ako zakladat pivnicu

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod yoyo » Uto 16. Nov 2010 11:55:30

pohodak píše:
yoyo píše: no ked tam pozeram na obrazok, tak ja tam vidim len 1 vrstvu rohozi. akurat mlaco prekladal rohoze cez 2-3 oka. oprav ma mlaco ak sa mylim..


mozno som slepy ale ja tam vidim 2 vrstvy kari sieti po celej ploche, nech nas rozsudi stavitel :)

ahaa.. pozeram detailnejsie.. a bistu.. mozno mas aj pravdu.. sam som zvedavy co mlaco povie..
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod maniny » Uto 16. Nov 2010 11:57:18

yoyo píše:- takze drenaz si robil len okolo domu hej? nerobil si aj pod domom?


len okolo domu, ako som pisal je to v mieste kde je zvetrala bridlica a ta sama o sebe chov ako makadam
Do trativodu som dal ruru s priemerom 40cm az na povrch, aby som vedel skontrolovat ako je to s vodou a v pripade nutnosti to vycerpat. Pocas celeho tohto roka tam bolo maximalne tak trocha vlhko aj pocas tych velkych dazdov, takze drenaz bola mozno aj zbytocna.
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod yoyo » Uto 16. Nov 2010 11:59:10

maniny píše:
yoyo píše:- takze drenaz si robil len okolo domu hej? nerobil si aj pod domom?


len okolo domu, ako som pisal je to v mieste kde je zvetrala bridlica a ta sama o sebe chov ako makadam
Do trativodu som dal ruru s priemerom 40cm az na povrch, aby som vedel skontrolovat ako je to s vodou a v pripade nutnosti to vycerpat. Pocas celeho tohto roka tam bolo maximalne tak trocha vlhko aj pocas tych velkych dazdov, takze drenaz bola mozno aj zbytocna.

- myslis ako vycerpat vodu z trativodu?
- aka je to zvetrala bridlica?
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod maniny » Uto 16. Nov 2010 12:11:34

yoyo píše:- myslis ako vycerpat vodu z trativodu?
- aka je to zvetrala bridlica?


no v priapde, ze by bola velka vlhkost a trativod uz neodvazal vodu prec, tak aby to nestalo v drenazi okolo domu, tak je tam moznost dat tam cerpadlo a tahat vodu prec

bridlica sa normalne chova tak, ze ju vies stiapat v takych platoch
Zvetrana bridlica sa proste droli a trusi a je to celkovo nesurody podklad. Ked v tom bager kopal 40cm lyzicou tak to robilo lievik ktory mal hore aj viac ako 70cm.
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod jan45 » Uto 16. Nov 2010 13:56:43

a na čo sú tam tie priečne prúty? Že je zbytočná druhá vrstva kari to viem.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod jan45 » Uto 16. Nov 2010 14:32:47

yoyo píše:
maniny píše:
yoyo píše:- takze drenaz si robil len okolo domu hej? nerobil si aj pod domom?


len okolo domu, ako som pisal je to v mieste kde je zvetrala bridlica a ta sama o sebe chov ako makadam
Do trativodu som dal ruru s priemerom 40cm az na povrch, aby som vedel skontrolovat ako je to s vodou a v pripade nutnosti to vycerpat. Pocas celeho tohto roka tam bolo maximalne tak trocha vlhko aj pocas tych velkych dazdov, takze drenaz bola mozno aj zbytocna.

- myslis ako vycerpat vodu z trativodu?
- aka je to zvetrala bridlica?

zvetralá bridlica je taká, že na nej netreba ani robiť ronášaciu vrstvu a základy sa nerobia pre únosnosť ale proti premŕzaniu, pri dobrom odvodnení je aj to zbytočné.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod mlaco » Uto 16. Nov 2010 15:08:45

yoyo píše:
pohodak píše:
yoyo píše: no ked tam pozeram na obrazok, tak ja tam vidim len 1 vrstvu rohozi. akurat mlaco prekladal rohoze cez 2-3 oka. oprav ma mlaco ak sa mylim..

mozno som slepy ale ja tam vidim 2 vrstvy kari sieti po celej ploche, nech nas rozsudi stavitel :)

ahaa.. pozeram detailnejsie.. a bistu.. mozno mas aj pravdu.. sam som zvedavy co mlaco povie..


Su to 2 vrstvy:
Obrázok

Ale to neznamena za ich musite mat aj vy. Zalezi od projektu. U mna bolo vela veci predimenzovanych.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod mlaco » Uto 16. Nov 2010 15:15:18

yoyo píše:- daval si do zakladovych pasov aj nejaky makadam, alebo si priamo lial beton do vykopanych zakladovych pasov
- ked si lial ten 3cm podklad po celej ploche, tak isiel do zakladovych pasov a potom do priestoru medzi nimi - a do toho priestoru si to priamo lial na hlinu, alebo si tam nasypal nejaky makadam?
- po tvojich/vasich skusenostiach co je lepsie - zalievat naraz, alebo oddelene.
- o kolko je dobre urobit sirsiu/dlhsiu vykopovu jamu oproti rozmerom domu?
- distancne zelezne pasy su pasy, na ktore sa kladie kary siet? da sa pouzit aj nieco ien? alebo toto je vyhodne?
- pozeram, ze nevidim na fotke trcat zo zakladovych pasov ziadne roxory pre prepojenie zakladovej dosky a bedniacich tvarnic ... nedaval si ich?
- ty mas kanalizacne potrubie v zakladovom pase? - ta hneda rura co trci zo zakladoveho pasu
- ake siroke/hlboke si mal zakladove pasy (+ aky je tvoj dom - podkrovny? s tazkou strechou... ?)
- aku kari siet si tam daval?
- kolko cm isiel beton do roviny?
dakujem


Ano, tieto veci musi riesit projekt.
Jama mozez vidiet v atlase stav. detailov. Myslim ze aspon 80 cm od domu, aby sa tam dalo dobre hybat pri robeni HI. A vrchy skosene.
3cm podklad priamo na zhutnenu hlinu/strk.
Makadam som nedaval ani do pasov.
Prepojenie pasov a dosky roxormi nie je v projekte.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod yoyo » Uto 16. Nov 2010 16:09:39

mlaco píše:Obrázok


pocuj mlaco.. to mas tam XPSko medzi salungom a zakladovym pasom? to sa tak zvykne davat? ide to az do vnutra zakladoveho pasu, alebo ako si to robil.. ?

i.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod mlaco » Str 17. Nov 2010 11:12:16

yoyo píše:
mlaco píše:pocuj mlaco.. to mas tam XPSko medzi salungom a zakladovym pasom? to sa tak zvykne davat? ide to az do vnutra zakladoveho pasu, alebo ako si to robil.. ?i.


Neviem ci sa to zvykne davat. Ja som to dal podla projektu a vypocet som si vtedy nerobil. Predpokladam, ze vyznam toho je dost obmedzeny, vzhladom na to, ze takto mam zateplenu len deku, nie uz zakladove pasy. To by si si mal sam urcit ci tam tepelnu izolaciu, a kolko, jej tam potrebujes. Zalezi to od teploty ktoru chces mat v pivnici, od velkosti zateplenia podlahy, od stavebneho materialu, od tepelnej straty, ktoru chces dosiahnut. Ono sa to da spocitat a na tomto fore najdes vela prikladov vypoctov.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: ako zakladat pivnicu

Poslaťod joko » Štv 18. Nov 2010 17:53:58

AndyBe píše:
joko píše:Ja sa vyjadrím iba ku kanalizácii:
v suteréne použiješ "Sanimat - prečerpanie". Je to lepšie riešenie, ako tlačiť vodu z celého domu z pivnice hore na cestu. :!: :cry:


Co je to Sanimat? (sorac za blbu otazku, ale fakt neviem.. a google moc toho nepovedal :)

Je to vlastne nádržka pripomínajúca splachovač na WC v ktorom je čerpadlo na plavákový spínač. Do nej sa zaústi umývadlo alebo napr. príležitostná sprcha alebo vaňa v suteréne, pod úrovňou gravitačnej kanalizácie. Ak hladina vody v nádržke dosiahne určitú hladinu , tak to čerpadlo vytlačí vodu do gravitačnej kanalizácie. Má to však obmedzenia kapacity a výšky. Vyrábajú sa aj špeciálne na WC s "mixerom", no moc to nikomu neodporúčam. Tam tá funkčnosť je ešte viac obmedzená. Je to riešenie pre malé objemy vody pod úrovňou kanalizácie.
http://www.cerpadla-zavlahy.sk/cerpadla ... ecerpavace
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron