Vase nazory na kuchynsku linku

Re: Vase nazory na kuchynsku linku

Poslaťod Kokxo » Uto 12. Okt 2010 20:50:35

Skus PRO100,velmi dobry program, ja som si tam tiez navrhol kuchynu, uz je aj hotova. :ano: :ano:
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Vase nazory na kuchynsku linku

Poslaťod mmiikkii » Uto 12. Okt 2010 22:33:12

Wlado píše:Ak chceš dať ruru a MW na umývačku vzniká problém lebo umývačka je široká 60 cm a keď by mala vojsť do skrinky tak by skrinka bola široká 64 cm a musel by sa následne vkladkami zmenšiť priestor pre ruru a MW na 56,4. Vyzerá to dosť hrozne a v tomto prípade by bola MW dosť vysoko. Ja dávam MW 130 - 135 cm od podlahy. Najlepšie je dať myčku inam, čo tak pod varnú dosku.


a ja som si myslel ze sa to neda :D
bude tam dost miesta pre umyvacku a plynovu dosku?
mmiikkii
 
Príspevky: 95
Registrovaný: Pia 09. Apr 2010 9:08:31
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vase nazory na kuchynsku linku

Poslaťod Wlado » Str 13. Okt 2010 21:43:44

Dá sa to riešiť spôsobom 10cm sokel 72cm skrinky 5cm horný sokel tam bude vedenie plynu a na to pracovná doska trochu piplačka ale dá sa to. Jedno veľké upoz za umývačkou nesmie byť nič na stene inak sa nezmestí všetko za vedľajšími skrinkami.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Vase nazory na kuchynsku linku

Poslaťod MiroM » Štv 14. Okt 2010 7:31:36

Aku budes mat varnu dosku? Ak uvazujes o indukciii, tak podla mna nad umyvackou bude len minimum miesta. Mne sa umyvacka vrchom takmer dotyka pracovnej dosky(nozicky vysrobovane do polovice), samotna indukcia ma nejaku zapustnu hlbku. Takze ci budes moct dat umyvacku pod varnu dosku zavisi aj od jej typu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Vase nazory na kuchynsku linku

Poslaťod Wlado » Štv 14. Okt 2010 8:35:10

MiroM píše:Aku budes mat varnu dosku? Ak uvazujes o indukciii, tak podla mna nad umyvackou bude len minimum miesta. Mne sa umyvacka vrchom takmer dotyka pracovnej dosky(nozicky vysrobovane do polovice), samotna indukcia ma nejaku zapustnu hlbku. Takze ci budes moct dat umyvacku pod varnu dosku zavisi aj od jej typu.

Práve na to tam je ten horný sokel je medzi skrinkou a pracovnou doskou, a spomenutá bola plynová doska. ;)
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Vase nazory na kuchynsku linku

Poslaťod mmiikkii » Štv 14. Okt 2010 9:10:51

Wlado píše:
MiroM píše:Aku budes mat varnu dosku? Ak uvazujes o indukciii, tak podla mna nad umyvackou bude len minimum miesta. Mne sa umyvacka vrchom takmer dotyka pracovnej dosky(nozicky vysrobovane do polovice), samotna indukcia ma nejaku zapustnu hlbku. Takze ci budes moct dat umyvacku pod varnu dosku zavisi aj od jej typu.

Práve na to tam je ten horný sokel je medzi skrinkou a pracovnou doskou, a spomenutá bola plynová doska. ;)


Wlado myslis to tak, ze umyvacka by bola priamo na zemy a 10 cm sokel by sa presumul hore a vytvoril tak miesto nad umyvackou?
mmiikkii
 
Príspevky: 95
Registrovaný: Pia 09. Apr 2010 9:08:31
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vase nazory na kuchynsku linku

Poslaťod Wlado » Štv 14. Okt 2010 18:10:48

Umývačka vždy stojí na zemi a spodný sokel prebehne popred ňu ale ten horný pôjde ponad umývačku aby si tam mohol viesť hadicu na plyn a prívod elektriny.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Vase nazory na kuchynsku linku

Poslaťod jana » Uto 19. Okt 2010 9:11:25

neviem, ci vsetky, ale predpokladam, ze je to typizovane, takze vstavane spotrebice maju rovnaku sirku, teda aspon nasa rura je rovnako siroka ako vedla stojaca umyvacka (elektrolux). takze by nemal byt problem s prisposobovanim sirky skriniek umyvacky a rury nad sebou, ako pisal tusim wlado. ale nevidela som vstavanu mikrovlnku, ani nepozerala na nete rozmery.
predpokladam teda, ze pracovna doska je o nieco vyssie, ako klasicky byva. aspon usudzujem podla toho, ze rura zacina nizsie a pod nou je umyvacka. my mame tiez vstavanu so skrytym panelom a stoji na zemi a je uplne pod prac. dosku (dokonca proti vlhkosti, co unika pri otvoreni dvierok, bol k umyvacke taky plech, ktory sa namontuje zo spodnej strany prac. dosky, ale zrejme je to len pri tych, co maju dvierka az pod prac. dosku).

mne sa tam nepaci to mini miestecko vedla varnej dosky, lebo vyzera na to, ze tam ani tanier na odkladanie varesky nepolozis a akurat sa bude frkat bocna stena skrinky. neuvazoval si o vymene drezu a varnej dosky? lebo tam by uz aj to mini miestecko mohlo byt ciastocne vyuzite napriklad ze si tam polozis odkvapavac na taniere, pripadne sa da posunut drez tak, ze cast odkladacieho priestoru bude presahovat do vedlajsej skrinky. ide to v pohode, ja mam tak, ze odkladacia cast mi zasahuje do rohu, takze mam ten kut lepsie vyuzity :-). v prvom momente som ti to chcela navrhnut tiez, ale potom som si uvedomila, ze ty mas 2 vysky a takto sa rozkuskuje prac. priestor na tej vyssej casti na mensie, co nie je vzdy ziaduce.

mozno by bolo lepsie, ak by to aj so stolom bolo v jednej vyske. v pripade, ze tam nikto nebude sediet, vznikne dost velka suvisla pracovna plocha.
mikrovlnku mame tiez vo vyske 130 cm. staci aj mne, co mam iba 160, ale vyssie uz neodporucam, aby ste sa neoblievali napr. horucou polievkou.
ak ta umyvacka s rurou by ju "vyniesla" vyssie a chces ich nad sebou, pozri na umyvacky, ktore su rozmerovo ako vstavana rura - brat jednu taku dal do otvoru na vstavanu ruru (nemenil sporak, kedze uz planuju stavat, ale linku bolo treba a umyvcku taku mal predtym). robi ich aj elektrolux, pozri na ich stranke, ale nie su vstavane, iba samostatne stojace. brat s otcom maju taku uz zo 7 rokov. a kym ste dvaja, tak aspon nemusis 4 dni cakat, kym naplnis velku :-). a ked budete viaceri, tak v najhorsom pustis 2x za den.

a ja osobne nie som ani zastanca takych uzkych skriniek, ako mas nakreslene vedla spotrebicov. vela miesta tam zaberie drevo tych skriniek a daju sa tam ulozit len uzsie veci a aby to bolo lahsie dostupne, potrebujes tam tie vysuvne systemy (co samozrejme aj viac stoji). uprednostnila by som iba jednu sirsiu, aj ked by bola len pod prac. doskou (mne sa napr. hrnce zmestia do tej rohovej, ale este mam aj zapekacie misy, vyssie pekace s pokrievkou a pod., co do uzkej skrinky nenapracem). a ked uz, tak radsej tam dat po digestor jednu hornu skrinku - aj prac. doska vznikne nejaka. ale to je moj osobny nazor.
ja by som k takejto kuchyni nej potrebovala este nejaku spajzu, alebo prirucnu skrinu. alebo by som zrusila to sedenie v kuchyni a dala namiesto stola dalsie skrinky.

pravdupovediac, neviem, ako by som si zariadila takuto kuchynu, iba som napisala niekolko mojich postrehov, ktore samozrejme vychadzaju z mojich potrieb a zvyklosti. mozno sa ti zdaju aj od veci, ale vyber si sam. a mozno niekomu pomozu v buducnosti :-)
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Vase nazory na kuchynsku linku

Poslaťod Slavo_T » Uto 19. Okt 2010 18:00:29

Jurobko píše:
mmiikkii píše:
Jurobko píše:Idem navrhovat aj ja kuchynu + dalsie casti interieru a exterieru domu.
Chcem sa preto spytat, v akom programe si tento navrh stvoril ? Vies doporucit ?
Dik


software sa vola luxology modo, no nieje to typicky kuchynsky dizajner... Je to 3d modeler, takze vsetko tam musis urobit rucne, nieje to tazke ale chce to cas a cvik, po prvom spusteni kuchynu nespravis ak s tym nemas skusenosti (zo softom myslim)


No to si ma moc nepotesil. Ja by som potreboval taky kde by som uz mal vytvorene modeli nabytku a iba ho zaradil do zostavy.
A samozrejme s dobrym renderovanim.


Ja som sa chvilu hral s tymto programom : http://kitchenplanner.ikea.com/CZ/UI/Pages/VPUI.htm , ale nakoniec aj tak zvitazilo pero , papier , kalkulacka .
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat




Predchádzajúci

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron