Vyrovnanie podlahy perlitom

Vyrovnanie podlahy perlitom

Poslaťod Branox » Str 15. Dec 2010 21:48:36

Zdravim,da sa pouzit ako suchy podsyp na vyrovnanie podlahy , na ktoru pojdu systemove dosky podlahoveho kurenia,expandovany perlit?Zostaly mi nejaky vrecia a usetril by som tym na Liapor-e,dakujem.
Branox
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Uto 01. Dec 2009 21:10:49
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Vyrovnanie podlahy perlitom

Poslaťod bobco » Štv 16. Dec 2010 12:37:20

obávam sa jeho hodnoty pevnosti v tlaku, ktorú som nikde nevygooglil :roll:
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Vyrovnanie podlahy perlitom

Poslaťod Brutal12345 » Štv 16. Dec 2010 13:41:33

Branox píše:Zdravim,da sa pouzit ako suchy podsyp na vyrovnanie podlahy , na ktoru pojdu systemove dosky podlahoveho kurenia,expandovany perlit?Zostaly mi nejaky vrecia a usetril by som tym na Liapor-e,dakujem.


Ja mám taký istý problém a videl som vyrovnávať podlahu pomocou piesku (najprv hydroizolácia, potom piesok a EPS ), dokonca sonm tu videl aj link, ak ho najdem prepošlem Ti ho
Brutal12345
 
Príspevky: 146
Registrovaný: Pon 13. Apr 2009 18:46:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Vyrovnanie podlahy perlitom

Poslaťod Branox » Štv 16. Dec 2010 21:02:54

bobco píše:obávam sa jeho hodnoty pevnosti v tlaku, ktorú som nikde nevygooglil :roll:


zabudol som este pripomenut ze podlahovka sa nebude zalievat betonom ale pojde o suchy proces,system podlahoveho kurenia JOCO KlimaBoden TOP 2000 a namiesto betonu pojdu sadrovlaknite dosky Rigidur...
Branox
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Uto 01. Dec 2009 21:10:49
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyrovnanie podlahy perlitom

Poslaťod Slavo_T » Pia 17. Dec 2010 0:05:03

Osobne by som isiel skor do niecoho , co je pevne a ma mensiu stlacitelnost , pripadne uz spomenuty piesok . Nech je podklad pevny a nedeformuje sa . Nakolko nebudes mat roznasaciu vrstvu poteru , ktora aj pripadne bodove sily rozlozi , ale budes davat sadrovlaknite dosky , tak aby tie dosky nepraskli prave kvoli deformacii perlitu , ktorym budes mat vysypanu podlahu . ( Samozrejme aj tie dosky budu rozkladat tlak . ) Lebo sa moze stat , ze ti bude plavat cela podlaha a nielen laminatova . V tvojom pripade to musis urobit dokonale pevne a rovne , nech sa tie sadrovl. dosky nepohybuju a hlavne podklad pod nimi .
Ohladne perlitu :
Expandovaný perlit - Vulkanický perlit sa rozdrobí a krátkodobo sa vystaví vysokým teplotám. Voda, ktorá je obsiahnutá v perlite, nafúkne objem materálu pätnásť- až dvadsaťnásobne.
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron