Podlahovka v kupelni

Podlahovka v kupelni

Poslaťod mPeto » Str 22. Sep 2010 13:13:30

Mám pár nevyjasnených detailov ohľadom podlahovky v kúpeľni:

- Ma ísť podlahové vykurovanie aj pod vanu (zdá sa mi to vhodné s tým že v priestore sifónu vynechať kvôli rýchlemu vysychaniu vody z neho)
- majú sa rozdeľovacie steny najprv založiť/vymurovať a potom okolo nich poter alebo stavať až na poter (osobne sa prikláňam k prvému riešeniu)
- je lepši kúpeľňový radiátor ako samostatný okruh z podlahovky s teplotou 40 °C alebo tam dať el. špirálu

... dnes určite ešte na niečo prídem :)
Prílohy
kupelna_zaklad_01.jpg
predbezny navrh
kupelna_zaklad_01.jpg (194.6 KiB) Zobrazené 1232 krát
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Re: Podlahovka v kupelni

Poslaťod bladerunner » Str 22. Sep 2010 13:34:57

1. zvyčajne sa nedáva- ale keď chceš môžeš dať, pri vodnej podlahovke sa nič zlé nestane /snáď ten sifón ako si spomínal/ Ale sú prípady, keby to nebolo vhodné- napr. vyplnenie priestoru pod vaňou PUR penou a pod.
2. ak murované tak potom na podkladný betón a až potom izolácia a poter
ak SDK priečka- tak neviem ako / myslím, že lepšie bude na poter- ale nech sa vyjadrí niekto kompetentnejší - ja som tu dával minule otázku na predstenu z SDK pre púzdro pos. dverí a tiež ešte nemám odpoveď, ktoré riešenie je lepšie/
3. myslím, že tu za teba nikto nerozhodne čo je lepšie, každé riešenie má nejaké plusy aj mínusy- takže asi sa sám musíš rozhodnúť /tiež riešim takú istu dilému a zatiaľ sa prikláňam k elektrike/
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Podlahovka v kupelni

Poslaťod Grey1 » Str 22. Sep 2010 14:49:47

ja mám podlahovku všade kde sa dala dať (jedna izba bola podpivničená, tam to nešlo) a teda aj pod vaňou, skriňami, posteľmi atď. a nevidím problém, aj keby bola pod vaňou ktorá by bola zaizolovaná PUR penou, podlahovke to neublíži si myslím, otázkou je, aká by bola jej efektívnosť pod tou penou. a vyschýňať sifón? nič také som teda doposiaľ nespozoroval.

a určite najprv priečky a potom poter, teda tiež záleží aké, priečky zo SDK by mohli byť aj na poteri si myslím, ale poter by si aj tak musel deliť dilatáciami.
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Podlahovka v kupelni

Poslaťod joko » Str 22. Sep 2010 19:17:28

Podlahovka pod vaňou neublíži no iba na temperovanie, teda väčšie rozostupy medzi vedením. Nespôsobí vysychanie sifónu, ak sa vaňa používa - to by sa nemala použiť 2 - 3 týždne aby vyschla, ale vysušuje rýchlejšie vaňu, čo môže spôsobiť tvorbu povlaku vodného kameňa pri tvrdej vode, teda horšie čistenie vane. Sú to však skôr teórie, ktoré môžu mať základ.
Murované priečky rozhodne na deku, SDK priečky boli tu už odôvodnené. Môžu sa dať aj na poter, aj na deku, ja by som v prvom rade bral do úvahy susedné miestnosti , či miestnosť nepotrebuje samotnú dilatáciu z dôvodu velkosti, ak by bolo na jednom poteri so susednou miestnosťou, dlžka okruhov. Stavba SDK je jednoduššia na poter, no nesmieš prevrtať kúrenie pri založení steny.
Kúpelňový radiátor: X odpovedí, ak použiješ "Hladaj". Bez el. špirály je sušenie funkčné iba 5 mesiacov v roku.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron