umiestnenie kond.kotla v kupelni

umiestnenie kond.kotla v kupelni

Poslaťod juro_b » Uto 30. Dec 2008 18:15:21

zdravim Vas!
som vo faze uzavretej hrubej stavby.v projekte mam (podla mojho pociatocneho zelania) umiestneny kk pod schodami s podestou,v uzavretom priestore.ked boli schody hotove,moja vzacna manzelka vyhlasila,ze ona chce pod schodami volny priestor a ziadne dvere,lebo potom by sme tam mali "milion dveri"....tak teraz uvazujem,ze by som kk aj s bojlerom umiestnil do hornej kupelne,chcem sa ale najprv informovat,ak mate skusenosti,o pripadnych nastrahach tohoto riesenia.dik
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: umiestnenie kond.kotla v kupelni

Poslaťod emkac » Uto 30. Dec 2008 18:36:51

vzacnu manzelku pozdrav, podla mna ma pravdu
pozri si moj podorys viewtopic.php?f=5&t=403
ja som mal mat tiez KK pod schodami, teraz je v zbytocne velkej hornej kupelni a je mu tam dobre
a navyse mam pod schodami miesto na bordel, ktory by som inac nemal kde mat

potencialne nevyhody:
hluk z kotla rusi v noci (subjektivne je to u nas uplne v pohode, a to nas kotol je z tych "hlucnejsich")
pohlad na skaredy kotol s rurami a zasobnikom moze vyzerat pocas relaxovania vo vani dost blbo :-)

vyhody:
kratsi komin

ostatne vyhody a nevyhody (dlzka rozvodov od kotla do kupelni a pod.) sa neda posudit bez podorysu, ale predpokladam, ze rozvody spod schodov vsade naokolo by boli dlhsie ako teraz
cize aj to mas asi vyhodu
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: umiestnenie kond.kotla v kupelni

Poslaťod juro_b » Uto 30. Dec 2008 19:01:32

vdaka za expresnu odpoved,pozdrav odovzdam ;) ...no,situacia je taka ze dvojkomin uz stoji,v mojom pripade navyse oproti jednoprieduchu 15 tisic,no, prezijem...rozvody budu kratsie len o malicko,a kvoli zumpe aj tak planujem cirkulacku,ale pomoze,to je pravda...trochu problemik vidim v tom,ze ta horna kupelna je mala cca 2,5x2metra,so sprchovym kutom...bude na poschodi este jedna,ale ta bude priamo zo spalne,tak tam by som to uz naozaj nerad daval...aj by som sem dal scan,ale neviem ako na to :oops: ....
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: umiestnenie kond.kotla v kupelni

Poslaťod deko » Uto 30. Dec 2008 22:18:13

plynovy kotol NESMIE byt v miestnosti, ktora nie je vetratelna do otvoreneho priestoru. cize moze byt v predchodbe (vetranie cez dvere), kupelni s oknom, kuchyni atd. ale nie pod schodmi (ak z tej miestnosti samozrejme nie je okno)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: umiestnenie kond.kotla v kupelni

Poslaťod kozojed » Uto 30. Dec 2008 22:26:01

kondenzacny plynovy kotol ziadne okno nepotrebuje. postacuje mat dvere miestnosti otvarajuce sa smerom von s nejakym akoze vetranim na nich. keby bol pod schodami, tak kde by si mal to okno?
kozojed
 
Príspevky: 90
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:46:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: umiestnenie kond.kotla v kupelni

Poslaťod deko » Uto 30. Dec 2008 22:29:41

kozojed nejde o to ci kotol potrebuje alebo nepotrebuje okno. ide o bezpecnost. v pripade uniku plynu musi byt mozne miestnost kompletne odvetrat "do atmosfery", teda do otvoreneho priestoru.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: umiestnenie kond.kotla v kupelni

Poslaťod juro_b » Uto 30. Dec 2008 23:00:27

v projekte okno pod schodistom je, planoval ja som to odvetrat, v kupelni samozrejme tiez okno je.treba aj tak dvere otvaratelne do vonka?lebo potom by som musel zmenit popri inom aj to...
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: umiestnenie kond.kotla v kupelni

Poslaťod deko » Str 31. Dec 2008 9:54:19

juro_b píše:v projekte okno pod schodistom je, planoval ja som to odvetrat, v kupelni samozrejme tiez okno je.treba aj tak dvere otvaratelne do vonka?lebo potom by som musel zmenit popri inom aj to...


ak tam je okno, ktore usti do vonkajsieho prostredia, tak je to v pohode, netreba aj dvere.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron