Izolacia / zateplenie zakladov

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod esde » Pon 23. Aug 2010 10:39:07

Lepidlo na EPS na asfaltove pasy, napr.
http://www.grandax.cz/?p=productsMore&i ... leber-Roof

Samozrejme odstranit kefou pieskove zrnka, ktore nedrzia.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat




Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod jepeto » Pon 23. Aug 2010 10:55:11

esde píše:Lepidlo na EPS na asfaltove pasy, napr.
http://www.grandax.cz/?p=productsMore&i ... leber-Roof

Samozrejme odstranit kefou pieskove zrnka, ktore nedrzia.


esde
a kde sa to da na Slovensku kupit - objednat ???
Dik
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod esde » Pon 23. Aug 2010 12:18:22

?
Zeby Den Braven?
Ja som pouzil prve stavebniny. Asi som mal stastie .
Ale predavaju aj penu Perimeter kleber, to iste, len v inom obale, s inou vonou a prichutou.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod mendo » Ned 05. Sep 2010 11:25:44

Bobo NR píše:to mendo:
Ja som robil sokel az po fasade, lebo mam poschodovy dom a pod zateplenie som oprel o dom trubku lesenia aby som pri kyvani neprerazil EPS na fasade. Vid foto. Ak mas bungalov a fasadu budes robit iba z koz, tak neni problem, aby si sokel zatepli skor. Mozno sa da lesenie proti pohybu zabezpecit aj inak, ale pre mna to bolo najednoduchsie opriet o dom.


mam podkrovny. Preto som sa pital , lebo napr. na upevnovanie lesenia som vôbec nemyslel
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod ambient » Pia 24. Sep 2010 12:28:33

Bobo NR píše:Obr 6. A zvysok XPS som len prikril nopovkou, aby som ho ochranil pred UV ziarenim a nasledne sa to prihrnie zeminou. ...

IMG_0029.JPG




K nopovke sa zemina prisype tak, aby ju zakrylo celu? Nebude za nopovku zatekat?
ambient
 
Príspevky: 155
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 13:42:59
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod Bobo NR » Sob 25. Sep 2010 15:32:24

Vrch nopovky by sa mal ukoncit takou originalnou Z listou. Ja ju tam na 99 % davat nebudem. Na obrazku c. 5 je vidiet obkladovy kamen, ktory budem davat na sokel. Nopovku zrezem tesne pod ten kamen a potom to obsypem riecnym strkom, ktory bude mat cca 25 cm a bude nasledovat obrubnik a chodnik zo zamkovej dlazby. Pri vstupnych dverach a na terase dam obrubnik vedla toho kamena a tu nepravidelnu medzeru vysypem drobnim strkom, bratia cesi to tusim volaju "kačírek". Tento detail si este musim nastudovat, takze mozno sa to este bude troska menit.A zatekat by aj tak nemalo, mam dost velke presany strechy a ta nopovka je pod dvomi odskokmi. Prvy odskok tvori EPS 20 cm a XPS 12 cm a druhy odskok vznikne pod tym kamenom.
Bobo NR
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Pon 26. Jan 2009 15:10:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod noname » Ned 26. Sep 2010 16:56:48

Bobo NR píše: Ako je vidiet na fotke, IPU som koncil cca 15 cm od dveri, toto su terasove, ale pri vstupnych to mam rovnako.
Kde to je uvedene ako sa ma izolovat pri dverach ? Preco ukoncenie IPY 15 cm od dveri ?
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod Bobo NR » Pon 27. Sep 2010 8:45:42

Neviem ci je niekde uvedene ako sa to ma robit (predpokaldam, ze Esde nas odkaze na doporucenu literaturu pri stavbe domu), ale ja som to urobil tak ako je vidiet na obrazku nizsie. Mam drevene dvere a vobec ma nelakala myslienka, behat okolo nich s horakom a roztavenu IPU lepit na milimeter presne o ram dveri. Preto som IPU ukoncil 15 cm od dveri a okolo nich som vsetko namazal v dvoch vrstvach tekutou izolacoiu od Hasoftu, plus do prvej vrstvy som pouzil pasky podla navodu. Btw. myslim, ze ani okolo plastovych dveri behat s horakom nie je vyhra:-)
Prílohy
IMG_0113.JPG
IMG_0113.JPG (166.91 KiB) Zobrazené 3237 krát
Bobo NR
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Pon 26. Jan 2009 15:10:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod MiroM » Pon 27. Sep 2010 8:59:09

Bobo NR píše:Neviem ci je niekde uvedene ako sa to ma robit (predpokaldam, ze Esde nas odkaze na doporucenu literaturu pri stavbe domu), ale ja som to urobil tak ako je vidiet na obrazku nizsie. Mam drevene dvere a vobec ma nelakala myslienka, behat okolo nich s horakom a roztavenu IPU lepit na milimeter presne o ram dveri. Preto som IPU ukoncil 15 cm od dveri a okolo nich som vsetko namazal v dvoch vrstvach tekutou izolacoiu od Hasoftu, plus do prvej vrstvy som pouzil pasky podla navodu. Btw. myslim, ze ani okolo plastovych dveri behat s horakom nie je vyhra:-)


Ja som s horakom behal. Chce to troska opatrnosti a hlavne tie dvere treba docasne ochranit napr. plechom. Pouzivat treba maly plamen. Ipu som lepil v dvoch krokoch, najskor som ju uplne naspodu zafixoval. Potom som ju nahrial v celej vyske a pricapol k stene. Takto nehrozilo poskodenie dveri.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod opek » Pon 27. Sep 2010 8:59:54

K funkcnosti sa vyjadrit neviem, len som chcel povedat, ze s horakom behat nemusis, staci IPU a pod. prilepit lepidlom na to urcenym, napr. DenBit Bond ;)
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod Bobo NR » Pon 27. Sep 2010 9:18:07

Ja netvrdim, ze je to jedine a najspravnejsie riesenie. Naname sa pytal, tak som odpovedal ako som to robil. Tekuta mi ostala z balkonov aj pasky mi ostali, a viem, ze je to spravene na 100%. Fakt si neviem predstavit, ako by som IPU lepil pod prah a 2 mm na ram dveri. Mozno tym lepidlom by to islo, ale takto som spokojny.
Bobo NR
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Pon 26. Jan 2009 15:10:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod MiroM » Pon 27. Sep 2010 9:28:58

Bobo NR píše:Ja netvrdim, ze je to jedine a najspravnejsie riesenie. Naname sa pytal, tak som odpovedal ako som to robil. Tekuta mi ostala z balkonov aj pasky mi ostali, a viem, ze je to spravene na 100%. Fakt si neviem predstavit, ako by som IPU lepil pod prah a 2 mm na ram dveri. Mozno tym lepidlom by to islo, ale takto som spokojny.


Ok, ja som nespochybnoval tvoje riesenie, len som poukazal na to, ze to islo aj s ipou.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod noname » Sob 09. Okt 2010 8:21:18

Ja som lepidlo zatiahol trocha aj na podzemnu cast. Treba teraz to lepidlo pod zemou pred osadenim nopovej folie niecim natriet
( penetrak, hydroizolacia) ? Alebo len osadit nopovku a zahrabat ? Ak cez nopovku prejde voda tak lepidlo sa nasaje vlhkost ci nie ?
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod Majo 2 » Ned 10. Okt 2010 1:27:56

práve tým lepidlom si si vytvoril cestu kadiaľ by aspoň teoreticky mohla vzlínať voda, to by som asi ozaj zatrel alebo prerušil v oblasti vodorovnej hydroizolácie.
Pokiaľ tomu rozumiem tak že lepidlo pokračuje aj na stenu.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Izolacia / zateplenie zakladov

Poslaťod noname » Ned 10. Okt 2010 23:47:45

Asi takto ( pouzite z bubo.estranky - ja nemam este foto). Uroven zeme bude asi ta zlta ciara. Tekuty gumoasfalt tam davat nebudem - nezda sa mi to ekologicke. Pojde na to este nopovka.
Prílohy
s2.JPG
s2.JPG (21.36 KiB) Zobrazené 3144 krát
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron