(hydro)Izolácia päty

(hydro)Izolácia päty

Poslaťod zahradnik » Str 10. Nov 2010 15:01:41

Zdravim
maju mi coskoro robit omietky...

skladba podlahy:
zakladova doska (alebo hrubý poter v izbe)... na toto pride izolácia XPS plus poter pod dlazbu, kurenie bude podlahove alebo radiatory v jednej izbe.. celková výška skladba podlahy mi vychádza na cca 17cm

chcem sa ale spytat na to, ked stoji mur alebo priecka, ci je potrebné povedzme do výšky odspodu 20cm (do výšky skladby podlahy vyššie uvedenej) spraviť hydroizoláciu (nataviť asfaltové pásy alebo natrieť tekutú hydroizoláciu) a ci je potrebne tam davat do rohov (roh pri podlahe a priecke-mure) aj take tie izolacne pasiky do hydroizolacie a tieto prekryt hydroizoláciou...
myslim, ze kde je obvodovy mur, tak vytiahnut tuto hydroizolaciu na uroven izolácie pod múrom (pri rekonstrukcii som isiel trosku hlbsie ako bola povodna podlaha) a kde je iba priecka.. treba aj tam hydroizoláciu ?

Kedze omietku potiahnu az po spodok (po hrubý poter-zakladova doska), takze prekryju aj hydroizoláciu...

Dakujem...
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: (hydro)Izolácia päty

Poslaťod MiroM » Pia 12. Nov 2010 9:45:14

Neviem, ci som to spravne pochopil, co sa vlastne pytas. Mas HI pod murmi aj na celom podkladnom betone? Ak ano, aky by malo vyznam dvihat HI vo vnutri miestnosti smerom hore? Voci comu by to izolovalo? V kupelni do rohov pasky a natriet tekutu lepenku. Tam sa to robi preto, aby pripadna voda nezatiekla pod poter. Predsa len v kupelniach je viacej tej vody. Ale ani v kupelniach sa na mur nenatavuje HI, nie je na to dovod a postrada to akykolvek zmysel.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: (hydro)Izolácia päty

Poslaťod zahradnik » Pia 12. Nov 2010 12:43:14

Prikladam obrazok...

aby som upresnil, ide mi o to, ci v beznej izbe, je potrebne robit aj hydroizoláciu a ci je potrebne ju napojit aj na izoláciu pod murom/priečkou
teda podla obrazka, ci modru farbu je potrebne napojit na zelenu a potom ako to vyjde prekryt omietkou (cervenou)


alebo postaci potiahnut omietky-cervene od spodu podkladoveho betonu, a na natiahnutu omietku natriet hydroizolaciu a teda nenapajat na izolaciu pod murom
Dakujem


fotogaleria/zahradnik-a64/izolacia-i750.jpg
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: (hydro)Izolácia päty

Poslaťod zahradnik » Pia 12. Nov 2010 13:03:29

tak druhy pokus, obrazok nejako nenacitava...
izolacia2.jpg
izolacia2.jpg (55.94 KiB) Zobrazené 1688 krát
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: (hydro)Izolácia päty

Poslaťod Ludo » Pia 12. Nov 2010 13:44:17

sakra chlape,
ja tam pod murivom nevidim hydroizolaciu, pises ze to je priecka , ale mas to tak aj pod obvodovym murom???
lebo ako - terovy papier - neni hydroiyolacia :nie:
to je novostavba, ci rekonstrukcia???
ed ten terovy papier /skus ho blizsie specifikovat o co ide/ podla mna vzlinaniu vlhkosti moc nezabrani - a po par rokoch ti bude murivo tahat vlhkost rovno zo zakladu /podkladneho betonu/
a teraz som to docital uz cele :
hzdroizolaciu treba potiahnut kompletne na kompletne celu zakladovu dosku, t.z. bude aj pod poterom, aj pod murivom, aj pod prieckami
len mi neni celkom jasne, preco ten podkladny beton neni rovna doska- ze tak mas ten vzstupok pod murom - preto otazka na rekonstrukciu... :!:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: (hydro)Izolácia päty

Poslaťod zahradnik » Pia 12. Nov 2010 14:02:17

Ludo píše:sakra chlape,
ja tam pod murivom nevidim hydroizolaciu, pises ze to je priecka , ale mas to tak aj pod obvodovym murom???
lebo ako - terovy papier - neni hydroiyolacia :nie:
to je novostavba, ci rekonstrukcia???
ed ten terovy papier /skus ho blizsie specifikovat o co ide/ podla mna vzlinaniu vlhkosti moc nezabrani - a po par rokoch ti bude murivo tahat vlhkost rovno zo zakladu /podkladneho betonu/


je to rekonstrukcia... mury su suche, som nad terenom s celou stavbou cca 1,0m... ale je to aj pristavba, takisto nad terenom...

je to zelena farba pod prieckou..
pod prieckou je tam terovy papier, ale niekde vyzera, ze dedko na niektore useky (na obvodovy mur) dal nejaky asfaltovy pas... ci ten papier, ci ten pas ledva ledva pretrca sirku muru...

preto sa pytam, ci je vhodne na podkladovy beton natavit/natriet hydroizolaciu a vytiahnut ju cca tych 20cm na priecku/mur (vytiahnut to na ten pas pod murom alebo na ten terovy papier pod prieckou) a aspon ako tak poriesit detail :)


podla rodiny sa mam na to vy..t a nechat to tak "sak tak sa to nikdy nestavalo a bolo to dobre vtedy a urcite to bude dobre aj teraz"...
podla murara sa tam ma natriet izolacia a potiahnut ju trosku vyssie a pokusit sa to napojit bud na ten papier alebona ten pas, ak tam take nieco je a nasledne omietnut az po podkladovy beton a pokracovat dalej xps a ostatne (kurenie, potery, dlazba).......
podla omietkarov potiahnut najskor omietky a potom spravit "vanicku z izolacie" a dalej pokracovat (xps, potery, dlazba...)
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: (hydro)Izolácia päty

Poslaťod zahradnik » Pia 12. Nov 2010 14:04:05

Ludo píše:len mi neni celkom jasne, preco ten podkladny beton neni rovna doska- ze tak mas ten vzstupok pod murom - preto otazka na rekonstrukciu... :!:


ano je to rekosntrukcia, vlastne som isiel hlbsie ako bola povodna podlaha cca 20cm, takze sa mi tam ukazal stary zaklad pod prieckami...
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: (hydro)Izolácia päty

Poslaťod Ludo » Pia 12. Nov 2010 14:08:47

v kazdom pripade - nech tam ne pod murom cokolvek ako hzdroizolacia - prepoj ju s tou co budes davat pod poter
omietaj az po poteroch /ak sa da/
teda zlozenie

podkladny beton
hydroizolacia
tepelna izolacia
poter

a pod murom - podkladny beton - hydroizolacia /ten mix co tam je/ murivo
a hydroizolacie prepojit - tu spod poteru s tou pod murivom
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: (hydro)Izolácia päty

Poslaťod zahradnik » Pia 12. Nov 2010 14:15:27

Ludo píše:v kazdom pripade - nech tam ne pod murom cokolvek ako hzdroizolacia - prepoj ju s tou co budes davat pod poter
omietaj az po poteroch /ak sa da/
teda zlozenie

podkladny beton
hydroizolacia
tepelna izolacia
poter

a pod murom - podkladny beton - hydroizolacia /ten mix co tam je/ murivo
a hydroizolacie prepojit - tu spod poteru s tou pod murivom


omietat zacinam v pondelok :)
takze preto sa pytam na tu izolaciu... "nejakou" tekutou hydroizolaciou by som natrel ten kut vytiahol/napojil to po ten papier/pas do vysky cca 20cm... a na podkladovom betone natrel cca 30cm na sirku... a potom po omietkach na zvysok podkladoveho betonu nalepil/natavil/napojil klasicky asfaltovy pas hydrovit...


vdaka
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: (hydro)Izolácia päty

Poslaťod ziletka » Uto 23. Nov 2010 15:01:33

mam rovnaku situaciu akurat ze namiesto murovanej priecky je drevena.
Tiez som siel hlbsie a tak sa mi objavili zaklady pod prieckami, je tam nieco ako terpapier a drevo nie je navlhnute.
Tiez mam v plane na podkladny beton nalepit IPU a na rohy natriet tekutu hydroizolaciu. Prerabky su prerabky. Niektore veci nespravime tak ako by sme si predstavovali. :roll:
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia