Kde kúpiť lacný senzor vlhkosti s RS-485?

Kde kúpiť lacný senzor vlhkosti s RS-485?

Poslaťod Bororo » Pon 29. Nov 2010 22:18:37

priatelia, kde sa da zohnat senzor vlhkosti za prijatelnu cenu? chcel som si do niektorych miestnosti umiestnit senzor relativnej vlhkosti, ktory komunikuje cez RS-485, no nenasiel som zatial nic, co by sa dalo umiestnit na stenu a esteticky nerusilo(vacsinou hotovych rieseni vyzera velmi "priemyselne"), a tiez cena bola cca 80 EUR za kus, co sa mi zda trosku vela. senzor samotny (suciastka) sa da kupit za cca 10EUR (napr nieco z tohoto http://content.honeywell.com/sensing/pr ... ymoisture/ ), no neviem najst nejake hotove riesenie (schemu), co by som vedel postavit svojpomocne.
cital som tu na fore o 1wire, ale to mi nevyhovuje, radsej by som riesenie s RS-485.
mate niekto skusenosti z tejto oblasti?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Kde kúpiť lacný senzor vlhkosti s RS-485?

Poslaťod Jookie » Pon 29. Nov 2010 22:54:51

Urcite to ide za par vecerov postavit aj od zakladov, cenovo by to nemalo vyjst viac ako 30 Euro aj so skatulkou, ale ak chces nieco co bude nejako esteticky vyzerat a nerusit, tak toto ja vidim ako najvacsi problem domacej vyroby, teda pokial to nechces mat niekde ukryte a vyzor by nevadil. Takze ak vymyslis do akej skatulky to umiestnis (alebo do coho to nenapadne zabudujes - napr. kukuckove hodiny), tak mas asi vacsinu problemu vyriesenu :) Pri domacej vyrobe je tu este dalsi problem, a to ze ak sa ti to pokazi, nemozes to ist niekam jednoducho reklamovat a cela oprava ostane na tebe... No a ak uz budes v stave, ze nebudes mat na taketo veci cas (zena, deti, dom, ...), tak to nakoniec ostane nefunkcne. Cize ak tych kusov nema byt nejako vela, tak by mozno bolo rozumnejsie predsa len kupit hotovy kus/kusy a mas pokoj... Co sa tyka vyroby / vyvinu elektroniky, tak na diskusnom fore sa tu najde viacero ludi, ktori ti s tym budu schopni pomoct.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Kde kúpiť lacný senzor vlhkosti s RS-485?

Poslaťod jezo » Uto 30. Nov 2010 8:23:46

Bororo píše:(napr nieco z tohoto http://content.honeywell.com/sensing/pr ... ymoisture/ )


Senzory z tvojho linku maju analogovy vystup (napatie umerne vlhkosti). Na to aby si to previedol na seriovu linku to potrebujes pripojit k mikroprocesoru s A/D prevodnikom, ktory by to meral a cez UART vysielal na 485-ku. Schema bez znalosti programovania jednocipakov by ti aj tak nepomohla (kedze kladies takuto otazku, asi to nebude tvoj odbor). Navyse pri pouziti tohto cidla vnasas chybu pri prevode. Existuju aj dostupne cidla s digitalnym vystupom (napr. SHT11, SHT25), ale ani tie k pc nedokazes pripojit bez procesora.
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Kde kúpiť lacný senzor vlhkosti s RS-485?

Poslaťod Bororo » Uto 30. Nov 2010 17:21:39

hmm... tusil som, ze to nebude take jednoduche. zostava teda nejake hotove riesenie. vedeli by ste nieco odporucit?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Kde kúpiť lacný senzor vlhkosti s RS-485?

Poslaťod Jookie » Uto 30. Nov 2010 20:37:35

Bororo píše:hmm... tusil som, ze to nebude take jednoduche. zostava teda nejake hotove riesenie. vedeli by ste nieco odporucit?


Ja sice neviem nic konkretne odporucit, ale stale plati co som pisal - nie je to nemozne, len problem bude dizajn a potom servis v pripade poruchy :) Este si neprezradil co s tym na zaver chces - ci len obcas pozriet, ako vlhko bolo, alebo nejakym PC aj nieco potom riadit... Ci by si si nakoniec nevystacil aj s tymi 'meteo stanicami' s par pridavnymi snimacmi...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron