Uplne prvy hruby nastrel / vyber pozemku

Uplne prvy hruby nastrel / vyber pozemku

Poslaťod embe » Sob 04. Sep 2010 19:30:21

Ahojte, v navaznosti na predoslu diskusiu http://www.ostavbe.sk/je-to-vhodny-pozemok-t3481-30.html by som sa chcel posunut dalej, otvaram nove vlakno lebo uz by to bolo neprehladne.

Aj ked ste vacsina napisali, ze by ste sli do pozemku c.30, tak ja o tom nie som 100% presvedceny nakolko som si to bol (opat) prezriet. Opat viem viac co hovori v prospech a prospech tohto pozemku. Viem ze to neni idealne ale mne sa viac pozdava rozny pozemok c.41. Ale nieco mi hovori, ze je to blbost, ze mam brat radsej c.30. Tak som si napisal plusy a minusy oboch no mudrejsi nie som. Rovnake plusy a minusy som vymazal samorejme potom, plusmi oboch je rozloha, sirka, nadmieru sympaticka lokalita atd atd, minusmi cena. Takze mi zostali rozdielne plusy a minusy:

Plusy c.41 (rozny pozemok): a) Ziadne tienenie od cesty bocnej cesty; b)ziadne tienenie zozadu zo susedneho pozemku
Plusy c.30 : a) tvar pozemku - nema rozne zaoblenie narozdiel od pozmeku c.41; b) definovana stavba bungalovu na susednom pozmku vlavo c.31.
Minusy c.41 (rozny pozemok): a) rozny pozemok; b)potrebny (asi) vacsi/silnejsi mur/plot zlava; c) oblukovy tvar rohu pozemku; d)hluk (deti, auta atd)
Minusy c.30 : a) velmi blizko potok; b) bungalov na pozmeku c.31 ma vpredu garaz meter od hrnaice pozemku; c) susedov pes za pozemkom - taky dost hlucny "orech" :roll: d) bungalov za pozemkom je dost velky - tieni znacne na pozemok - nutne brat v suvislostiach - orientacia pozemku voci svetovym stranam a čas. My sme boli na pozemku o 18:30 a tienil znacne na cast pozemku.

Nizsie prikladam situaciu a potom osadenie v kombinacii s google maps:

Pozemok 30 s okolitymi pozemkami + bungalovy na susednych pozemkoch s tym, ze okrem vzdialenosti garaze na susednom pozemku a sirky/dlzky pozemkov, su vsetky objekty vratane tiena priblizne:
Obrázok
A to iste s co najpresnejsim osadenim do mapy:
Obrázok
Neviem, nemyslim si, ze je to s tym tienom az take vazne, neviem, ci ta garaz bude az taky problem...ale...nie som si 100% isty.

Pozemok 41 - rozny - nizsie situacia - zeleny okraj je rozny pozmeok 41 (okrem rohu, to sami nechcelo kreslit to zaoblenie). Cervenym je obrys pozemku 30 - prelozil som ich cez seba pre predstavu ay bolo vidiet aky je rozdiel medzi jednotlivymi pozmekami:
Obrázok
Aby som mal predstavu, dal som tiez garaz 1m od okraja pozemku (sirka 4 x dlzka 5m) a dalej dom o sirke 10m a dlzke 12m - zatial iba uplne hruby nacrt - aby som videl kolko miesta ostane. Pomer je 1:1
Netusim, aky podorys bude mat buduci dom, kde bude garaz finalne, ako buyde dom umiestneny atd atd...tu by som privital vase rady...s ohladom na orientaciu na svetove strany.

Vyhodou rozneho pozmeku je ze tam nebude tienit ziadny dom okrem teda mozno z buduceho domu na vedlajsom pozemku:
Obrázok
Dalsim faktom je ze aj ked budu postavene vsetky domy v lokalite, nebude to tam take hrozne nakolko Nova Dedinka ma velmi nizku hustotu zaludnenia preto vraj len tak lahko urady nepovolia uvolnenie vysoko bonitnej pody pre dalsie lokality/pozemky. Neviem ci to je pravda ale znie to logicky. Problemom moze byt pripadny predaj tohto pozemku v buducnosti v pripade ze by sa nieco stalo a nemohol by som stavat. Viem, ze finalne rozhodnutie je na mne, no chcel by som pocut vase odbornejsie nazory a skusenosti.

Velmi pekne vdaka vopred!
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Uplne prvy hruby nastrel / vyber pozemku

Poslaťod embe » Pon 06. Sep 2010 12:30:33

Ahojte, nikto nic? :(
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Uplne prvy hruby nastrel / vyber pozemku

Poslaťod mario.l » Štv 23. Dec 2010 10:39:05

Cau embe, vesele Vianoce.

Super, ze k vyberu pozemku pristupujes zodpovedne a racionalne. Ja som nemal nic nastudovane a vybral som skor emotivne, cosi ako ked macka hlada miesto kam sa zahniezdi. Vybral som rozny - ma to svoje vyhody aj nevyhody. Tych racionalnych argumentov si uz asi cital dost. Ja som pocul uz vselico. Od tych racionalnejsich typu hluk od cesty, vyssie naklady na oplotenie (to je blbost, uplne zavisi od nahody), menej sukromia tiez nie moc presvedcivy argument, az po tie menej racionalne "Samy
krajny, cigani ti tam budu chodit kradnut." Babka mi vravi, ze ma tam "muchy zezeru na samom kraji".

Potom clovek prestava ist za svojim snom a pocuva skor druhych, lebo chce na nich preniest zodpovednost za svoje chybne rozhodnutie. Podla mna pri vybere pozemku je tolko nahodnych faktorov, ze je nemozne spravit to uplne najsamlepsie rozhodnutie. Nikdy to nebude dokonale, a z obrazka a podorysov sa toho vela zistit neda. Chod si za svojim.

Ja som vybral rozny, lebo som chcel co najmenej susedov. Ulica sa da dokonale odtienit. Zaobleny roh skonzultuj s nejakym dobrym atchitektom.
mario.l
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Štv 14. Okt 2010 16:05:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Uplne prvy hruby nastrel / vyber pozemku

Poslaťod tomas g » Pia 24. Dec 2010 1:41:56

offtopic:
embe, mario.l, sorry, ze pisem takto verejene, ale prislo mi to velmi zabavne, ked vidim, ze si takto na fore pisu dvaja moji klienti :lol:
Potom sem obaja mozete zavesit podorysy, co vam poslem, nech sa do nas forum pusti.
P.S.
sorry, obom vam este dlhujem odpovede na posledne maily, ale fakt som bol pred sviatkami na cucky, kvoli odovzdavaniu projektov. Novy rok sa ale blizi a ja si brusim zuby na vas dvoch (a dalsich, co su v poradovniku) ;)
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Uplne prvy hruby nastrel / vyber pozemku

Poslaťod mario.l » Ned 26. Dec 2010 18:54:26

Caute, pekne sviatky prajem. To som nevedel. Takze uz sa embe vlastne asi rozhodol pre konkretny pozemok. Ten moj projekt sem mozme dat na review, viac hlav viac rozumu ;-) ale netrvam na tom. Som si isty, ze dopadne ovela lepsie ako moje prve dva pokusy ;-) Uzivaj si teraz medovnicky a vianocny punc, potom sa do teba pustime ;-)
mario.l
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Štv 14. Okt 2010 16:05:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Uplne prvy hruby nastrel / vyber pozemku

Poslaťod embe » Ned 26. Dec 2010 21:56:58

Ano, nakoniec som sa rozhodol pre 30tku, ten rozny bol dost utopeny atd atd...tak snad som neurobil zle.
Podorysy samozrejme mozme zavesit, neni problem, aspon vychytame pripadne "muchy" :)
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Uplne prvy hruby nastrel / vyber pozemku

Poslaťod mario.l » Uto 28. Dec 2010 11:51:42

No mne z tych obrazkov co si pripojil pride, ze tie pozemky su orientovane rovnako, nie? Akurat pri tom roznom ak by si planoval terasu/oddychovu cast na juh, tak by bola otvorena akoby "do cesty", co by si musel odizolovat od hluku, prachu, a aj vizualne. Myslim, ze si si vybral dobre. Mne sa viac pacia rohove parcely, ale uznavam, ze maju svoje nevyhody.
mario.l
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Štv 14. Okt 2010 16:05:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Uplne prvy hruby nastrel / vyber pozemku

Poslaťod embe » Str 29. Dec 2010 0:11:25

Pravdupovediac som najprv isiel tvrdo po tej roznej. Aj som to potvrdil majitelovi ale pri finalnej obhliadke s realitkou som sa rozhodol nakoniec pre 30tku, bolo to skor take osvietenie ako nejake zvazovanie vyhod a nevyhod...
Vyhodou rozneho bolo ze ziadny sused z jednej strany, ziadne tienenie atd...nevyhodou ze bol utopeny ten pozemok...no proste som sa rozhodol a potvrdil realitke a majitelovi...
Na 30tke zatial ziadna stavba, zlava bungalov, zozadu tiez (s takym psom stekajucim malym agresivnym) - tak uvidime...:)
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron