Projekt domu Josse

Re: Projekt domu Josse

Poslaťod PrasinaPE » Str 18. Aug 2010 11:37:46

Ciastocne podpivnicenie je tak isto drahe ako cele podpivnicenie, lebo je to ovela zlozitejsie zrealizovat.
Vam nevadi, ze v dome bude vonkajsie schodisko (13stupnov), hlavne schodisko(16stupnov) a schodisko do pivnice(13stupnov)?
Pozn.: Pivnica to nebude, lebo nie je pod zemou - musela by byt cela aspon 1,5m v zemi.
Bolia ma nohy pri pomysleni na to zmiesanociare schodisko. Rano ospaly, oci zalepene, priemerny pad 2,5-krat do roka/osobu.
Galerie mam rad, ale ked si predstavim ako sedim na tej buducej, tak z vyhladu sa nebude cim kochat. Ovela lepsie bude dole spravit dvojkridlove terasove dvere a hore napr. balkon s tym vikierom. Vyhlad z toho balkona uz bude o niecom inom.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Re: Projekt domu Josse

Poslaťod koso » Pia 20. Aug 2010 8:22:37

trocha nahlas pouvazujem:
tu kuchynu by som rozsiril o ten vyklenok - dorovnat stenu, potom by mohla byt vacsia linka, a potom pripadne dat vacsi otvor do kuchne (dvere dat napr. zasuvacky ktore by sa dali zatiahnut keby som nechcel aby bolo vidno...)
schodiska by som dal nas seba - lebo sa pod nimi zbytocne nevyuziva priestor - mozno by sa to dalo nejak spravit ze by sa dali oproti tomu jedalenskemu schodistu na stenu kde je kupelka a WC (ale to by chcelo viac popremyslat - skuste uvidite...)
dvere do izieb by som posunul od steny aspon 60 cm (idealne trocha viacej) a za dvere ku stene dat skrine...
tiez sa priklanam ku celemu podpivniceniu - priestoru nikdy nieje dost (sklad na to pevne palivo, dielna, kosacka...) (cenovo vyjde rovnako a ked to mate takto vo svahu nevidim problem s oddrenazovanim...)
porozmyslat ako by sa dala dat kuchyna a kupelka len cez stenu - kvoli rozvodom hlavne teplej vody a tiez kanalizacia sa zjednodusi (nevravim ze to mate uplne na inom konci domu, ale mozno by sa dalo lepsie) (mozno by sa dalo ze by bol vchod do domu zlava tam kde mate teraz schodisko do pivnice a tu kupelku potom posunut tam kde je teraz vchod.) (tymto by sa mozno lepsie poriesil vchod do domu - kvoli tomu podpivniceniu a garazovym dveram, tiez to schodisko (alebo vchod do domu) by mozno lepsie vyslo namiesto terajsej kupelky - dat ich obe nad seba ako som pisal vyssie.,..)

mozno su to bludy a sa vam nieco bude z toho hodit... skuste uvidite...
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Projekt domu Josse

Poslaťod Josse » Uto 31. Aug 2010 9:12:06

koso: dik za nejake navrhy, skusil som nieco podla toho spravit, vchod som trochu vsadil do domu koli ochrane proti slnku, vetru a snehu. Zatial tam stale mam tie schody tam kde boli, ak bude najhorsie budu betonove a potom by sli nad seba so schodiskom do suterenu a cele by sa to prerobilo.
Vidim ze niektory si nevedia predstavit ako to myslim tak som spravil jednoduchy 3d model a mozete si pozriet nejake pohlady. V jendom su aj nejake koty ktore velmi po kompresii nevidno ale su zlava do prava: 0.9, 1.1, 1.3, 1.2m. Spad na rampe vychadza 10% - vela??
Josse v1_2.pdf
(12.71 KiB) 183 krát
Prílohy
Nový obrázok (1).jpg
Nový obrázok (1).jpg (89.7 KiB) Zobrazené 1576 krát
Nový obrázok.jpg
Nový obrázok.jpg (88 KiB) Zobrazené 1576 krát
Josse
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 10. Mar 2010 8:36:32
Bydlisko: LE, KE
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Projekt domu Josse

Poslaťod xaxa » Uto 31. Aug 2010 10:55:56

Dal si sem len 1. nadzemne podlazie.

Zase zle, pozri si ten sken z knihy, na ktorom su minimalne priestorove naroky pre jedalene, ktory sem niekto pastol. V tvojom pripade tam mas sirku odhadom tak max 2 metre a navyse pod schodami, to je nedostatocne. Riesenie je dost jednoduche zrusit priecku medzi stolom a sedackou. Zrusit kominy uprostred priestoru. a do uvolneneho priestoru presunut stol.

Tiez izba s pomerom stran 4.5x3m nie je bohvieco.

Dokresli si tam okna.

Snazis sa napchat prilis vela do prilis maleho podorysu. To co mas ty prve podlazie je u mna len obyvacko jedalno kuchyna, zadverie a chodba (t.j. kupelne, dalsie izby, tech. miestnost su extra), pritom nejde o velky dom. Ozaj chyba mi tam priestor, kde budes mat agregaty.

Uplne zabudni na tie trapne vizualizacie zvonka. To je nepodstatne, v prvom rade odlad podorys. Na tvojom mieste by som zacal s podorysmi jednotlivych izieb/priestorov ake ich chces mat a snazil sa z nich vyskladat dom a nie nacrtnut si najprv pernikovu chalupku a potom do nej nabuchat priecky a schodiska bez ladu a skladu.

Este ma napadlo, ze ked budes kreslit okna tak si predstav ako bude zhruba usporiadana kuchynska linka. To co je tam teraz naznacene je podla mna nedostatocne, neviem ci nieco kuchynu obmedzuje, ale ja by som vyuzil vsetky steny na kuch linku.

A este sklon rampy 10% na Spisi? planujes ju mat vyhrievanu? kam pojde zrazkova voda?
xaxa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:07:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Projekt domu Josse

Poslaťod Josse » Štv 02. Sep 2010 10:01:53

xaxa píše:Uplne zabudni na tie trapne vizualizacie zvonka.

Tie som dal preto ab si to vedel kazdy predstavit, chchel som tym naznacit ze vonkajsie schodisko nebude az take velke.
Josse
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 10. Mar 2010 8:36:32
Bydlisko: LE, KE
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Projekt domu Josse

Poslaťod Josse » Pon 06. Sep 2010 17:11:32

Tak som upustil od suterenu, takze tu mame novu verziu. Niektore prvky su zachovane, ved posudte sami hruby nastrel novej verzie. Dakujem za kazdy postreh, ci radu.
Prílohy
Josse v2_0.pdf
(14.99 KiB) 206 krát
Josse
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 10. Mar 2010 8:36:32
Bydlisko: LE, KE
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Projekt domu Josse

Poslaťod joko » Pon 06. Sep 2010 21:56:58

Z vlastnej profesie: odporúčam Ti ešte sa pohrať s hornou kúpeľňou, lebo v tomto prípade budeš mať veľké problémy dopojiť sanitu na odpadové potrubie. WC máš na opačných koncoch, vaňa v priestore. Odporúčam horné WC miesto sprchy, sprcha miesto WC, rohovú vaňu do rohu ku sprche, vchodové dvere do kúpelky posunúť , a za dvere umývadlo. Strešné okno proti dverám, jednu stupačku do výklenku vedľa dolného záchodu, a tú hore odvetrať odvetrať, druhú z kuchyne niekde medzi sprchu a vaňu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron