Istič za istič

Re: Istič za istič

Poslaťod tienik » Pon 04. Okt 2010 23:37:07

To radenie 2x 25A istic nie je pricinou tej poruchy - to som pisal len preto, aby som upozornil na nie celkom spravne riesenie (porucha ma byt lokalizovana istiacim prvkom co najpresnejsie a nie viac menej nahodne.

Ja vidim popisany problem v dvoch rovinach:

1) preco sa odpaluju usporky? To by som videl na tu nestandardnu hodnotu napatia v sieti (nutne premerat)
2) ako je mozne, ze z 3f istica vypne len jedna faza? Ten istic podla mna moze byt kadeco, len nie dobry. Na ten by som sa zameral v prvom rade, uz len ohladom bezpecnosti. Dufam ze je to istic dakeho normalneho vyrobcu - nie baumax a spol.

Ten 25A istic, ci uz vymenis, alebo nie, na predchadzajucich veciach to nic nemeni
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Istič za istič

Poslaťod sigma » Uto 05. Okt 2010 10:14:10

tienik píše:To radenie 2x 25A istic nie je pricinou tej poruchy - to som pisal len preto, aby som upozornil na nie celkom spravne riesenie (porucha ma byt lokalizovana istiacim prvkom co najpresnejsie a nie viac menej nahodne.

Co spravia poistky rovnakej hodnoty za sebou? Odpalia sa obe? Vzdy? Co ak je len trosicku ina charakteristika?

tienik píše:1) preco sa odpaluju usporky? To by som videl na tu nestandardnu hodnotu napatia v sieti (nutne premerat)

Bezne 248V

tienik píše:2) ako je mozne, ze z 3f istica vypne len jedna faza? Ten istic podla mna moze byt kadeco, len nie dobry. Na ten by som sa zameral v prvom rade, uz len ohladom bezpecnosti. Dufam ze je to istic dakeho normalneho vyrobcu - nie baumax a spol.

Nieco z hagardu. Robil to aj 10rocny istic predtym. Znami vidia problem aj v tom, ze mi vypalenie obycajnej ziarovky vyhodi 10 a 25 A istice. Vraj moze byt niekde velky odpor...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Istič za istič

Poslaťod MartinH » Uto 05. Okt 2010 10:30:56

sigma píše:Znami vidia problem aj v tom, ze mi vypalenie obycajnej ziarovky vyhodi 10 a 25 A istice. Vraj moze byt niekde velky odpor...

Smrt ziarovky je spojena s elektrickym oblukom. Je normalne, ze taka udalost vyhodi aj 25A istic.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Istič za istič

Poslaťod -rq- » Uto 05. Okt 2010 10:40:19

smrt ziarovky je prechodovy jav na ktorom sa podiela tiez kapacita a indukcnost vedenia. ohmicky odpor vedenia hra naopak pozitivnu ulohu, nakolko tlmi prechodovy jav. dalo by sa to napocitat alebo namodelovat ako vedenie s rozlozenymi parametrami, lenze kazdy pripad je trochu iny, lebo je ina geometria.
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat




Predchádzajúci

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron