Spravy v TV o energetickych certifikatoch a svojpomoci...

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Spravy v TV o energetickych certifikatoch a svojpomoci...

Poslaťod Jookie » Sob 04. Dec 2010 22:22:16

Zdar,
dnes v spravach hovorili o energetickych certifikatoch ako o spase, ktora vam zabrani kupit si stary rozpadnuty dom:
http://vid1.markiza.sk/a510/video/part/file/2/0027/2010_12_04_00_00_0_televizne_noviny_21_ziadajte_energeticky_certifikat_1.mp4

...a dalej aj o tom, ake je svojpomocne stavanie nebezpecne a ze stavat svojpomocne - tak to ste uz jednou nohou v base:
http://vid1.markiza.sk/a510/video/part/file/2/0027/2010_12_04_00_00_0_televizne_noviny_22_riziko_stavby_svojpomocou_1.mp4

Normalne to vyzera ako reklama na energeticke certifikaty a stavebne firmy... Grcal som pri telke, des a hroza. Oplati sa kuknut...
Miro

S týmto príspevkom autora Jookie súhlasili - 4
mlaco, pohodak, sigma, Stefan BA
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Spravy v TV o energetickych certifikatoch a svojpomoci..

Poslaťod tienik » Ned 05. Dec 2010 12:06:33

zaujmave, ked mozem potom povedat z mojho pohladu ako elektrikara - len za posledneho 0,5 roka som videl tolko doslova nebezpecnych instalacii urobenych firmami zo vsetkymi papiermi, ze to uz nie jednou nohou, ale aj oboma rukami by mali byt ich majitelia vo vezeni. Fakt ked sa tak na to pozeram spetne za cely rok, mozem zodpovedne prehlasit ze lepsie vyzerali instalacie urobene svojpomocou (samozrejme pod dohladom skuseneho cloveka), ako to co dodali firmy.
Clovek ma sam voci sebe vacsi pocit zodpovednosti :-), dufam.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Spravy v TV o energetickych certifikatoch a svojpomoci..

Poslaťod deko » Ned 05. Dec 2010 12:37:10

ja len tolko. par tyzdnov dozadu mi volal znamy ze sa mu pri stahovani do novostavby pokazila pracka. prdlacky s makom. faza bola v ciernom, zelenozltom aj v modrom vodici - vsetky tri vodice zo zasuvkovych okruhov boli zapojene do istica :dash developer sa tvaril ze sak sa nic nestalo.

a to bola cerstvo skolaudovana (pochopitelne aj so vsetkymi reviziami) stavba s 8 bytmi :grc
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Spravy v TV o energetickych certifikatoch a svojpomoci..

Poslaťod tienik » Ned 05. Dec 2010 12:57:33

deko píše:ja len tolko. par tyzdnov dozadu mi volal znamy ze sa mu pri stahovani do novostavby pokazila pracka. prdlacky s makom. faza bola v ciernom, zelenozltom aj v modrom vodici - vsetky tri vodice zo zasuvkovych okruhov boli zapojene do istica :dash developer sa tvaril ze sak sa nic nestalo.

a to bola cerstvo skolaudovana (pochopitelne aj so vsetkymi reviziami) stavba s 8 bytmi :grc


presne taketo veci sa deju - nie je to nic vynimocne. A pritom papiere sedia.......len skoda ze ich autori nie....

Pridam aj ja jeden:
Novostavba bytovky, po nastahovani mala porucha - hybajuca sa zasuvka. Po demontazi krytu za ucelom obligatneho dotiahnutia upevnovacich skrutiek, zrazu prekvapenie - hlavicky skrutiek maju priemer asi tak 6-7 mm. Tu uz zvytazila zvedavost a skrutky islo von, ich dlzka bola tak 80 mm, co uz bolo maximalne nepochopitelne. Po vytiahnuti zasuvky ako takej sa vsetko vysvetlilo, nebola tam ziadna installacna skatula - len diera vysekana v porobetone.
A samozrejme, revizia sedela...
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Spravy v TV o energetickych certifikatoch a svojpomoci..

Poslaťod MartinH » Ned 05. Dec 2010 13:56:52

tienik píše: Po vytiahnuti zasuvky ako takej sa vsetko vysvetlilo, nebola tam ziadna installacna skatula - len diera vysekana v porobetone.


Tak to pridam foto z elektrika.cz, autor p. Franěk.
Prílohy
rozvadzac_v_betone.jpg
rozvadzac_v_betone.jpg (160.91 KiB) Zobrazené 1715 krát
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Spravy v TV o energetickych certifikatoch a svojpomoci..

Poslaťod tienik » Ned 05. Dec 2010 14:38:18

tak to je tiez haluska :-) ked som to videl prvy krat, rehotal som sa az to praskalo.
Ale len tak na okraj, ked sa nebudeme sustredovat na "betonovu skrinu", vsimnite si dosledne spracovanie dratovania.
Pekne usporiadane, oznacene, vyviazane - naozaj predcizna praca v prudkom konktraste zo skrinkou.
Otazne, preco setrili na tej skrinke, lebo podla prace to vyzera na odbornika.....
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Spravy v TV o energetickych certifikatoch a svojpomoci..

Poslaťod Eval » Ned 05. Dec 2010 22:43:11

tienik píše:Otázne, prečo šetrili na tej skrinke, lebo podľa práce to vyzerá na odborníka.....
Jednoduché:
- nie je skrinka - nie je rozvádzač
- nie je rozvádzač - nie je výrobca
- nie je výrobca - nie je výrobok
- nie je výrobok - netreba prehlásenie o zhode

Tak mi prijde, že ten zákon na "ochranu" spotrebiteľa je o všetkom inom, len nie o ochrane spotrebiteľa. Úplne mafiánske praktiky - budeme Vás "chrániť" a Vy nám za to budete platitť.

Ďalši možnosti:
- nestihli dodať
- zákazník toľko vymýšľal až vymyslel fúrik, ktorý sa do původnej skrinky nevošiel
Nie som pokorený, len ryjem držkou v zemi.
Eval
 
Príspevky: 245
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 20. Okt 2010 10:42:33
Bydlisko: Lomnička
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 15 krat





Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť