Ako spraviť preklad bez tepelného mostu?

Ako spraviť preklad bez tepelného mostu?

Poslaťod gyro22 » Štv 16. Sep 2010 15:41:34

Zdravim stavebnikov!
Staviame rodinny dom z tehly Porotherm profi 30 cm a neskor chceme zateplovat polystyrenom 15 cm. Prave riesime preklady nad oknami a balkonovymi dverami, ktore budu Porotherm 23,8. Ako vyriesit tepelne mosty nad oknami, ak okna budeme osadzat zaroven s murom? Podla navodu kladenia prekladov ma ist od vonku 1 preklad, potom polystyren a nakoniec 2 preklady vedla seba.
Podla mojhu nazoru by mal ist polystyren z vonkajsej strany muru hned nad okno, aby nevznikli tepelne mosty a potom 3 preklady vedla seba. Myslite, ze je to spravne? Ako potom upevnit polystyren k porotherm prekladu?? Vdaka!
Naposledy upravil MartinH dňa Štv 16. Sep 2010 20:52:35, celkovo upravené 1
Dôvod: Upresnenie témy, bolo "preklady a tepelne mosty"
gyro22
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 16. Sep 2010 13:40:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako spraviť preklad bez tepelného mostu?

Poslaťod ziletka » Pon 20. Sep 2010 14:20:26

s upevnenim neporadim, ale polystyren sa dava tam kde osadzas okno aby bol minimalizovany ten tepelny most. Niekomu to nestaci a este aj komplet okna osadi do polystyrenu, cize medzi okno a tehlu/preklad da polystyren (1cm, 2cm ??)
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Ako spraviť preklad bez tepelného mostu?

Poslaťod esde » Pon 20. Sep 2010 15:45:16

>Ako potom upevnit polystyren k porotherm prekladu??

Lepidlom?
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Ako spraviť preklad bez tepelného mostu?

Poslaťod gyro22 » Uto 21. Sep 2010 17:17:55

Nakoniec som to vyriesil tak, ze sme dali 3 preklady vedla seba od vnutornej strany a z vonkajsej strany ostalo nejake miesto zatial prazdne (nie je to presne 9 cm, lebo dlhe preklady boli riadne tazke a ked sme ich davali na maltove lozko, tak nejaka malta vbehla aj pomedzi preklady. Hrubku polystyrenu, ktory dodatocne nalepim teda zameriam na kazdom okne).
Teraz ideme zalievat veniec, tak to volne miesto zatial pri vrchu prekladu podšalujem a polystyren tam prilepim nejakym kluberom neskor. Je to tak asi lepsie, lebo pri zalievani venca by mi ten prilepeny polystyren aj tak mohlo vytlacit.
gyro22
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 16. Sep 2010 13:40:17
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron