izolacia obyt. podkrovia

izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod pretorianm » Pia 21. Nov 2008 23:19:27

zdravim, mam otazku. Aka hruba by mala byt idealne izolacia v podkrovi? Projekt hovori nobasil MPN hr. 24cm (18 + 6) snazim sa o NED, tak zato sa pytam...
Momentalne mam ponuku na isover a nobasil, uprednostnujete niektory, ak ano, preco?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod Mia » Pia 21. Nov 2008 23:26:55

Že vraj isover menej pichá :) neviem robila som s isoverom profi a pichal ako sviňa a v kuse som kýchala. Človek si na to svrbenie na koži po dvoch dňoch síce zvykne, ale to kýchanie o dušu .... dá sa síce robiť s rúškom, ale po pár minútach fučím od nedostatku kyslíku ako ježko, tak ho nepoužívam.
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...
Mia
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:52:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod emkac » Pia 21. Nov 2008 23:39:05

a) ak chces NED, tak 24 cm je malo, minimalne 30, NED tak okolo 40 cm
b) isover je lacnejsi, je v rolkach, nobasil drahsi v takych obdlznikoch. z nobasilom sa lahsie robi, je pevnejsi, lepsie drzi medzi krokvami, ale je viac odpadu, z rolky odrezes kolko potrebujes
c) jednoznacne mat rusku. tie sklenne vlakna sa radi zapichuju do pluc a nedokazu sa z nich dostat von
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod tomas g » Sob 22. Nov 2008 0:59:52

Mia, tak to by si si mala fakt skusit ten Nobasil...... V principe rolovane sklenene izolacie pichaju menej ako cadicove, majstri ich preferuju, ale je zase riziko, ze sa niekedy po vyrolovani nenafuknu na pozadovanu hrubku. Medzi krokvami som mal fugu 55 cm, takze nobasil sirky 60 tam perfektne drzi, ani som ho nespagatoval, ale ako doplnkovu izolaciu na CD profili by som uz asi dal rolovanu izolaciu. ale u mna bolo dobre, ze mi zostal nobasil FRE, kory je pevnejsi nez MPN a perfektne na CDckach drzal - vsetko ma pre aj proti. Dohromady mam v streche 34 cm izolacie.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod pretorianm » Sob 22. Nov 2008 8:56:48

mno este doplnujuca otazka k izolacii strechy. K domu je prirazena dvojgaraz. tu priestor pod strechou bude v buducnosti vyuzity ako odkladaci s neakym pochodznym rostom. Strop tam nieje zatial ziadny. Treba/netreba, ak treba tak kolko cm izolacie dat tam? poprosim odpovede cim skor, diky...........
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod tomas g » Sob 22. Nov 2008 12:25:00

pretorianm: samotne zateplenie strechy garaze nebude mat extra efekt. Bud poriadne zateplit celu garaz, vratane brany, alebo potom zateplit strechu aj podlahu povaly (ked tam v buducnosti bude, ale najefektivnejsie bude asi zateplit stenu medzi domom a garazou (aj ked na to si sa nepytal).
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod pretorianm » Sob 22. Nov 2008 13:22:17

takto tomas: dom sa zateplovat bude, aj garaz sa bude, mozno nie tolko co dom (dom asi 15cm) ale bude sa, mozno 5, mozno 10, neviem (poradte). No a teraz k tej otazke ze teda ak tak kolko do strechy? potrebumem tuto otazku doriesit nakolko buduci tyden by som mohol objednat izolaciu, nakolko mi ju ponukli zvyhodnene., dik za info.

RESP. ak sa niekomu chce napiste kam by kolko coho malo ist. Takze poevdzme fasada 15cm. Kolko do podlahy (a ci pouzit polystyren alebo vatu), kolko do stropu. kolko na garaz - fasadu, kolko na garaz - strecha, ked niekoho napada kam este ide izolacia, tak dopiste kam a co a aka hrubka... DIKYYYYYYYYYYYY
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod MiroM » Sob 22. Nov 2008 19:21:15

Pri osadzani izolacie je respirator nevyhnutny. Ja som nastastie osadzal izolaciu v zimnych mesiacoch, takze som bol aj patricne naobliekany. V lete si to neviem predstavit :cry: Potvrdzujem, ze cadicova izolacia viacej skrabe, lebo sa z nej uvolnuju male ciastocky. Izolacia zo sklenych vlakien je zlozena z dlhsich vlakien, ktore sa neuvolnuju v takom mnozstve.

Mia píše:Že vraj isover menej pichá :) neviem robila som s isoverom profi a pichal ako sviňa a v kuse som kýchala. Človek si na to svrbenie na koži po dvoch dňoch síce zvykne, ale to kýchanie o dušu .... dá sa síce robiť s rúškom, ale po pár minútach fučím od nedostatku kyslíku ako ježko, tak ho nepoužívam.

Mia, vidim, ze nie je nic, co by si nezvladla 8-) . Poradim ti, sice uz po funuse, ale mala si pouzivat respirator so spatnou klapkou, tie latkove respiratory bez ventila su onicom, pretoze sa v nich hromadi CO2 a po case zacnu palit pluca.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod emkac » Sob 22. Nov 2008 21:11:43

pretorianm píše:RESP. ak sa niekomu chce napiste kam by kolko coho malo ist. Takze poevdzme fasada 15cm. Kolko do podlahy (a ci pouzit polystyren alebo vatu), kolko do stropu. kolko na garaz - fasadu, kolko na garaz - strecha, ked niekoho napada kam este ide izolacia, tak dopiste kam a co a aka hrubka... DIKYYYYYYYYYYYY


Neexistuje jasna a jednoznacna odpoved.
Chces pasivny dom? NED? Lepsi dom? Standardny dom? Zly dom?
A izolacie by mali byt navrhnute proporcne.
Cize ak das na fasadu 15, do podlahy daj 15 (ak mas podlahovku), pod strechu daj 30 a sokel 5-10. 6 komorove okna.
Ale
Su ludia, co si dali do podlahy 20, do strechy 40, maju okna s trojsklami.
esde by ti povedal, ze si vezmi kalkulacku a vyrataj si tepelne straty, ci a aka hrubka sa ti vrati.
:-)
Moja rada: esde sa zvycajne nemyli. :shock:
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod pretorianm » Sob 22. Nov 2008 23:06:47

Ano, esdeho odpoved poznam dopredu: kalkulacka, ucivo ZS a ides :) ale dam si poradit od ludi co si tu namahu uz dali a zratali to.
co sa tyka kurenia, tak asi bude nakoniec 2 okruhove, kotol geminox DC, podlahove bude kuchyna, kupelne a mozno vstupna chodba, inde radiatory.
takze ked to mam zhrnut co som sa zatial dozvedel:

- lepsie sa robi s nobasilom aj ked respirator budem potrebovat na oboje tak ci tak
- robit to budem dufam v zime ako kolega ak nam niekto spravi strechu - vsetci maju plno
- do strechy na dome idealne 30cm
- do podlahy 15, fasada dom - 15m
- na garaz neviem ani fasadu ani strechy zatial kolko cm
- dom sa zaizoluje aj na stene dom/garaz

takze ako by ste celkovo riesili izolovanie garaze? ma to vobec vyznam?
poprosim o nazaory ;) diky

ten dom uvidime aka bude cena ze ako by vysla 30 a ako 40cm

mozno som sa uz pytal,a le do podlahy je lepsia vata alebo polystyren?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod emkac » Sob 22. Nov 2008 23:23:06

Ale ti ludia co si to zratali maju inaksie domy a polohy ako ty.
Ale v zasade rozumiem, o co ti ide.

Co sa tyka garaze, tak musis dobre zaizolovat spoj garaz dom. Cize aj stenu, aj spoj v streche.
Potom garaz nemusis vobec.
Len budes mat dnu zimu. Vadi? Nevadi?
Ak vadi, tak zaizoluj garaz menej ako dom, a daj nejake vykurovacie teleso, v tvojom pripade asi radiator. A temeruj.

Opat, presne cisla ti nik nepovie. Aka velka bude garaz? Vyrataj si straty, aku chces mat teplotu vnutri, podla toho vies, kolko ta bude stat vykurovanie na pozadovanu teplotu.
Ak to nechces, tak daj 2/3 izolacie. Aj tak tam bude most - brana.

Do podlahy EPS, je lacnejsi, lahsie sa s nim robi, neriesis tolko detailov.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod MiroM » Ned 23. Nov 2008 1:58:20

emkac píše:a) ak chces NED, tak 24 cm je malo, minimalne 30, NED tak okolo 40 cm

Az teraz som si vsimol tuto odpoved. Poradis niekomu, kto ma uz postavenu hrubu stavbu, aby dal 30cm alebo 40cm izolacie. Hadzes cislami od buka. Vidno, ze si si toto na stavbe asi nepreskakal.Planovat hrubku izolacie treba dopredu v projekte. Pretoze ak su napriklad okna blizo okraja, tak tam jednoducho ta izolacia nevojde. Ja mam okna blizo sikminy a kvoli hrubke izolacie som musel pouzit atyp zrezane okna.
pretorianm píše:Ano, esdeho odpoved poznam dopredu: kalkulacka, ucivo ZS a ides :) ale dam si poradit od ludi co si tu namahu uz dali a zratali to.
co sa tyka kurenia, tak asi bude nakoniec 2 okruhove, kotol geminox DC, podlahove bude kuchyna, kupelne a mozno vstupna chodba, inde radiatory.
takze ked to mam zhrnut co som sa zatial dozvedel:

- lepsie sa robi s nobasilom aj ked respirator budem potrebovat na oboje tak ci tak
- robit to budem dufam v zime ako kolega ak nam niekto spravi strechu - vsetci maju plno
- do strechy na dome idealne 30cm
- do podlahy 15, fasada dom - 15m
- na garaz neviem ani fasadu ani strechy zatial kolko cm
- dom sa zaizoluje aj na stene dom/garaz

takze ako by ste celkovo riesili izolovanie garaze? ma to vobec vyznam?
poprosim o nazaory ;) diky

ten dom uvidime aka bude cena ze ako by vysla 30 a ako 40cm

mozno som sa uz pytal,a le do podlahy je lepsia vata alebo polystyren?

Ja mam taktiez garaz integrovanu v dome. Chcel som to tak, dopredu som si premyslel, ze garaz zateplim spolu s domom. Zateplil som aj strop v garazi, kedze nad nou je izba a taktiez som zateplil aj susediacu stenu aj podlahu, takze som si spravil taku NED garaz. Budem ju temperovat na cca 10°C.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod pretorianm » Ned 23. Nov 2008 5:31:54

MiroM píše:Ja mam taktiez garaz integrovanu v dome. Chcel som to tak, dopredu som si premyslel, ze garaz zateplim spolu s domom. Zateplil som aj strop v garazi, kedze nad nou je izba a taktiez som zateplil aj susediacu stenu aj podlahu, takze som si spravil taku NED garaz. Budem ju temperovat na cca 10°C.


tak mi pls napis tvoje skladby. ja mam katalogovy dom a "vylepsujem ho" kde sa da. ;)

este pridavam foto ako ta strecha vyzera pre info. sklon 35 st.
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod emkac » Ned 23. Nov 2008 15:13:00

MiroM píše:
emkac píše:a) ak chces NED, tak 24 cm je malo, minimalne 30, NED tak okolo 40 cm

Az teraz som si vsimol tuto odpoved. Poradis niekomu, kto ma uz postavenu hrubu stavbu, aby dal 30cm alebo 40cm izolacie. Hadzes cislami od buka. Vidno, ze si si toto na stavbe asi nepreskakal.Planovat hrubku izolacie treba dopredu v projekte. Pretoze ak su napriklad okna blizo okraja, tak tam jednoducho ta izolacia nevojde. Ja mam okna blizo sikminy a kvoli hrubke izolacie som musel pouzit atyp zrezane okna.



Keby si si precital vsetky moje odpovede, tak zistis, ze som mu radil, aby si izolacie sam vyratal na svoje potreby. On chce cisla od buka.
A preskakal som tym, planovat hrubku izolacie netreba vzdy v projekte. Ja som mal projekt na menej izolacie, ako som dal. Akurat som podkrovie, SDK a vsetko robil tak, aby mi viac izolacie voslo.
Ked ma niekto projekt, kde je okno narazene na sikminu, tak ju asi neposunie a viac izolacie ju neda. Ale to preboha snad ten clovek pri robeni SDK vidi, kde mu to zasahuje do okien. Navyse bezne projekt rata s menej izolaciou a fugami, cize aj pri rovnakej vyske SDK sa zmesti izolacie viac.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: izolacia obyt. podkrovia

Poslaťod milan » Ned 23. Nov 2008 16:25:23

daj aspon 28-30cm isover unirol profi ten ma O.O33 ked ide o NED...len ho kupuj v madarsku alebo v cechach tam je podstatne lacnejsi material aj benzin
sa ti oplati pri polozne okolo 50 tisic usetris hodne hodne
milan
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Ďalší

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron