Umiestnenie vodovodnej sachty

Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod fattamorgana » Štv 18. Nov 2010 19:27:49

Dobry den,
Potrebovala by som poradit ohladom umiestnenia vodovodnej sachty. Sachta je vybudodovana a osadena vodomerom. Problem je v tom, ze sachta nie je kolmo napojena na hlavny uzaver vodovodnej pripojky na ceste, ale bola pravdepodobne presunuta. Pozemok som taky uz kupila, a pokial viem, som uz jeho tretim majitelom.
Ked som doniesla zakreslenu situaciu do vodarni kvoli vyjadreniu k stavebnemu povoleniu na RD, tak sa pytali, preco nie je umiestnena kolmo na cestu.
Mozu mi vodarne kvoli tomuto nevydat suhlasne stanovisko k stavbe? Ak ano, da sa s tym nieco robit?
fattamorgana
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 16. Máj 2010 16:45:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod joko » Štv 18. Nov 2010 19:34:26

Ak by tomu tak bolo, tak je to jeden z naj - birokracii. Predsa sú oválne alebo okrúhle vodomerné šachty, a tie tiež asi nebudú kolmo na ulicu.
Ak by "pani úradnička" inak nedala, tak tú šachtu tam nakresli do roviny a fyzicky to nik nebude kontrolovať. Je mi to jasné , že sú to dôležitejší ľudia ako mi, ale to Ti hádam nespravia, že by zamietli kvôli tomu súhlas.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod fattamorgana » Štv 18. Nov 2010 19:41:53

Joko

Neviem ci som spravne formulovala otazku, nejde ani tak o sachtu, ale o to, ze pripojka pred sachtou sa lame o 90 stupnov ( tz. nie je kolmo umiestnena na hlavny ventil na ceste). Takze tvar sachty v tom nehra ulohu, problem je len v pripojke od cesty po sachtu.
fattamorgana
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 16. Máj 2010 16:45:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod Slavo_T » Štv 18. Nov 2010 22:37:17

fattamorgana píše:
Neviem ci som spravne formulovala otazku, nejde ani tak o sachtu, ale o to, ze pripojka pred sachtou sa lame o 90 stupnov ( tz. nie je kolmo umiestnena na hlavny ventil na ceste). Takze tvar sachty v tom nehra ulohu, problem je len v pripojke od cesty po sachtu.


Ved vodarne taktiez museli davat suhlas predchadzajucemu vlastnikovi na napojenie . A pokial viem tak aj oni mali realizovat pripojku ( alebo nejaka dodavatelska firma pre vodarne ) . Vasim majetkom je cast za vodomerom a za ten si zodpovedate vy , od hlavnej trasy po vodomer je majetok vodarni .
Takze za tie zatacky pred sachtou by mali zodpovedat vodarne . A ak sa im to nepaci ako to pred par rokmi oni urobili , tak to mozu " oni " aj teraz opravit . JEDINE , ak to predtym spravovala obec , a teraz to zobrali vodarne . A pripojka bola realizovana pocas spravovania obce .
Z funkcneho hladiska to nieje problem , ze sa to lame o 90 ´ , problem tam moze byt nejaka nasrdena teta vo vodarnach .
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod fattamorgana » Pia 19. Nov 2010 10:46:20

Hladala som v zakone o pripojkach klauzulu, či pripojka MUSI byt kolma bez kolien, a nic take som sa tam nedocitala. Urcuje to neaka smernica alebo nieco podobne?
Ja mam tusaka, ze sachta mohla byt presunuta. Skusim zistit od predchadzajuceho majitela.
fattamorgana
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 16. Máj 2010 16:45:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod pohodak » Pia 19. Nov 2010 12:42:38

btw sachta musi byt vzdy? ak je celopodpivniceny dom nemoze byt vodomer vnutri v pivnici? rodicia to tak maju (ale pripojka je 10+ rokov stara), na novych domoch som to vsak nevidel (co bude mozno aj tym ze pivnicu uz takmer nikto nerobi :D )
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod Majo 2 » Pia 19. Nov 2010 16:35:17

šachta tuším má byť do 1 metra za plotom a možno preto vadí ten vstup z boku, lebo tým sa predlžuje hadica, musí tam biť predpísaný polomer ohnutia a to je tuším 20 násobok vonkajšieho priemeru hadice a pri 1 cólovej to znamená značné predĺženie prívodu.
Pokiaľ sa to rieši kolenom tak známy vodár povedal že môže byť.
Vodomer v dome môže byť v Česku ale u nás takmer isto nie.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod fattamorgana » Pia 19. Nov 2010 17:00:15

No sachta je cca jeden meter od plota. Nie je len kolmo napojena na hlavny vodovodny ventil.
fattamorgana
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 16. Máj 2010 16:45:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod pohodak » Pia 19. Nov 2010 17:04:32

skoda, chcel som si trosku zjednodusit situaciu :(
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod fattamorgana » Sob 20. Nov 2010 13:51:46

Predchadzajuci majitel mi povedal, ze sachtu presuval o niekolko metrov dolava. Vraj kvoli domu. Mal hotovy projekt a ta sachta mu zavadzala. Robil to bez toho, aby vodarne informoval. Tak co s tym?
fattamorgana
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 16. Máj 2010 16:45:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Umiestnenie vodovodnej sachty

Poslaťod Slavo_T » Pon 22. Nov 2010 21:59:41

fattamorgana píše:Predchadzajuci majitel mi povedal, ze sachtu presuval o niekolko metrov dolava. Vraj kvoli domu. Mal hotovy projekt a ta sachta mu zavadzala. Robil to bez toho, aby vodarne informoval. Tak co s tym?


Treba pockat na vyjadrenie vodarni , bud vam to daju prerobit do povodneho ( kolmeho ) stavu , alebo to nechaju tak . Alebo sa moze stat , ze to urobia vodarne , a Vam poslu uz len srdecny pozdrav s koncovou sumou za prerabku pripojky .
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron