Ulozenie prekladu cez dva otvory

Re: Ulozenie prekladu cez dva otvory

Poslaťod jan45 » Uto 26. Okt 2010 8:05:36

obrázok od mk je pekný, ale priebeh síl pri zaťažení prekladu prebieha ináč. nevedel som, že k dobrej rade treba priložiť aj statický výpočet. Po podopretí v otvore a spájaní tvárnic lepidlom tam žiadny preklad netreba.Tú výztuž čo radí Miro M môžeš podložiť aj poten Tvoj preklad a zakotviť do priečky.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat




Re: Ulozenie prekladu cez dva otvory

Poslaťod Miro Ke » Uto 26. Okt 2010 9:30:21

jan45 píše:obrázok od mk je pekný, ale priebeh síl pri zaťažení prekladu prebieha ináč.
nemal som snahu zobrazit ako posobia sily v pripade riesenia prekladu, na to nemam vedomosti, snazil som sa len znazornit fakt ze ked riesim otvor na urovni 70 cm a viem ze znacna cast tvarnice bude osadena na murive tak nemam problem z lepenim, A co sa tyka pevnosti lepidla na tah, mozna to zle chapem, ale vyrobca deklaruje 0.1 MPa pri lepeni EPS cize pri spoji 15 cm x 25 cm mi to dava ze dany spoj ma pevnost na odtrhnutie na urovni 357 kg, opravte prosim ak je tento udaj chybny aby som niekoho svojim udajom nezavádzal. a pri svetlosti otvoru 70 cm x15x75 je vaha muriva na urovni cca 40 kg, Mne to teda vychadza tak ze ten spoj by mal mat dostatocnu pevnost aj s rezervou. Samozrejme optimalne riesenie je jednoznacne vratit povodny preklad a nahradit ho bud dvoma nenosnymi alebo jednym pozadovanej dlzke. Predpokladam ale ze v danom pripade vratenie nie je mozne a snahou je riesit danu situaciu za minimum penazi a okamzite bez cakania.

S týmto príspevkom autora Miro Ke súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Ulozenie prekladu cez dva otvory

Poslaťod sopecmario » Str 27. Okt 2010 6:32:51

Dakujem za nazory.
To zlepovanie tvarnic by som hned zavrhol.
Schodnejsie mi pripada opatrne rozdelit preklad.
To drevo do priecky by som urcite nedaval.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ulozenie prekladu cez dva otvory

Poslaťod MiroM » Str 27. Okt 2010 10:15:49

sopecmario píše:Dakujem za nazory.
To zlepovanie tvarnic by som hned zavrhol.
Schodnejsie mi pripada opatrne rozdelit preklad.
To drevo do priecky by som urcite nedaval.


Ak dobre pocitam, tak pri rozdeleni tramca, zostane presah na jednej strane cca 8cm. Co by teoreticky mohlo stacit, ale ruku do ohna za to nedam.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ulozenie prekladu cez dva otvory

Poslaťod Majo 2 » Str 27. Okt 2010 11:11:21

tri naddverové preklady v dome na 8 cm priečke som si odlial priamo na mieste, práca pár hodín.
ja som vypočítal uloženie 9 cm mínus straty pri rezaní, a priestor medzi nosníkmi na stĺpe by som zabetónoval, a pokiaľ by som mal stále neistotu, tak by som Ytong vodorovne 5 cm zrezal a spravil betónové lôžko pre preklad.
Predpokladám že to nie je na obvodovej stene.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron