Problem: flaky na stene

Re: Problem: flaky na stene

Poslaťod MichalV » Str 20. Okt 2010 8:04:26

Ako som spominal vyssie, chapal by som to keby sa mi to stalo prvu zimu ked som mal este po rekonstrukcii zostatkovu vlhkost a menej sa vetralo. Ale aj druha zima v poriadku a teraz v lete a komplet stena plesniva, keby to boli rohy kde su tepelne mosty, tak mi je to jasne, ale cela stena? A najviac asi v strede steny. Vetralo sa dost, leto bolo aj teple a aj dazdive, neviem si to vysvetlit. Potrebujem si zaobstarat vlhkomer a sledovat to.
Obrázok užívateľa
MichalV
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 14:26:11
Bydlisko: Hnúšťa
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat




Re: Problem: flaky na stene

Poslaťod juro_b » Str 20. Okt 2010 12:40:31

myslim si,ze ti niekde zateka.kedze pises,ze si menil strechu,a zacalo ti to vlhnut prave toto leto,ja tam vidim suvislost.aj ked je pomurnica sucha,moze to zatekat niekde inde,skus to komplet preverit
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Problem: flaky na stene

Poslaťod MichalV » Štv 21. Okt 2010 8:12:57

Ja zas to zatekanie vylucujem, jednak z dovodu, ze som to poriadne pozrel a jednak, ze ked som menil eternit za plech, tak pod plech isla poistna hydroizolacia. Robil som to s chlapom, ktory uz mal par striech za sebou a kedze som to robil pre seba, tak som daval velky pozor na to, aby bola strecha dobre prevedena.
Ja mam skor inu teoriu. Aj ked som robil skladbu stropu, SDK, parozabrana, 30cm nobasil, OSB dosky, tak aj ked som parozabranu lepil hlinikovou paskou a prekryval aspon 20cm cez seba, tak aj tak neverim tej paske, ze by na tom spoji po celej dlzke vydrzala nepoorusena. pokial zaklop z OSB dosiek nebol spraveny, tak pokial sa aj do vaty dostala nejaka vlhkost, tak sa stihla odparit bez toho, aby bola vata mokra. Teraz ked som spravil zaklop z OSB dosiek, tak sa tej vlhkosti z tej vaty dostane menej, aj ked vata nie je pod OSB doskami mokra, ale celkova vlhkost v miestnosti mohla stupnut z dovodu, ze pary su v miestnosti nasytenejsie a moze vlastne vznikat rosny bod. Foto som poslal nad oknom, ale ked som to cez vikend poriadne poprezeral, tak najvacsiu pliesen som mal za nabytkom pri zemi, ktory bol pod oknom dost blizko pri stene. Nabytok som odstranil z pod okna a steny umyl savom. Objednal som si vlhkomer a budem to teraz na jesen a v zime pozorovat. Ak sa to bude nadalej tvorit, tak budem uvazovat nad nejakou rekuperaciou, ktora by v miestnosti upravovala klimu. Ak by ste mali niekto konkretne skusenosti s nejakou decentralnou rekuperaciou, tak dajte vediet. Pozeral som uz co to aj tu na fore a aj na inych forach, ale este cakam co sa bude diat.
Obrázok užívateľa
MichalV
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 14:26:11
Bydlisko: Hnúšťa
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Problem: flaky na stene

Poslaťod juro_b » Štv 21. Okt 2010 8:52:51

Takato masivna vlhkost nemoze vzniknut len kondenzacoiu zo vzduchu,to by si tam musel mat bazen...dalsie moznosti:ked pises,ze najhorsie je to pri zemi,moze prichadzat do uvahy varianta prasknuta vodovodna rurka,kurenie alebo odpad? alebo dalsia moznost:tento rok bola vo vela oblastiach spodna voda velmi vysoko,ak nebola hydroizolacia pod murmi dokladne spravena,minule roky to vadit nemuselo,ale tento rok sa ta voda pretlacila...
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Problem: flaky na stene

Poslaťod MichalV » Štv 21. Okt 2010 11:38:53

Dom mam v miernom svahu, kde tato miestnost je nad zemou vyssie (sokel 1m) ako susedna (kuchyna) na tej istej strane a tam pliesen nie je. Pliesen je len na jednej stene, druha vonkajsia stena je opreta o nevykurovanu garaz a tam v pohode. Beriem vsetky napady a budem pozorovat, ale to sa mi az tak nezda. Dom, ktory ma vlhkost cez zlu izolaciu murov vyzera kus inak.
Obrázok užívateľa
MichalV
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 14:26:11
Bydlisko: Hnúšťa
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Problem: flaky na stene

Poslaťod MiroM » Štv 21. Okt 2010 12:04:55

MichalV píše:Dom mam v miernom svahu, kde tato miestnost je nad zemou vyssie (sokel 1m) ako susedna (kuchyna) na tej istej strane a tam pliesen nie je. Pliesen je len na jednej stene, druha vonkajsia stena je opreta o nevykurovanu garaz a tam v pohode. Beriem vsetky napady a budem pozorovat, ale to sa mi az tak nezda. Dom, ktory ma vlhkost cez zlu izolaciu murov vyzera kus inak.


Preco upodozrievas pasku? Vacsich chyb sa da dopustit pri lepeni parozabrany na okrajove konstrukcie. Po zmerani vlhkosti budeme mudrejsi. Ked ti vsak plesnivie stena za nabytkom , dokonca v lete, tak vlhkost mozes ocakavat > 70%. Otazka je , dokial sa tam taka vlhkost berie?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Problem: flaky na stene

Poslaťod MichalV » Štv 21. Okt 2010 12:32:33

MiroMV píše:Preco upodozrievas pasku? Vacsich chyb sa da dopustit pri lepeni parozabrany na okrajove konstrukcie. Po zmerani vlhkosti budeme mudrejsi. Ked ti vsak plesnivie stena za nabytkom , dokonca v lete, tak vlhkost mozes ocakavat > 70%. Otazka je , dokial sa tam taka vlhkost berie?


No to je aj moja otazka. Vedla tejto miestnosti (spalna) je kuchyna kde zena kazdy den vari. Mozno su tak zle pomery v dome, ze sa vlhkost z varenia nedostane vsetka cez digestor von, ale zhromazduje sa v spalni kde sa potom vyzraza. Aj tak sa mi to vsak nezda. Vlhkomer ukaze.
Obrázok užívateľa
MichalV
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 14:26:11
Bydlisko: Hnúšťa
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Problem: flaky na stene

Poslaťod Dodo » Štv 21. Okt 2010 14:11:00

Vedla tejto miestnosti (spalna) je kuchyna kde zena kazdy den vari. Mozno su tak zle pomery v dome, ze sa vlhkost z varenia nedostane vsetka cez digestor von, ale zhromazduje sa v spalni kde sa potom vyzraza.

Mozno ides na to konecne dobre... :ugeek:
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat




Predchádzajúci

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron