Projekt domu - mlaco

Projekt domu - mlaco

Poslaťod mlaco » Pia 20. Feb 2009 14:28:53

Ahojte,

je piatok poobede :drink :yahoo (pre emkaca :) a ak sa niekomu taktiez nechce pracovat, moze podrobit kritike moj projekt :)
Ma uz skoro rok a odvtedy ma nenapadla ziadna vhodna zmena. Dom bude mat cca 8x12m. Strecha Acko bez vikierov.

Specifika:
- maly pozemok
- komunikacia zo S strany
Poziadavky:
- pivnica (pre zahr. nabytok, bicykle, hobby dielna...)
- bez krbu
- pracovňa (pripadna kancelaria) na prizemi, blizko vchodu
Prílohy
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod mlaco » Pia 20. Feb 2009 14:30:12

foto suteren
Prílohy
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod esde » Pia 20. Feb 2009 14:46:29

Na zaciatok: skuste garaz (stanie) presunut na SV stenu domu. Prechod priamo ku autu, casom mozno z toho vznikne garaz, ktora nebude zavadzat slnku.
Ja viem, regulativy (ale ak sa da...).

BTW Konecne rozumne podklady (orientacia, pozemok).
Ku zbytku nabuduce, bolo by toho vela.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod emkac » Pia 20. Feb 2009 15:15:22

No, mas to premyslene. A tie postavicky nakreslene na posteli v spalni ma rozosmiali.
Na prvy pohlad to nie je zle, postupne sa vyjadrim, ale aj ked je piatok poobede, je moc skoro poobede a hlava vynechava.
Cize trpezlivost. ;-)

Len taka mala vsuvka.
Podla toho ako to mas spravene a pokreslene, tak si viac menej pre tuto verziu rozhodnuty.
Je sanca ze teda nieco zmenis? :mrgreen:

Ale pomalicky postupne:
Co sa tyka rozvodov vody, tak mam zmiesane pocity.
Kuchyna a nad nou kupelna je OK, to je jedna stupacka.
Ale spodna kupelna je dost daleko, ako tam urobis odvteranie?
Ja sico rovnako mam iba jednu odvetravacku doma, ale mam rozvody kanalizacie blizko seba.

Chvalim schody s podestou.
V tej spodnej kupelni sa nebudes citit stiesnene? Aky je tam priestor na ten sprchac? Nedas to dokopy so zachodom?
Dole chyba poriadny satnik, na kabaty a spol.
Chladnicka a elektircka rura by nemali byt pri sebe.
Si si isty rohovym drezom? Lebo to nemusi vyhovovat kazdemu.
Nepaci sa mi ten presklenny kut vpravo dole. Az moc skla. :shock:
Obyvackovu stenu s TV mas vedla okien. To nie je dobre. Pozicia TV by mala byt zboku okna.

Ideme hore.
Ta sikma stena do obyvacky je chyba kreslenia alebo plan? Zbytocna komplikacia.
Nebudu tie izby male? Lebo mas podorys 8*12. Ja mam 10*10, a izby hore mam fajn, ale nemam az take "plytvanie" priestorom ako ty hore. Cize preto sa mi to zda. Ale mozno sa mylim, kedze nevidim miery.
Mam totiz pocit, ze chodba je zbytocne velka. A mat dva satniky, plus v spalni satnik, je (podla mna) zbytocne.
Jo, a ked budes susit pradlo?

Na prve pozretie staci. Nie je to zle, len... Nieco mi tam nesedi. Asi ta spodna kupelna. Neviem. Casom ma este nieco napadne, alebo to napise niekto iny.
Podla mna jeden z tych lepsich projektov. :D
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod Miro Ke » Pia 20. Feb 2009 15:47:13

idealne by bolo dat kupelne dat nad sebou
ale jeden dotaz, ako su riesene nosne mury suteren, prizemie mam pocit ze ten otvoreny priestor kuchyna-jedalen obyvacka ako keby bola bez nosneho muru, alebo nenadvazuje na suteren. A tiez ak stredovy mur pozdlz domu v suterene je nosny tak ako by nan nenavazoval odpovedajuci mur v prizemi. Nevedel som si dat tie pohlady cez seba takze ak sa mylim alebo osadenie nosnych murov je riesene inac ako som si myslel tak ako keby som nic nepovedal.
a podkrovie bude riesene ako hambalok bez nosnych priecok?
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod Majo 2 » Pia 20. Feb 2009 16:12:39

No dobre napíšem to druhý krát keď sem nič neprišlo. Nie že by som závidel ale to je dobre veľký dom zo suterénom.
Asi by som sa snažil umiestniť do suterénu garáž. Ten veľký šatník hore bude asi izba, pokiaľ nie tak vstavané skrine v spálni už tak veľmi netreba. Jedálenský stôl pri dverách na terasu to poznám, nič moc.
Na pracovnom stole v dielni asi bude zverák, to znamená že sa tam niekedy upne aj niečo dlhšie, tak by som ho dal namiesto regálov.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod joko » Pia 20. Feb 2009 20:04:49

Zdravím . Je dobre že si sem dal tie projekty , lebo outlook mi nefunguje. :( Mne sa tie rozloženia sanity práve pripadajú veľmi premyslene. Na prízení nemá spanie, hlavnú hygienu vykoná hore /tri umy. sprcha, WC, bidet, vaňa / mi pripadá OK. :) Jedine umiestnenie stupačiek musíš vyriešiť medzi kúpeľňou a kuchyňou. Predpokladám, že kanál vyteká na sever, tak netreba odvetrať dolné sanity, ale horné určite ano :!: Ber na to ohlad pri umiestnení stupačky. Na čo ešte mysly, odvod kanalizácie v suteréne. Bude to pod stropom, alebo v podlahe, tiež to premysli. Počítaj v suteréne ležaté potrubie 2% ale v práčovni by to nemalo vadiť. Ešte mi sem napíš, ako hlboko je suterén pod terénom, a či kanalizačná prípojka je pod dekou suterénu, alebo vyústi do steny vyššie od podlahy . Kondenz z komína by som riešil trativodom cez podlahu, a poišťák niekde blýzko kanalizácie v práčovni a tak nemusíš do technickej miestnosti tahať dole kanál. K podlahovým vpusťom v práčovni som sa už dávnejšie v samostatnej téme vyjadroval. Všetko záleží na tom, kde máš napojenú kanalizáciu. zatial na dnes toľko. K ostatným častiam stavby sa ja nevyjadrujem. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod mlaco » Sob 21. Feb 2009 14:18:01

Dakujem za postrehy,

esde píše:Na zaciatok: skuste garaz (stanie) presunut na SV stenu domu. Prechod priamo ku autu, casom mozno z toho vznikne garaz, ktora nebude zavadzat slnku.
Ja viem, regulativy (ale ak sa da...).


hm... dom je osadeny cim blizsie (2m) k susedom, aby sme maximalizovali velkost maleho dvoru (JZ strana).

emkac píše:Je sanca ze teda nieco zmenis? :mrgreen:

Postavena je zatial pivnica. Teoreticka moznost tu teda je :)

emkac píše:Ale spodna kupelna je dost daleko, ako tam urobis odvteranie?


110mm odvetranie nad strechu, vedene v severnej stene.

emkac píše:V tej spodnej kupelni sa nebudes citit stiesnene? Aky je tam priestor na ten sprchac? Nedas to dokopy so zachodom?


Ano, je mala. Sprchac ma mat 90x90. Zial musi byt odsadeny od zadnej steny cca 25cm kvoli rozvodom VZT.
Velkost kupelne my mala stacit. WC je oddelene zamerne.

emkac píše:Dole chyba poriadny satnik, na kabaty a spol.


Ano, odhalil si toto slabe miesto. Zostava zadverie a skrine v chodbicke oproti WC.

emkac píše:Chladnicka a elektircka rura by nemali byt pri sebe.


Hm... spravne. Nuz ale rura sa nevyuziva kazdy den. Alternativou zostava mat ju umiestnenu pod varnou doskou.
Hm.., toto si musim ujasnit pred robenim el. rozvodov.

emkac píše:Si si isty rohovym drezom? Lebo to nemusi vyhovovat kazdemu.


Ano, predbezne takto. Ale dobre hovoris, este raz si to treba overit. Ked budu priecky, spravim z kartonov atrapy spotrebicov v "zivnotnej" velkosti a mozme sa s tym vyhrat. Az nasledne rozvody vody, odpadu a elektriny. Dobry napad.

emkac píše:Nepaci sa mi ten presklenny kut vpravo dole. Az moc skla. :shock:


Juzne presklenie ma parapet 0.5m od zeme. Pre vizualne spojenie obyvacky so zahradou sa mi to paci.

emkac píše:Ideme hore.
Ta sikma stena do obyvacky je chyba kreslenia alebo plan? Zbytocna komplikacia.


Myslis sikme dvere do spalne? Alternativa (kolma stena) by znamenala mat vnutorny roh v spalni. Myslis ze by to bolo vhodnejsie? Preco?

emkac píše:Nebudu tie izby male? Lebo mas podorys 8*12. Ja mam 10*10, a izby hore mam fajn, ale nemam az take "plytvanie" priestorom ako ty hore. Cize preto sa mi to zda. Ale mozno sa mylim, kedze nevidim miery.
Mam totiz pocit, ze chodba je zbytocne velka. A mat dva satniky, plus v spalni satnik, je (podla mna) zbytocne.
Jo, a ked budes susit pradlo?


Detske izby nie su velke (3.2*3.6 = 11.5m2). Na druhej strane, potrebuju deti luxus?
Velky satnik moze sluzit ako nudzova izba, ak by to malo byt nutne. Satnikov "nikdy nie je dost", preto nemyslim ze by bol na skodu.

Susenie pradla uvazujem v práčovni v suterene.


Miro Ke píše:ako su riesene nosne mury suteren,
prizemie mam pocit ze ten otvoreny priestor kuchyna-jedalen obyvacka ako keby bola bez nosneho muru, alebo nenadvazuje na suteren. .... a podkrovie bude riesene ako hambalok bez nosnych priecok?


Na prizemi je nosny ZB stlp vedla potravinovej skrini. Ano, strecha je hambalkova.

Majo 2 píše:Asi by som sa snažil umiestniť do suterénu garáž.


To som zamerne nechcel. Prijazd by zaberal vela priestoru dvoru. Auto ma byt stale k dispozicii. A nie je to hodnota, ktoru treba chranit.

Majo 2 píše:Jedálenský stôl pri dverách na terasu to poznám, nič moc.


Hm... Mozno pomoze posunut stol viac do obyvacky, aby nebranil pohodlnemu prechodu na terasu...
Tiez si to bude dobre vyskusat pred montovanim stropneho svetla nad stol. Stol uvazujem ovalny (nie stvorcovy ako na obrazku).

joko píše:Ešte mi sem napíš, ako hlboko je suterén pod terénom, a či kanalizačná prípojka je pod dekou suterénu, alebo vyústi do steny vyššie od podlahy . Kondenz z komína by som riešil trativodom cez podlahu, a poišťák niekde blýzko kanalizácie v práčovni a tak nemusíš do technickej miestnosti tahať dole kanál.


Pivnica je uplne pod zemou, strop na urovni terenu. Spodna kanalizacia je pod zakladmi, dovedena aj do tech. miestnosti (kvoli kominu, plyn. kotlu, VZT, podlahovej vpusti).
Kanal na ulici je dostatocne hlboko. Trochu sa desim tej kanalizacnej pripojky v hlbke 3.5m. Vraj alternativa s precerpavacim cerpadlom by bola lacnejsia, ale to sa mi nepozdavalo.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod ziletka » Pia 19. Nov 2010 15:27:35

mlaco píše:
Detske izby nie su velke (3.2*3.6 = 11.5m2). Na druhej strane, potrebuju deti luxus?


Ja som opacneho nazoru. Detske izby by mali byt dostatocne velke narozdiel od spalne.
Deti budu v izbach ovela castejsie a dlhsie ako ty v spalni.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.

S týmto príspevkom autora ziletka súhlasili - 2
Jarka, Majo 2
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod Jarka » Sob 20. Nov 2010 9:51:52

Milené výtvarné stvárnenie. :yahoo
Inak súhlas s "výčitkami", ktoré zaznali.
Tienenie / clonenie JV a JZ okien máte vyriešené? Veľké plochy... v lete k pečúcemu slnku kiloWatty v kuchyni...
A ešte oceňujem, že okno nie je umiestené priamo v sprchovom kúte. :D Jedni manželia si to tak navrhli a za ten svet sa toho nechceli vzdať. Nepomáhalo poukazovanie na ochranu intimity ani na to, že drevené okno im o chvíľu uhnije od striekajúcej vody... :roll:
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod tomas g » Sob 20. Nov 2010 11:07:31

Jarka píše:A ešte oceňujem, že okno nie je umiestené priamo v sprchovom kúte. :D Jedni manželia si to tak navrhli a za ten svet sa toho nechceli vzdať. Nepomáhalo poukazovanie na ochranu intimity ani na to, že drevené okno im o chvíľu uhnije od striekajúcej vody... :roll:


Moji rodicia to tak maju a je to vyborna vec - samozrejme, neplati to v kazdom dome. Je to velmi ucinna vzduchotechnika a vlhkost po osprchovani ide najkratsiou cestou rovno von. Ja mam okno nad sprchou, ale nie je otvaratelne (co je trochu skoda) Kedze je v oboch pripadoch parapet vysoko, s intimitou nie je problem. A vzhladom na netesnosti domu u rodicov ani s "odidenim" dreva :D
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Projekt domu - mlaco

Poslaťod mlaco » Sob 20. Nov 2010 18:29:01

Tienenie zatial vyriesene nemam. Predbezne planujem rolety (mam vynechane miesto na kastliky). Pozdavaju sa mi aj nejake drevene lemy proti slnku nad terasou. Celkovo zastresenie terasy (a ani terasu) este nemam predumane. Rad sa necham inspirovat, resp. naviest na riesenie.

Okienko v kupelni je o nieco mensie ako v projekte a je vysoko, nad urovnou hlavy.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia