Zlozenie/izolacia podlahy pre podlahove kurenie

Re: Zlozenie/izolacia podlahy pre podlahove kurenie

Poslaťod xaxa » Štv 16. Sep 2010 12:59:21

borco píše:Xaxa s tymi 10stupnami si to myslel ako - viac ci menej? - ja to beriem tak ze zem v istej hlbke je takmer konstantna pocas roka - a ak budu zaizolovane zaklady z boku tak snad tam tych 10stupnov bude - je mi jasne ze az tak velmi toho tepla z domu neunika - pri 20stupnoch cca 0,5W-m2 ale ak bude zaklad zaizolovany podobnou hrubkou tak by tam tych 10stupnov v priemere mohlo byt

No to prave neviem, preto sa pytam. Teplota zeminy je v istej hlbke konstantna to je pravda, ale aka je to hlbka? Urcite nie na urovni podkladoveho betonu. Vieme predsa kde je nezamrzna hlbka.

Na druhej strane, zem pod domom je ohrievana domom a toto teplo je odvadzane tepelnou vodivostou podkladu, ale aka je tepelna bilancia tohoto procesu to veru neviem.
xaxa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:07:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Zlozenie/izolacia podlahy pre podlahove kurenie

Poslaťod pretorianm » Štv 07. Okt 2010 22:18:22

Slavo_T píše:
radgid píše:Ozaj ma niekto skusenost - ked sa kladu upinacie listy na PE foliu, nebudu sa smykat pri upinani rurok?


Upinacia lista je fajn na dodrzanie rozteci ( medzier ) medzi rurkami , ale budes ju musiet upevnit do eps , aby sa rurky nedvihali od eps. Neviem ci existuju nejake kotvy na listu , aby si ju ukotvil do eps , alebo sa pouziju spony na uchytenie listy , ale bude to potrebne . Najviac potrebne bude dat listu na dlhe rovinky , pred zatackou a za zatackou , .... . a este na miesta kde to bude moc dvihat hore .
Ja som pouzil spony na uchytavanie rurok , a na cca 125 m2 som ich pouzil cca 1600 ks , a boli aj miesta kde som ich musel dat aj hustejsie , aby nedvihalo rurku . Takze ak chces pouzit listy , tak by bolo dobre kupit aj par spon pre istotu , na uchytenie na niektorych miestach kde to bude spanovat a trocha dvihat . ( ver ze bude )

radgid píše:Ak by som pripadne namiesto list pouzil spony - prederavim nimi foliu, ked ich budem strkat do polystyrenu, nezatecie anhydrit cez diery na EPS?


Diera ktoru urobis pomocou spony cez foliu , bude zaroven vyplnena tou sponou , takze nemalo by dost k zateceniu pod foliu , a ani pod eps .



pocuvajte, ako je to s otu hustotou spon na uchytenie ruruok?
na kolko bm rurok si pouzil tych 1600 spon? Vyrobca (Herz) pise: "Pri voľne kladených rúrkach vďaka tvarovej stálosti netreba používať príchytky, podperné rúrky a pod."
Ja budem mat cca 1600bm tak chcem hruby odhad ze kolko spon nakupit.
ten plasthlinik co som robil rozvody vody drzia dobre tvar ale aj tak, aby ten had ostal na mieste bude ho treba fixovat.
dik za info
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zlozenie/izolacia podlahy pre podlahove kurenie

Poslaťod diry » Štv 07. Okt 2010 23:14:48

Ja som dával hlavne v oblúkoch - tam treba hustejšie, ináč v rovných úsekoch netreba až toľko. Mal som skladbu 2cm podlahový polystyrén + 3cm polystyrén Viessman s fóliou (10m pás s polystyrénom a fóliou - polystyrén narezaný tak, aby pri rozvinutí bol ako súvislý) - je to na poschodí podkrovie - preto iba 2+3 cm .Použil som úchytky Viessman s aplikačnou pištolou, ale boli dosť mäkké - preto som dodaočne všetko spevnil úchytkami neznačkovými - ale tvrdými a v oblúkoch som ich aplikoval kladivom! Anhydrid ti cez tie dierky vo fólii nepretečie, ale treba hlavne prelepiť fóliu z dilatačným pásom okolo stien a fóliu medzi sebou. Keď chceš foto, tak mi pošli e-mail na môj: salak@extel.sk
Obrázok užívateľa
diry
 
Príspevky: 87
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 23:16:15
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zlozenie/izolacia podlahy pre podlahove kurenie

Poslaťod pretorianm » Pia 08. Okt 2010 10:16:53

aky bol ro\zostup tych spon ktorymi sa fixuju rurky k EPS?
kolko to bolo na rovnom kiuse a kolko v oblukoch.
rurku mam 16x2 Herz.
Potrebujem to nakupit tak si chcem zratat priblizne mnozstvo kolko toho budem potrebovat.

dik
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zlozenie/izolacia podlahy pre podlahove kurenie

Poslaťod diry » Pia 08. Okt 2010 14:27:15

V oblúkoch som dával viac - záležalo či bol oblúk stredový, alebo krajný, na rovnom úseku zase podľa rúrky ako držala - ale max. som sa snažil do 1,5m. Prikladám foto...
P5230014.JPG
P5230014.JPG (118.45 KiB) Zobrazené 1463 krát
Prílohy
P6010010.JPG
P6010010.JPG (83.25 KiB) Zobrazené 1463 krát
P5240030.JPG
P5240030.JPG (37.63 KiB) Zobrazené 1463 krát
Obrázok užívateľa
diry
 
Príspevky: 87
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 23:16:15
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zlozenie/izolacia podlahy pre podlahove kurenie

Poslaťod boro » Pia 08. Okt 2010 21:56:18

pretorianm píše:aky bol ro\zostup tych spon ktorymi sa fixuju rurky k EPS?
kolko to bolo na rovnom kiuse a kolko v oblukoch.


Rátaj dve spony na meter (t.j. každého pol metra) s tým, že do oblúkov ich dáš v menších vzdialenostiach a na rovných úsekoch vo väčších.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Zlozenie/izolacia podlahy pre podlahove kurenie

Poslaťod Slavo_T » Str 13. Okt 2010 23:18:03

pretorianm píše:pocuvajte, ako je to s otu hustotou spon na uchytenie ruruok?
na kolko bm rurok si pouzil tych 1600 spon? Vyrobca (Herz) pise: "Pri voľne kladených rúrkach vďaka tvarovej stálosti netreba používať príchytky, podperné rúrky a pod."
Ja budem mat cca 1600bm tak chcem hruby odhad ze kolko spon nakupit.
ten plasthlinik co som robil rozvody vody drzia dobre tvar ale aj tak, aby ten had ostal na mieste bude ho treba fixovat.
dik za info


Kupil som celu krabicu , co je 1600 ks a pouzil som to na uchytenie cca 950 m rurok . Rurky uchytavas aj kvoli dodrzaniu rozostupov , aj aby ostali lezat na eps a nedvihali sa hore .

"Pri voľne kladených rúrkach vďaka tvarovej stálosti netreba používať príchytky, podperné rúrky a pod."

Rurky su ztocene do balika , takze ked ich zacnes odmotavat , tak budu sa ti tvorit vlnovky , takze potrebujes aj tam pouzit prichytky .

podlahove.pdf
Detail ulozenia a prichytavania rurok podlahoveho kurenia .
(109.95 KiB) 244 krát
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron