Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod Hosť » Uto 14. Dec 2010 14:27:50

Ahojte, mozno mi niekto poradi..
Chceme kupit byt, kde su na podlahe drevene vlysy (parkety - dub). Problem je, ze je to "novostavba" stara asi 2 roky, byt bol doteraz neobyvany a v dvoch miestnostiach uz podlaha vrzga, ked sa na nu postavim.. Firma, ktora to predava sa tvari, ze je to ok, vraj kazda drevena podlaha zacne casom vrzgat.. Podla mna je to chyba, ale obavam sa, ze sa mi z nich ziadnu zlavu, ani napravu vyrazit nepodari.. Tak ma napadlo, ci sa ta podlaha neda niecim natriet (napustit), aby to vrzganie prestalo..
dakujem za rady..
Hosť
 




Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod madein1974 » Štv 16. Dec 2010 2:06:38

poviem ti to takto - ak ti to vadi (co by ti malo) tak to nekupuj a neries zlavy. zlava by musela byt taka aby si nou pokril svoje nervy a naklady na vymenu parkiet - a to nebude lacne. Odflakli pokladku - zly podklad, zle lepidlo, zle parkerty... co ja viem... A kedze ti povedali ze kazdda drevena podlaha zacne casom vrzgat, clovece, nohy na plecia a utekaj kade-lahsie. banda hajzlov a klamarov. nekupil by som od nich ani pol rozka... odflakli co sa dalo a snazia sa to predat akoze to je normalne. sa zamysli nad chybami ktore su tam ktore nepocut a nevidiet...

S týmto príspevkom autora madein1974 súhlasili - 2
deko, Ludo
madein1974
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pia 16. Okt 2009 17:10:04
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod PrasinaPE » Štv 16. Dec 2010 10:11:03

Podlaha ti moze vrzgat aj laminatova tak isto. Nie je ziadna norma, ktora by popisovala vydavanie hluku pri podlahe. Vacsinou ide o sprievodny jav, ked nastalo pnutie spojov, pripadne nerovny podkladovy beton. Situacia nie je taka zla ako by mohla vyzerat.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod deko » Štv 16. Dec 2010 11:07:22

PrasinaPE píše:Situacia nie je taka zla ako by mohla vyzerat.

ale je. dobre spravena podlaha nevrzga. zle spravena vrzga. a ked je zle spravena podlaha, osobne by som neveril ze ine veci nie su odflakane :nie:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
Dodo
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod evaviki » Pia 17. Dec 2010 15:24:09

tak som bola znova na obhliadke, tentokrat mi ten byt ukazovala ina pani (a hlavne s inym pristupom) :-D Daju na vlastne naklady opravit vsetky podlahy,takze byt kupujeme.. Ine vady sa snad neprejavia, dom stoji minimalne rok, takze snad to bude ok..
Inak podlahar tvrdi, ze vrzgaju preto, lebo byt nie je vykurovany.. :-) Comu moc neverim, ale nastastie bude v zmluve uvedene, ze podlahy musia byt ok...
evaviki
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 17. Dec 2010 12:30:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod deko » Pia 17. Dec 2010 16:26:00

evaviki píše:bude v zmluve uvedene, ze podlahy musia byt ok...

este sa netes. ak to nenaplnia, budes sa s nimi sudit?
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod evaviki » Pia 17. Dec 2010 20:00:15

ked to nesplnia, byt nekupujeme :-)) opravit sa to musi este pred odovzdanim bytu, pokial sa nemylim, tak v takomto pripade by som mohla odstupit od zmluvy a byt neprebrat.. a peniaze (mimo zalohy) nedostanu skor ako to bude opravene..
evaviki
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 17. Dec 2010 12:30:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod joko » Pia 17. Dec 2010 21:25:33

evaviki píše:Inak podlahar tvrdi, ze vrzgaju preto, lebo byt nie je vykurovany.. :-) Comu moc neverim, ale nastastie bude v zmluve uvedene, ze podlahy musia byt ok...

podlaha vrzgá vtedy, ak parkety nie sú prilepené - priklincované, a menia svoju polohu, i keď iba 1 mm. Vykurovanie môže ovplyvniť, ale netvrdím že k dobru. Ak parkety ešte viac vyschnú, tak vôla medzi vlysmi bude ešte volnejšia a môže ešte viac vrzgať. Ak však ich vyberú a položia znova, na Tvojom mieste by som ich asi nechal prilepiť, predsa by bola menšia pravdepodobnosť vrzgania. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod evaviki » Sob 18. Dec 2010 0:04:29

joko píše:
evaviki píše:Inak podlahar tvrdi, ze vrzgaju preto, lebo byt nie je vykurovany.. :-) Comu moc neverim, ale nastastie bude v zmluve uvedene, ze podlahy musia byt ok...

podlaha vrzgá vtedy, ak parkety nie sú prilepené - priklincované, a menia svoju polohu, i keď iba 1 mm. Vykurovanie môže ovplyvniť, ale netvrdím že k dobru. Ak parkety ešte viac vyschnú, tak vôla medzi vlysmi bude ešte volnejšia a môže ešte viac vrzgať. Ak však ich vyberú a položia znova, na Tvojom mieste by som ich asi nechal prilepiť, predsa by bola menšia pravdepodobnosť vrzgania. ;)

preto ma napadlo, ci sa parkety nedaju niecim namorit.. mozno je to blbost, ale tak by nemuseli vysychat..
evaviki
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 17. Dec 2010 12:30:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod joko » Sob 18. Dec 2010 12:11:53

Mňa napadlo použiť dvojzložkový lak, ktorá by to všetko "zlepila", ale v praxi to overené nemám. Takže to je iba výstrel do vzduchu. :netusim, Ak to je položené na drevený podklad, čomu pri novostavbe neverím, tak to asi vrzgá medzi parketami a podkladom, a tam lak nepomôže. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod tienik » Sob 18. Dec 2010 16:46:59

Nie som sice podlahar, ale v rodicovskom dome da tie drevene podlahy mame. A mozem zodpovedne prehlasit, ze vrzgajucej podlahe pomohlo az prerobenie - ziadna zazracna vodicka, vosk, ani lak nevydrzia ani ten jeden rok.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Vrzgajuca drevena podlaha- co s tym

Poslaťod madein1974 » Sob 18. Dec 2010 17:19:33

Presne, zazraky v podobe dakeho nateru sa nekonaju... Jediny nater co by pomohol je 10 cm betonu ... :shock:

Odfklakly potery a potom sa neobtazovali z nivelakom. capli parkety na nerovny podklad tak je jasne ze to tam cele vrzga. Jedine riesenie je cele to vyhadzat, znivelovat a dat nove parkety. nie zrovna lacne riesenie, ale zrejme jedine ktore vedie k dokonalej podlahe.

Howgh
madein1974
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pia 16. Okt 2009 17:10:04
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 3 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron