mokrý porfix a mínusové teploty

mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod janko1907 » Sob 30. Okt 2010 7:30:16

Mám problém. Severná stena niejak nechce uschnúť je mokrá ešte z času ked nebola strecha cca mesiac. chcel by som sa opýtať ako môže pôsobiť mráz na mokrú stenu z porfixu nebude sa po rozmrazení na jar niejak rozpadávať? ako to vyriešť, vysušiť?je vôbec potrebné stým niečo robiť? v stavebninách mi tvrdili že by to nemalo mať žiaden vpliv ale moc ma nepresvedčili dokonca som kusok porfixu namočil vo vode a dal do mrazničky a zatial nič skusim ho pár krát vybrať a zasa zmraziť co to spraví.
janko1907
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Ned 11. Apr 2010 22:20:33
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod bladerunner » Sob 30. Okt 2010 11:20:20

ja si myslím, že ešte sú slabé mrazy. ak na to teraz neprší, do poriadnej zimy to ešte asi preschne.
neviem, či máš stavbu uzavretú / okná dvere/ - ak áno tak sa snaž vetrať, aby to vysýchalo zvnútra. Zvonku to asi teraz nemôžeš nijak ovplyvniť.
Minulú jeseň, keď mi spravili krov /väzníky/ a debnenie, následne asi mesiac pršalo každý deň- vynášal som hektolitre vody zo stavby, drevo aj múry komplet premočené - celé to malo viac príčin , počasie, zlé zorganizovanie z mojej strany, meškanie dodávky materiálu /TiZn plech/, potom keď prišiel materiál podrazili ma klampiari, takže narýchlo zháňať druhých. Po zakrytí to všetko pekne vyschlo.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod bigben » Uto 02. Nov 2010 21:23:50

Nespraví Ti to nič. Nezaťažuj sa tým. Plynosilikáty strašne pomaly vysychajú, ale voči mrazu sú odolné.....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod bladerunner » Str 03. Nov 2010 10:50:21

to bigben- odvážne tvrdenie, to o tom mraze :mrgreen: Myslím, že opakované zmrazenie a rozmrazenie poškodí temer každý materiál, keď je v ňom veľa vody
Ale ako som už písal vyššie, do poriadnej zimy to ešte dostatočne preschne. aj teraz je celkom dobre počasie. podstatné je, aby ti na to už ďalej nepršalo. Potom by nemal byť problém.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod ziletka » Str 03. Nov 2010 13:03:06

ja som postavil garaz z ytongu a tiez navlhla a vymrzla navlhnuta. Vysledok: poodpadavane rohy tvarnic. Na niektorych miestach sa ytong droli. Da sa to prezit ale ak by som chcel na to tahat priamo fasadu tak by som to musel najprv cele vyspravit a aj tak neviem ci by mi fasada nepopraskala.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod MiroM » Str 03. Nov 2010 13:14:31

Ja mam zopar tvarnic uz roky na dazdi, na slnku, na mraze , na suchu. Tie tvarnice nenesu ziadne znamky poskodenia, uz rastu na nich aj riasy :)
Ale je mozne, ze tento "novy" ytong uz taky odolny nie je - vyrobcovia stale menia recepty a setria kde sa da. Uz som sa s tym stretol pri nemenovanej znacky skridle, ze ta ista znacka a typ skridlae, len vyrobena o par rokov neskor mala ovela nizsiu pevnost.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod Londoner » Str 03. Nov 2010 15:13:57

Niekedy v r. 2003-2004 som postavil z Porfixu vonkajsi murik, ostal bez akychkolvek vonk. uprav na mraze, dazdi, slnku atd cca 4 roky. Ked som tam potom drazkoval el. vedenie, vsetko bolo v pohode,ziadne drobenie a pod. Svihol som tam kleber, sietku a MVR omietku, drzi, ziadne praskanie,olupovanie. Suhlasim s MiromM, mozno uz pecu z inej receptury a ta tolko nevydrzi :nie:
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod ziletka » Str 03. Nov 2010 15:28:45

takzto to vyzeralo ked som nahadzoval prvy rost na zateplenie
Prílohy
navlhnuta garaz.jpg
navlhnuta garaz.jpg (170.08 KiB) Zobrazené 2100 krát
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod bigben » Štv 04. Nov 2010 12:43:59

bladerunner píše:to bigben- odvážne tvrdenie, to o tom mraze :mrgreen: Myslím, že opakované zmrazenie a rozmrazenie poškodí temer každý materiál, keď je v ňom veľa vody
Ale ako som už písal vyššie, do poriadnej zimy to ešte dostatočne preschne. aj teraz je celkom dobre počasie. podstatné je, aby ti na to už ďalej nepršalo. Potom by nemal byť problém.

Samozrejme že ak to bude tri dni namočené vo vode a potom to zmrzne, tak sa to vydrolí - vyláme....rozpadne. Vychádzam z toho že už má stavbu mesiac pod strechou, takže nie je celá premočená a postupne vysychá. čo sa týka tvrdenia že do prvých mrazov mu to preschne, dovolím si nesúhlasiť. Neviem síce kedy začne mrznúť, ale ak o týždeň - (čo je vzhľadom k dátumu reálne) tak to sché nebude mať. Neviem ako Porfix, ale Ytong veeeľmi pomaly schne. Ja som vychádzal z podobnej skúsenosti ako mal MiroM. Tiež som mal pár kociek vtedy ešte Hebelu 4 roky na slnku, mraze, daždi a nič..... obyté rohy od trojnásobného prekladania, to bolo celé poškodenie....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: mokrý porfix a mínusové teploty

Poslaťod Ferdo » Sob 06. Nov 2010 8:33:10

Neviem ako je to s Porfixom, ale toto už bola tretia zima ktorú vydržali nezakryté odrezky Ytongu bez ujmy. Jedine odrezok ktorý bol v mláke sa drolil.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat





Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron