Odburanie spodnej casti komina

Odburanie spodnej casti komina

Poslaťod Victorio » Pia 02. Jan 2009 12:58:30

Zdravim, Mam problem s vyburanim, priecky - nosnej 50cm hrubej. Potrebujem spravit otvor pre dvere z chodby, ale akurat na mieste, kde mi vyhovuje je stary tehlovy komin . Tj. prechadza murom, ale z oboch stran ho nevidno, tj. licuje presne. Ako bol murovany neviem, predpokladam, ze by mal byt samostane murovany ale dom som kupil , je z 1950roku, takze by som to zistil az pri osekani omietky.
Otazka je, ze ci sa da vyburat dverny otvor ,a zbytok komina nad nim podopriet prekladom, napr. ocelove Ucka ? Vyska horneho zbytku komina nad dvermi by bola cca 6m. Alebo takuto vahu by preklad neuniesol ?
Mozem pripadne zburat cast komina nad strechou a tu na povale, cim by zostalo len cca 1m po strop.
Victorio
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 12:56:14
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Odburanie spodnej casti komina

Poslaťod deko » Pia 02. Jan 2009 13:21:33

k tomu prekladu sa vyjadrit neviem, osobne by som ale zrusil cely komin nad podlahou povaly. ked ho nepouzivas, zbytocne tadial unika teplo a komin samotny zabera zbytocne miesto...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Odburanie spodnej casti komina

Poslaťod Jošo » Sob 03. Jan 2009 14:08:48

Ten komin ja aj tak uple zbytocny a ked tam budu takto dvere,aj tak ho uz nikdy nepouzijes.Urcite by som ho najprv zbural az po strop. Takto sa hned aj zbavis kritickeho miesta,kde prechadza komin krytinou a podstatne aj odlahcis buduci preklad.Takto odlahceny komin z toho zvysneho 1 metra urcite "nevypadne",ani ked je murovany samostatne. A toto preklad urcite unesie a je to bez inych komplikacií s podopretim zbytocneho komina.
Kto sa pýta-->je hlúpy. Kto sa nepýta -->hlúpy aj ostane! :idea:
Obrázok užívateľa
Jošo
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:09:40
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron