Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod Andrej0308 » Pia 24. Sep 2010 11:37:34

Keď som vyberal umývačku, tak mi po prečítaní veľa diskusií a testov vyšlo približné poradie značiek podľa kvality: Miele, Siemens, Bosch, AEG, Electrolux, .... Whirlpool niekde ďaleko vzadu. Miele je predražené, Siemens a Bosch je takmer to isté, takže nakoniec to vyhral Bosch a zatiaľ sme s ním veľmi spokojní. Čo sa týka programov, vyberal som podľa toho, či má umývačka automatický program. Naša má a v priebehu umývania sa mení doba umývania podľa zašpinenia vody. Nikdy nie na začiatku podľa hmotnosti, to si neviem predstaviť, ako by to fungovalo. Vodu máme zo studne, takže na spotrebe vody mi až tak nezáležalo, aj keď je to len okolo 12 litrov. Program AUTO som používal na začiatku častejšie, ale teraz už ho nepoužívame vôbec. Dávame už len program intensiv, ktorý má najvyššiu teplotu. Meral som spotrebu energie a rozdiel bol približne 0,2€ na jedno umytie pri programe AUTO a 0,25€ pri programe intensiv. A hlavne mám istotu, že to umyje najlepšie ako vie, čo sa mi pri programe auto občas nezdalo. Síce neušetríme čas nejakých možno 15-30 minút, ale aj tak dávame umývať väčšinou na noc a vtedy na čase nezáleží. Spálňu máme na poschodí, umývačku na prízemí a v noci ju vôbec nepočujeme. Pokiaľ niekedy potrebujeme, aby umylo rýchlejšie, použijeme program vario speed, ktorý zníži rýchlosť umytia možno aj o hodinu, na úkor spotreby vody a spotreby energie. Vodu som nemeral, ale energiu ano a nebol tam skoro žiaden rozdiel oproti dlhému programu.
Takže to zhrniem, znovu by som si vybral asi Bosch alebo AEG, ale už by som nepotreboval automatický program a 6-ty zmysel, lebo chcem mať istotu, že to umyje najlepšie ako vie. Skôr je pre mňa dôležitejšie ako je vyriešené vnútro, aby sa tam zmestilo čo najviac riadu s tým, si nebude zavadzať a umyje ho čo najlepšie.
Čo sa týka ceny, tak jednoznačne objednávať cez internet.
Andrej0308
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 02. Aug 2009 23:13:51
Bydlisko: Topoľčany
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod buduci mukl » Pon 04. Okt 2010 14:53:59

uvazujeme nad umyvackou volne stojacou ma to byt 60 cm sirka,

sporak, varna doska aj digestor je elektrolux

1) dumal som umyvacku tiez elektrolux nech to je vse v jednej znacke, ak hej ktoru mozno by stacila aj lacnejsia penazi niet nazvys :

http://www.andreashopsala.sk/internetov ... intuition/
http://www.andreashopsala.sk/internetov ... -65040-x-/
http://www.andreashopsala.sk/internetov ... 66070-xr-/

zlata stredna cest sa mi zda byt 65040 nizsia spotreba vody a rozumna cena

2) ak nie lektrolux a drahsia trocha tak :

http://www.andreashopsala.sk/internetov ... s-45n18eu/
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod bobco » Uto 05. Okt 2010 18:34:28

pri umývačkách odporúčam ešte zistiť, či sa počas spusteného programu dá otvoriť a doložiť nejaké veci. Lebo je zákon schválnosti, že 10 min. po spustení programu sa nájdu ešte 3-4 veci na umytie. Niektorí známi majú umývačky, kde po spustení programu sa uzamknú dvierka - otvoriť sa dajú len pri zrušení programu. Na iných stačí len otvoriť dvierka , doložiť, zavrieť a program beží ďalej. Samozrejme, že nik nebude dokladať vo fáze sušenia ;)

S týmto príspevkom autora bobco súhlasil
mirjak
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod buduci mukl » Str 01. Dec 2010 11:56:03

nakup umyvacky som nechal k vianociam.

Co vravite na tuto ? je sice najlacnejsia z tejto stranky ale snad bude v pohode. Vsetko mam elektrolux tak zoberiem aj umyvacku od nich. Na drahsiu nemam. Zobrali by ste tuto, ci pockali? Mate s nou niekto skusenost?

https://www.andreashopsala.sk/interneto ... intuition/

vdaka :drink
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod juro_b » Štv 02. Dec 2010 10:07:12

no konkretne s touto nemam skusenosti,ale mam tiez Electrolux https://www.andreashopsala.sk/interneto ... si-66010x/
a po 3 mesiacoch pouzivania mozem povedat,ze hojne vyuzivame funkciu rychleho 30 minutoveho programu,ten na tej tvojej nevidim (ale mozno tam je).kedze mame kuchynu spojenu s obyvackou,zobral som v tej dobe najtichsiu 45 Db.Hlucnejsiu by som urcite bral iba v pripade oddelenej kuchyne.
A este poznamka ku Andreashopu: mili ludia,ale terminy dodania uplne zufale,po 2 mesiacoch mi chybal digestor a rura,tak som to vzdal a nakupil cez
http://novefarby.sk/domace-spotrebice/v ... 020-x.html tam som bol maximalne spokojny
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod Andrej0308 » Štv 02. Dec 2010 10:42:12

Nemám s touto umývačkou osobné skúsenosti. Keď som kupoval Boschku, tak som pozeral aj aj na túto, lebo sme chceli nerezovú. Vtedy ma odradilo to, že mala v popise: "Funkcia pre tablety 3v1: Nie". Ja som to vtedy pochopil tak, že sa nedajú použiť multitablety. A ja som chcel univerzálnu, lebo som nevedel, čo je na umývanie lepšie, tak som chcel vyskúšať aj tablety. Teraz už viem, že multitablety sa použiť dajú aj na tejto umývačke a tá funkcia znamená iba to, že po jej nastavení sa pri používaní nepoužije soľ a leštidlo, pretože to už má tableta v sebe. Lenže výrobca tabliet nemôže vedieť, akú tvrdú vodu máš doma a na tvrdú vodu je v tej tablete málo soli. Takže sa odporúča pri tvrdej vode túto funkciu vypnúť aj pri používaní tabliet. Takže keď to zhrniem, teraz by mi už nevadilo, že túto funkciu nemá, navyše keď sme doma už prešli z tabliet na gel a prášok. Pozeral som na vnútro tejto umývačky a má ho veľmi podobné ako moja Bosch, takže aj s tým by som bol spokojný. Má o niečo vyššiu spotrebu vody, čo by mne osobne nevadilo, pretože mám studňu. Opakujem, že nemám osobnú skúsenosť, ale pokiaľ by som umývačku kupoval teraz, tak by sa aj táto zaradila medzi horúcich kandidátov.
Andrej0308
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 02. Aug 2009 23:13:51
Bydlisko: Topoľčany
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod emkac » Pia 03. Dec 2010 8:57:32

a) electrolux nemusi byt vzdy electrolux - ja mam lacnejsiu ruru electrolux, jej creva su vsak z nejakej lacnejsej znacky
mozno aj tato umyvacka ma lacnejsie creva... urcite sa opytaj nejake servisaka, nech to povie, ake ma tato umyvacka vady
normalne chod do servisu a priamo sa spytaj

b) 3v1 urcite nie, ked mi servisak montoval umyvacku, tak sme sa bavili aj o tomto.... sa ma spytal, co tam budem davat, a ked som povedal, ze 3v1 nie, tak bol velice stastny a prestastny a chvalil moje rozhodutie :)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod k+k » Pia 03. Dec 2010 10:06:41

emkac píše:b) 3v1 urcite nie, ked mi servisak montoval umyvacku, tak sme sa bavili aj o tomto.... sa ma spytal, co tam budem davat, a ked som povedal, ze 3v1 nie, tak bol velice stastny a prestastny a chvalil moje rozhodutie :)

co je zle na multitabletach ?
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod Rudi_M » Pia 03. Dec 2010 10:45:26

rovnakú informáciu od servisáka som dostal aj ja pri výbere spotrebičov do kuchyne - obvykle nižšie modely sa aj často montujú v inej fabrike a komponenty od iných dodávateľov (náklady a vždy len náklady :cry: )
ak máte možnosť, tak určite využite tieto dôležité zdroje :!:
vyberal som medzi elektrolux, siemens, bosch, ale nakoniec som zobral skoro všetko (umývačku 60cm + indukciu + kombirúru) od brandt (dnes už patrí do skupiny fagor) a po roku užívania sme spokojní
Naposledy upravil Rudi_M dňa Pia 03. Dec 2010 10:54:21, celkovo upravené 2
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod jana » Pia 03. Dec 2010 10:46:10

buduci mukl píše:nakup umyvacky som nechal k vianociam.

Co vravite na tuto ? je sice najlacnejsia z tejto stranky ale snad bude v pohode. Vsetko mam elektrolux tak zoberiem aj umyvacku od nich. Na drahsiu nemam. Zobrali by ste tuto, ci pockali? Mate s nou niekto skusenost?

https://www.andreashopsala.sk/interneto ... intuition/

vdaka :drink


neviem, s touto nemam skusenosti, ale zatial sme mali s electroluxom vzdy len dobre skusenosti a to mame vsetko elektrolux okrem digestora (to mi naozaj bolo luto za velmi podobny vyzorovo i parametrovo dat namiesto 100 euro raz tolko). ale nevyberali sme nikdy najlacnejsi vyrobok, ani najdrahsi, vzdy som vyberala z takych stredne drahych.
ale mame vstavanu 66010 ako juro_b a mozem povedat, ze jediny program, ktory vyuzivam je ten 30 minutovy (s tabletkami 36 minutovy- to si tak nastavi sama :-)). ale uz som chcela v navode pozriet, len som zatial vzdy zabudla, lebo sa mi zda, ze tato nema moznost prerusenia programu napriklad ked chces este nieco dolozit. lebo sa mi zdalo, ze ked som ju zatvorila, tak znova vycerpala vodu a napustila. ale ja som dokladala zatial iba 2x a vzdy to bolo tak minutku-dve po zaciatku.

a k andreashopu - my sme mali dobre skusenosti, aj naokolo, co som pocula. my sme objednavali posledne julove dni a do 2 tyzdnov bolo vsetko u nas (prva dodavka prisla do 7 dni). problem bol prave s touto umyvackou riadu, ze taku nemaju na sklade, ani dodavatel a ze teraz je v elctroluxe dovolenka, takze najblizsia dodavku ocakavaju asi o 3 tyzdne. tak som obvolala aj ine internetove predajne s podobnou cenou a zo 2 dalsi povedali to iste, az v obchodobchodov.sk mi povedali, ze maju a ze ak stihnem vypisat objednavku cez net do 13.00h, tak ze mi ju dovezu zajtra, lebo po druhej chodi k nim zasielkova sluzba pre tovar. a umyvacka bola druhy den rano o 8,30 v dome :-)
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod emkac » Pia 03. Dec 2010 14:42:23

k+k píše:
emkac píše:b) 3v1 urcite nie, ked mi servisak montoval umyvacku, tak sme sa bavili aj o tomto.... sa ma spytal, co tam budem davat, a ked som povedal, ze 3v1 nie, tak bol velice stastny a prestastny a chvalil moje rozhodutie :)

co je zle na multitabletach ?


oi aj to, ze multitablety maju presny pomer prasku, lestidla a soli
a ak mas inu vodu, ako mali v laboratoriu, tak mozes potrebovat soli alebo lestidla viac
a tym padom musis este jemne naregulovat nejaku sol a lestidlo navyse, vid nizsie prispevok
no a polozme si basnicku otazku - naco su nam tablety, ked aj tak nieco navyse pridavam? :netusim

servisak vravel aj o nieco technickejsom, nieco co ma priamo vplyv na samotny spotrebic, co hralo v neprospech tabliet.... ale zial, bolo to uz davno a ten nemec..... :cry:
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod k+k » Pia 03. Dec 2010 15:22:38

emkac píše:oi aj to, ze multitablety maju presny pomer prasku, lestidla a soli
a ak mas inu vodu, ako mali v laboratoriu, tak mozes potrebovat soli alebo lestidla viac
a tym padom musis este jemne naregulovat nejaku sol a lestidlo navyse, vid nizsie prispevok
no a polozme si basnicku otazku - naco su nam tablety, ked aj tak nieco navyse pridavam? :netusim

to je jasne, ze pomer je dany. nepridavam okrem tablety nic a zatial spokojnost. a to mame vodu fest tvrdu.
emkac píše:servisak vravel aj o nieco technickejsom, nieco co ma priamo vplyv na samotny spotrebic, co hralo v neprospech tabliet.... ale zial, bolo to uz davno a ten nemec..... :cry:

no ak tableta obsahuje to iste co sol a lestidlo, tak neviem aky vplyv to moze mat. mne moj servisak nic nepovedal pri montazi. to bude asi tym, ze som to montoval sam :D
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Umyvacka riadu - 45 cm vs 60 cm

Poslaťod opek » Pia 03. Dec 2010 15:35:25

No neviem, predtym sme pouzivali prasok, lestidlo, teraz pouzivame len tablety a v umyvani som nepostrehol ziadne rozdiely... Tiez mame tvrdu vodu (studna) :netusim
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat




Predchádzajúci

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron