zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Re: zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Poslaťod ceckehobrat » Uto 14. Dec 2010 11:54:09

Cca 220 € bez elektriny, prerabany od 1.1., byvame od aprila, je zatepleny, okna "stare" plastove podla mna este s K=3, 1./4. posch,
pod celym bytom je vykurovany kanc priestor. Kamos ma rovnaky v 8p. nezateplenom a plati tiez cca 230 euro, ale je tam viac bytov.
Elektrinu som si dal 30 € potom mi to znizili na tusim na 23 €.
ceckehobrat
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str 20. Okt 2010 15:48:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Poslaťod Wratha » Uto 14. Dec 2010 13:06:09

to je celkom dost - je v tom vyraznejsia polozka tykajuca sa zateplenia, alebo fondu oprav?

lebo posledny spominany trojizbak pri dvoch ludoch nepresiahol 150e/mesacne vcetne energii ... sme styria, cize predpokladam, ze to bude trosku viac, ale nie zasadne.

Tymto padom mozem na 4izbak zabudnut, pod 100k som ziadny v petrzke ani nenasiel + rekonstrukcia minimalne 10k, to je prilis velka splatka hypoteky plus vyssi najom, to by som uz asi neutiahol...

ak by ste mali napady ako sa pohrat s dispoziciou posledneho spominaneho bytu tak sem s nimi! vdaka
Wratha
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Str 08. Dec 2010 21:55:00
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Poslaťod ceckehobrat » Uto 14. Dec 2010 13:58:21

cca 110 € je teplo a TeplaVoda, fond oprav je cca 70 €, potom ostatna klasika – voda, smeti...
Podlahova plocha podla byt. druzstva je 86,88 m2. Realitky, ked predavaju tak pridaju pivnicu, lodziu a hned je to 92 m2 :)
ceckehobrat
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str 20. Okt 2010 15:48:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Poslaťod PistaTT » Uto 14. Dec 2010 17:11:39

Wratha píše:ak by ste mali napady ako sa pohrat s dispoziciou posledneho spominaneho bytu tak sem s nimi! vdaka

na tom nakrese su priecky medzi halou a izbami nakreslene tenke (teda mi vychadza, ze podla nakresu nie su nosne). ak vies toto potvrdit, tak mas priestor 7x7 m, na ktorom sa mozes "vyzurit" do zblbnutia.
podla kot je vsak stena medzi halou a izbou 2 o 5 cm hrubsia ako stena medzi izbou 1 a obyvackou... takze je dost mozne, ze niektora z tych priecok je predsalen nosna :-( co moze situaciu komplikovat.
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Poslaťod Wratha » Uto 14. Dec 2010 21:36:51

predpokladam, ze nosna je stena medzi halou a izbami... cize hybat sa da jedine prieckou medzi izbami, alebo medzi halou a malou izbou....
Wratha
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Str 08. Dec 2010 21:55:00
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Poslaťod Wratha » Pia 17. Dec 2010 2:08:22

zistil som, ze nosne su steny na obrazku vodorovne. Chvilku som sa opat hral a napadli ma dve moznosti, prosim pozrite cca kolko by bolo mozne odrezat zo steny medzi obyvackou a kuchynou, vdaka.

Obrázok
Wratha
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Str 08. Dec 2010 21:55:00
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Poslaťod PrasinaPE » Pia 17. Dec 2010 11:13:27

Ked velmi chces menit povodny stav (podla mna je najlepsi), tak vyburaj tu priecku v malej izbe s chodbou, tak ako na lavom obrazku.
Obyvacku mozes mat v chodbe napravo. Kuchynu vsak nechaj tam kde je povodne, cize hore k loggii. Kuchyna v strede bytu je somarcinka.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Poslaťod Wratha » Pia 17. Dec 2010 13:17:04

ked necham kuchynu tam kde je, tak mi to nevyriesi problem s poctom samostatnych izieb. Dat kuchynu do haly mi prijde ako jedine realne riesenie, ako spravit z takehto bytu stvorizbak.

Preco myslis, ze kuchyna v hale je sprostost? Mne ta hala prijde ako uplne zbytocny nevyuzity priestor - prejst z chodby do spalne mozem aj cez kuchynu, naco mi je miestnost bez ucelu?
Wratha
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Str 08. Dec 2010 21:55:00
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zmena dispozicie v panelaku - ktore steny su priecky?

Poslaťod PrasinaPE » Pia 17. Dec 2010 14:13:52

Wratha píše:ked necham kuchynu tam kde je, tak mi to nevyriesi problem s poctom samostatnych izieb. Dat kuchynu do haly mi prijde ako jedine realne riesenie, ako spravit z takehto bytu stvorizbak.

Preco myslis, ze kuchyna v hale je sprostost? Mne ta hala prijde ako uplne zbytocny nevyuzity priestor - prejst z chodby do spalne mozem aj cez kuchynu, naco mi je miestnost bez ucelu?

Budme realisti, tak ako si to nakreslis si si pokazil kazdu jednu izbu v byte, a ta kuchyna by bola vhodna tak pre cinanov. Jednoducho by sa v tom byte nedalo existovat.
Ked chces mat 3 spalne, tak daj obyvacku do tej haly ako som spominal, vmestis tam aj sedacku atd.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Predchádzajúci

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron