Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod deko » Štv 10. Dec 2009 8:50:18

miroTT píše:Myslis takto? EPS, kari, rurky, kari, beton?


co tak nahradit vrchnu kari (spodna beton prakticky nespevni) PP vlaknami? :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod emkac » Ned 13. Dec 2009 15:39:35

800 kg je viac ako mojich 300 kg, ale pozri si toto: viewtopic.php?f=37&t=2413
Akva 800 kg je nic, vsetko zavisi od rozlozenia nozciek.
Podla mna staci uplne v pohode XPS.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod jepeto » Pon 01. Feb 2010 23:04:30

Bobo NR píše:Uz som to tu na fore niekde pisal, ale ja som na poschodie daval vatu kvoli utlmu zvuku. Na prizemi som to neriesil, tam isiel iba EPS 100. Na poschodie som daval Nobasil, teraz Knauf PTE = Podlahy Tvrdy Extra, v hrubke 30 mm. Okrajovy pasik som robil s PTE 20 mm, maju aj original 15 mm pasiky, ale tie boli moc drahe a boli nizke, lebo ja som daval najprv okrajovy pasik, potom na podlahu tu 30 mm a na to kari siet a poter cca 7 cm, cize som pasik poterboval cca 10 cm a ten ich original bol tusim len max 70 mm. Ja som objednal cca 10 ks 20 mm a rezal som ho na 12 cm pasiky. Cize skladba podlahy u mna na poschodi je:
1. Monoliticka stropna doska
2. Folia
3. Knauf PTE 30 mm
4. Folia
5. Kari siet 4/150/150
6. Trubky podlahoveho kurenia
7. Poter cca 70 mm

Na to pojde este podlozka a plavajuca podlaha. Teraz ked chodim len po poteri, tak neviem este posudit ci ten utlm je dostatocny, ci dole v kuchyni nic nepocujem. Ked to zistim tak dam vediet:-)


Ak mozete poradit, ked nebudem mat podlahove kurenie mozem na poschodi spravit skladbu:
1. Monoliticka stropna doska
2. Folia
3. Krocajovy EPS 30 mm - kolko mm je ideal na poschodi ??
4. Folia
5. Poter cca 50 mm v tom kari siet 4/150/150 ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod Majo 2 » Pon 01. Feb 2010 23:27:10

asi si to ešte musím naštudovať ale neviem na čo je fólia na doske pod EPS.
kročajový EPS má parametre útlmu od 20 mm už dostatočné a zväčšovaním hrúbky rastú už minimálne, to som niekde čítal 8-) a ten poter je nejaký tenký. :shock:
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod MiroM » Uto 02. Feb 2010 8:26:50

V podstate to Majo2 uz napisal. Folia nie je na poschodi nutna. 20mm elastifikovaneho eps je dostatocnych. Pri vacsej hrubke bude aj vacsie sadanie poteru v plyvom stlacenia makkeho eps.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod jepeto » Uto 02. Feb 2010 15:40:53

MiroM píše:V podstate to Majo2 uz napisal. Folia nie je na poschodi nutna. 20mm elastifikovaneho eps je dostatocnych. Pri vacsej hrubke bude aj vacsie sadanie poteru v plyvom stlacenia makkeho eps.


Tak to sa budem musiet pani projektantka opytat, z akeho dovodu mi naplanovala 50 mm EPS na poschodi ??? Co sy tyka hrubky betonu tak niekde som cital, ze staci 50 - 60 mm. Bude teda postacovat dat na poschodi na 20 mm krocajoveho EPS 50 mm betonu ked ho zarobim "masnejsi" ????
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod MiroM » Str 03. Feb 2010 8:58:59

jepeto píše:
MiroM píše:V podstate to Majo2 uz napisal. Folia nie je na poschodi nutna. 20mm elastifikovaneho eps je dostatocnych. Pri vacsej hrubke bude aj vacsie sadanie poteru v plyvom stlacenia makkeho eps.


Tak to sa budem musiet pani projektantka opytat, z akeho dovodu mi naplanovala 50 mm EPS na poschodi ??? Co sy tyka hrubky betonu tak niekde som cital, ze staci 50 - 60 mm. Bude teda postacovat dat na poschodi na 20 mm krocajoveho EPS 50 mm betonu ked ho zarobim "masnejsi" ????


Ja som nenapisal, ze 20mm izolacie staci, ale ze staci 20mm elastifikovaneho eps. Ci dat viacej izolacie zavisi od viacerych faktorov. Ci budes mat podlahovku, ci nemas v podlahe povedzme vzt kanaly a pod. Ak vsak nemas nic zo spomenuteho, tak naozaj nevidim dovod davat 5cm izolacie na poschodie.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod jepeto » Str 03. Feb 2010 9:45:04

MiroM píše:
jepeto píše:
MiroM píše:V podstate to Majo2 uz napisal. Folia nie je na poschodi nutna. 20mm elastifikovaneho eps je dostatocnych. Pri vacsej hrubke bude aj vacsie sadanie poteru v plyvom stlacenia makkeho eps.


Tak to sa budem musiet pani projektantka opytat, z akeho dovodu mi naplanovala 50 mm EPS na poschodi ??? Co sy tyka hrubky betonu tak niekde som cital, ze staci 50 - 60 mm. Bude teda postacovat dat na poschodi na 20 mm krocajoveho EPS 50 mm betonu ked ho zarobim "masnejsi" ????


Ja som nenapisal, ze 20mm izolacie staci, ale ze staci 20mm elastifikovaneho eps. Ci dat viacej izolacie zavisi od viacerych faktorov. Ci budes mat podlahovku, ci nemas v podlahe povedzme vzt kanaly a pod. Ak vsak nemas nic zo spomenuteho, tak naozaj nevidim dovod davat 5cm izolacie na poschodie.


Podlahovku nemam, voda a odpad na podlahe tahane nebudu, kurenie trubky neviem ci budu tahane na podlahe alebo v mure /neviem ako sa to robi, cez vikend mam stretko s kurenarom takze uvidim/.
PS : ulohou elastifikovaneho EPS na poschodi je len aby nedohadzalo k prenosu zvuku pri chodzi na prizemie /krocajovy utlm/ a ciastocne izolacia podlahy ??? Pocopil som to spravne ???
Dik
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod mimo » Str 03. Feb 2010 11:11:32

jepeto píše:ulohou elastifikovaneho EPS na poschodi je len aby nedohadzalo k prenosu zvuku pri chodzi na prizemie /krocajovy utlm/ a ciastocne izolacia podlahy ??? Pocopil som to spravne ???


EPS T 5000 λ = 0.039 W/m.K, pre EPS 100 S λ = 0.037 W/m.K
čiže aj T tepelne izoluje, a nie o moc menej ako S
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod MiroM » Štv 04. Feb 2010 9:22:03

jepeto píše:Podlahovku nemam, voda a odpad na podlahe tahane nebudu, kurenie trubky neviem ci budu tahane na podlahe alebo v mure /neviem ako sa to robi, cez vikend mam stretko s kurenarom takze uvidim/.
PS : ulohou elastifikovaneho EPS na poschodi je len aby nedohadzalo k prenosu zvuku pri chodzi na prizemie /krocajovy utlm/ a ciastocne izolacia podlahy ??? Pocopil som to spravne ???
Dik


Pochopil si to spravne. Takze ti staci 20mm elastifikovaneho eps. Dalsia izolacia nutna nie je.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod jepeto » Štv 04. Feb 2010 9:42:53

MiroM píše:
jepeto píše:Podlahovku nemam, voda a odpad na podlahe tahane nebudu, kurenie trubky neviem ci budu tahane na podlahe alebo v mure /neviem ako sa to robi, cez vikend mam stretko s kurenarom takze uvidim/.
PS : ulohou elastifikovaneho EPS na poschodi je len aby nedohadzalo k prenosu zvuku pri chodzi na prizemie /krocajovy utlm/ a ciastocne izolacia podlahy ??? Pocopil som to spravne ???
Dik


Pochopil si to spravne. Takze ti staci 20mm elastifikovaneho eps. Dalsia izolacia nutna nie je.


MiroM dik !!!
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod ziletka » Str 08. Dec 2010 9:07:24

daju sa do krocajoveho polystyrenu zapichovat v pohode spony na podlahovku alebo je krehky?

to MiroM: Niekde som tusim cital ze ty si daval 20mm EPS-T a 30mm EPS. Aky si mal na to dovod? Ak som si to pomylil prepac.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod juro_b » Str 08. Dec 2010 11:24:40

ziletka: u mna to bola katastrofa,nakoniec som musel dat spony na kazdy meter rovnej trubky a 3 do kazdeho ohybu...
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Aku tepelnu izolaciu do podlahy?

Poslaťod pretorianm » Str 08. Dec 2010 23:55:09

no tie 3 do krocajoveho pri plasthliniku ( neviem ako pri inych materialoch ) su minimum, aj ked ked sa velmi pohras s tym aby tie rurky boli ohnute tak ako maju staci mozno aj jedna :)
nastastie podlahari ked zaliali a uvibrovali prisponkovali vsetko co vyplavalo, dobra partia...
nechcelo sa mi verit ze rurky naplnene vodou mozu vyplavat v anhydrite ale videl som to na vlastny kukuc a to som si myslel ze som spon pouzil habadej, skoro 3000
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron