teplota vody na vstupe do podlahovky vs teplota v interiéri

teplota vody na vstupe do podlahovky vs teplota v interiéri

Poslaťod mimo » Sob 04. Dec 2010 19:10:45

môžme to poňať referenčne, akú máte teplotu na vstupe do podlahovky pri terajších mrazoch a finálnu teplotu v interiéri?

mne sa moje parametre nezdajú: vonku -7, vo vnútri 22.5, podlahovka vstup 48 - zdá sa mi to veľa
fasáda zateplenie 20cm, v streche 36cm, v podlahe na prízemí 15cm, všetko trojsklá, vykurovacia plocha 230m2, na prízemí 12 okruhov, na poschodí 10, všetky do 100m, priemer 75m, kotol geminox 2-17, zapnutá ekvitermika, krivka 15

nejde mi do hlavy, ako mi môže na ventiloch okruhov ukazovať priietok 0, slovom nula, keď reálne podlaha je teplá, hoci ako skoro 50 stupňov sa mi to teda nezdá (poter anhidrid 6cm). navyše, akoby niektoré okruhy bole úplne studené. tak som včera na večer zavrel na prízemí všetky okruhy až na 3, medzi nimi ten studený, ráno kontrola, teplota podlahy sa v danej miestnosti zdvihla o skoro nepoznateľné minimum. na prietokoch tie tri okruhy už nevykazovai nulu, ale asi 0.5 max

poukazuje toto všetko na nejaký jednoznačný záver?, nemôžu byť tie prietoky škrtené už v kotli nejak? (na termostate na riadkoch som nič nenašiel)
jeden názor bol, že geminox má slabšie čerpadlo ako napríklad wolf, ale však okruhy dlhé nemám

:?:
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: teplota vody na vstupe do podlahovky vs teplota v interi

Poslaťod mimo » Sob 04. Dec 2010 20:56:55

no tak moja blbosť, pomýlil som si vykurovacie okruhy, pozeral som vstupnú teplotu na rebríky do kúpelní, do podlahovky ide voda o teplote 37.5, našťastie. potom ostávajú už len tie prietoky. a zavzdušnené to nie je...
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: teplota vody na vstupe do podlahovky vs teplota v interi

Poslaťod marecek » Ned 05. Dec 2010 10:35:25

Zdravim, ja mam rovnaky problem, len ine teploty.

Kotol Geminog THRi 1-10
vonku -16,5
vnutri 22,5 (na taku teplotu mam nastaveny aj termostat)
podla udajov z kotla kotol kuri na 40 °C
na rozvadzaci je pritok 34 °
odtok 24°C
kotol pracuje na 40% jeho vykonu

A rozvadzac ukazuje na vetvach minimalny prietok: 0,5l a menej. Viac som este nemal a to musim podotknut i ked som pozatvaral vsetky okruhy a nechal som otvoreny len jeden.

Podla servisaka Geminox drzi velmi nizke otacky obehhoveho cerpadla a preto su take male prietoky. On radsej bude kurit dlhsie ako by mal zvysit otacky obehoveho cerpadla.
marecek
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 19. Máj 2009 19:52:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron