Ako spravit SDK v obyvanom dome ?

Ako spravit SDK v obyvanom dome ?

Poslaťod k+k » Pia 22. Okt 2010 9:21:36

Ahojte stavebnici,
po roku byvania sa blizi cas, kedy konecne idem robit SDK na hornom neobyvanom podlazi. Konstrukcia je hotova, treba len nasrobovat sadros a vytmelit. A tu mam dilemu, ako dokoncit SDK. Obavam sa totiz bordelu, ktory sa robi pri bruseni SDK a tak vaham, ktoru variantu zvolit:
  1. Klasika - vytmelit, vybrusit, pouzit brusku s odsavanim kaercherom - neviem do akej miery sa mi podari vsetko odsat, dost blbo sa to asi bude robit pri strope
  2. Vytmelit len nahrubo - nebrusit - na SDK natiahnut tenkovrstovu jemnu omietku
Druha varianta je asi pracnejsia a drahsia, side effect by mohol byt, ze SDK nebude uplne hladky (co sa mi tiez nepaci). Ak si dobre pamatam, tomas g odporucal zeleny SDK pri naslednom omietani. Mozem potom pouzit vapennocementovu omietku baumit na SDK ? Alebo ist do varianty 1, zohnat dobru brusku a nasledne hladky design SDK riesit nejakym naterom ?
Dik.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat




Re: Ako spravit SDK v obyvanom dome ?

Poslaťod vladoh » Pia 22. Okt 2010 10:16:22

3.varianta - nebrusit, natiahnut lepidlo + sietka, na to jemnu omietku (tak to mam ja, sietka a lepidlo potiahnuta az na steny, nic nepraska)
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Ako spravit SDK v obyvanom dome ?

Poslaťod tomas g » Pia 22. Okt 2010 20:34:56

Neverim, ze z 2. a 3. varianty bude menej bordelu, ako z brusenia. Treba kvalitne vytmelit - cim lepsie vytmelis, tym menej brusis. Strojne by som nebrusil, rucne to ide v pohode, ked je dobry tmel.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Ako spravit SDK v obyvanom dome ?

Poslaťod MartinH » Pia 22. Okt 2010 20:47:59

k+k píše:Obavam sa totiz bordelu, ktory sa robi pri bruseni SDK

Všetko dobre zavrieť a upchať, aby sa prach nešíril, žiadny prievan a pustiť filter vzduchu pre alergikov. Čiastočne to zmierni ten bordel.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako spravit SDK v obyvanom dome ?

Poslaťod k+k » Sob 23. Okt 2010 11:18:05

tomas g píše:Neverim, ze z 2. a 3. varianty bude menej bordelu, ako z brusenia. Treba kvalitne vytmelit - cim lepsie vytmelis, tym menej brusis. Strojne by som nebrusil, rucne to ide v pohode, ked je dobry tmel.

Nejde mi o bordel ktory vznikne hore (s tym ratam) ale o prach z brusenia, ktory sa bude sirit celym domom.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Ako spravit SDK v obyvanom dome ?

Poslaťod k+k » Sob 23. Okt 2010 11:19:20

vladoh píše:3.varianta - nebrusit, natiahnut lepidlo + sietka, na to jemnu omietku (tak to mam ja, sietka a lepidlo potiahnuta az na steny, nic nepraska)

ak spravne chapem, tak SDK (bez tmelenia), penetrak, na to lepidlo so sietkou, navrch omietka ? SDK klasika biely alebo zeleny ?
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron