Vyriesenie otvoru pri schodisku

Vyriesenie otvoru pri schodisku

Poslaťod juraj.novo » Pia 19. Nov 2010 8:57:43

Medzi vrchnou dekou a schodiskom mi zostáva taký trojuholníkový otvor. Mám na Vás prosbu ako by som ho mal vyplniť aby mi skolavdovali dom a aby to aj esteticky vyzeralo ( zabradlie, vyplnenie otvoru OSB doskov ...???) Ďakujem za všetky rady :netusim
Prílohy
Problem.JPG
Problem.JPG (21.13 KiB) Zobrazené 1620 krát
Naposledy upravil MiroM dňa Pia 19. Nov 2010 9:18:01, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
juraj.novo
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon 09. Feb 2009 15:02:03
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Vyriesenie otvoru pri schodisku

Poslaťod AndyBe » Pia 19. Nov 2010 9:05:48

ja som mal tento isty "problem" ale v zasade to je standart.

Mozes spravit vypln napr aj z UD/CD a SDK

Ja som to spravil tak ze som tam dal cetris dosku, nato kleber+sietka a standartna omietka...

zabradlie tam byt nemusi, myslim ze tam staci madlo...
AndyBe
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 09. Júl 2010 17:28:11
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Vyriesenie otvoru pri schodisku

Poslaťod mendo » Pia 19. Nov 2010 9:36:54

nemôze tam byt zabradlie? naco to zadebnovat
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Vyriesenie otvoru pri schodisku

Poslaťod martin.stangel » Pia 19. Nov 2010 11:19:36

Presne toto riesim aj ja. Zatial to u mna vyzera na SDK pripevnene zboku na schody (aby sa nezuzoval priestor schodov). Aj ked sa velmi do SDK nevyznam (dokonca som este ani len temu Ako som robil sadrokarton este neprecital - len sa chystam), tak si myslim ze sa to da robit z SDK vcelku standardne az na to, ze na com bude ten SDK dole stat. Zatial mam plan chemickymi kotvami do schodov zboku pripevnit nieco nosne ci uz drevo alebo zelezo a na to polozit SDK ako sa standardne kladu SDK priecky (da sa vidiet v technickych listoch na rigips.sk alebo knauf.sk).

Mozno by mi tu niekto vedel poradit co nosne tam dat? Len pre info: 1 m2 najuzsej SDK steny by mal vazit 25kg.
martin.stangel
 
Príspevky: 40
Obrázky: 6
Registrovaný: Str 09. Sep 2009 15:49:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vyriesenie otvoru pri schodisku

Poslaťod AndyBe » Pia 19. Nov 2010 12:51:29

no ak je chodisko v strede miestnosti.. tak by som to nezadebnoval.. ale kedze je tam len par schodiko, predpokladam ze sa jedna o tocite U schodisko, kde prave len tych poslednych par schodov treba poriesit (tak ako u mna)

Napr u mna to bolo tak ako je na foto, cize ja som to zabradlim poriesit nechcel a ani nemohol.

PS: foto zatial este bez zabradlia, samozrejme ze tam je :)
Prílohy
1.jpg
1.jpg (152.8 KiB) Zobrazené 1583 krát
AndyBe
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 09. Júl 2010 17:28:11
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Vyriesenie otvoru pri schodisku

Poslaťod jana » Str 24. Nov 2010 10:28:38

myslela som, ze tu najdem fotku, ale nie, tak pridam neskor. my sme dali jednoducho zvysle kovove prelakovane tyce tusim z umakovu, take, co maju zkovane hrany. inak nalakovane vyzeraju super, skoro akoby boli poplastovane. aj ked sa to detom velmi nepacilo, uz nemohli skakat zo schodov na gauc, ktory je rovno pod nimi :D, lebo kolaudaciu sme mali mesiac po nastahovani (museli sme uz uvolnit byt) a zabradlie sme uz nestihli skor.
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Vyriesenie otvoru pri schodisku

Poslaťod juraj.novo » Str 24. Nov 2010 15:10:57

jana píše:myslela som, ze tu najdem fotku, ale nie, tak pridam neskor. my sme dali jednoducho zvysle kovove prelakovane tyce tusim z umakovu, take, co maju zkovane hrany. inak nalakovane vyzeraju super, skoro akoby boli poplastovane. aj ked sa to detom velmi nepacilo, uz nemohli skakat zo schodov na gauc, ktory je rovno pod nimi :D, lebo kolaudaciu sme mali mesiac po nastahovani (museli sme uz uvolnit byt) a zabradlie sme uz nestihli skor.


ak sa Ti dá pošli foto ako inšpiráciu, neviem sa rozhodnúč čo by som tam dal aby to aj vyzeralo
juraj.novo
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon 09. Feb 2009 15:02:03
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyriesenie otvoru pri schodisku

Poslaťod jana » Pia 26. Nov 2010 9:33:14

tu je ta inspiracia :-), mozno pomoze viacerym. to vrchne drevo este nie je nijako natrete, natrieme rovnako ako stupnice na schodoch, ked ich dame. zatial, aj kvoli malym detom je tam nalepeny len koberec. a takto mame aspon vacsiu obyvacku, ked sa nezmestime tam, tak si mozeme posadat aj na schody :ano: :ano:
Prílohy
P1040905.JPG
P1040905.JPG (90.31 KiB) Zobrazené 1467 krát
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron