Zabranenie roseniu tretim tesnenim

Zabranenie roseniu tretim tesnenim

Poslaťod MartinH » Str 31. Dec 2008 10:47:41

V lete som riesil nejaky problem s oknom. Mame asi 10 rokov stare plastove okna, ktore ani v tom case neboli nic extra.

Nahodou som si vsimol, ze na okne su dve gumove tesnenia, ale na rame je nepouzita drazka na tretie tesnenie. Citil som sa podvedeny, ze mi ho tam nedali, a nahnevany, ze som o tom nevedel a ze som si to doteraz nevsimol.

Oknam nerozumiem, ale tri su lepsie ako dve, tak som kupil za par stoviek tesnenie v najblizsom obchode s oknami. Predavaju ho na metre. Neviem, ci je to nahoda, alebo su nejako standardizovane, ale presne sedelo. Za chvilku som si ho sam namontoval na vsetky okna do celeho bytu.

Teraz pointa: tuto zimu sa mi takmer nerosia okna ! To som naozaj necakal. Predtym sa pri mrazoch obcas stavalo, ze v dolnej casti sa voda zrazala az tak, ze kvapkala na zem. Teraz mrzne cely den a maximalne sa niekde okno zarosi.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Zabranenie roseniu tretim tesnenim

Poslaťod MiroM » Str 31. Dec 2008 14:11:44

Nezda sa mi, ze by to malo nejaky suvis s tym tesnenim. Rosia sa skla a nie ramy(sice niekedy aj ramy). A este vacsim utesnenim si znizil infiltraciu, takze rosenie by sa malo zhorsit. Nezmenil si sposob a pocetnost vetrania?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Zabranenie roseniu tretim tesnenim

Poslaťod MartinH » Str 31. Dec 2008 17:11:23

Nezda sa mi, ze by to malo nejaky suvis s tym tesnenim. Rosia sa skla a nie ramy(sice niekedy aj ramy). A este vacsim utesnenim si znizil infiltraciu, takze rosenie by sa malo zhorsit. Nezmenil si sposob a pocetnost vetrania?


Okrem tesnenia sme nic nemenili, zijeme rovnako, ine vysvetlenie nevidim. Okno sa predtym rosilo hlavne pri kovovom ramiku skla. To je asi klasika, vela ludi sa na to stazovalo na starom fore. Nove tesnenie zrejme nejako pomaha izolovat ramik, sice nie priamo z exterieru, ale nejako z bocnych stran okna. V kazdom pripade, mna to potesilo, mozno to niekomu pomoze a mozno inemu to zase nepomoze....
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron