Sadrokarton v kupelni a omietka

Sadrokarton v kupelni a omietka

Poslaťod skl » Sob 04. Sep 2010 7:36:23

Firma ktora mi robi omietky aj sadrokarton (ide o rekonstrukciu) natiahla bez toho aby sme sa o tom pred tym bavili na WC najprv zbytkovy zeleny SDK a ten hned zasietkovali a dali vrstvu omietky. Vraj ta stena a povodny zvysok omietky bola prilis nerovna aby sa s tym oplatilo nieco ine robit (pov. omietka bola nerovnomerne obita). Navrhuju aby sa tak dorobili aj vsetky kupelne. Mam pocit, ze ide v prvom rade o lenivost.
Otazky:
- davat do kupelni vcetne sprchy impregnovany sadrokarton alebo iba omietku ak ma to vyjde rovnako?
- docital som sa, ze v kupelniach sa aj zeleny sdk ma este obtiahnut hydroizolaciou a ze nan nema ist nic vapennate(?) - t.j. omietka by asi na to vobec nemala ist? (vsade bude obklad)
skl
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 26. Jan 2009 15:20:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Sadrokarton v kupelni a omietka

Poslaťod tomas g » Sob 04. Sep 2010 11:54:50

skl píše:Otazky:
- davat do kupelni vcetne sprchy impregnovany sadrokarton alebo iba omietku ak ma to vyjde rovnako?
- docital som sa, ze v kupelniach sa aj zeleny sdk ma este obtiahnut hydroizolaciou a ze nan nema ist nic vapennate(?) - t.j. omietka by asi na to vobec nemala ist? (vsade bude obklad)


Odpovede:
- ak sa SDK omieta, ma sa tak ci tak pouzit zeleny, nie biely, takze v oboch pripadoch zeleny musis dat
- citujem: "Alkalická povrchová úprava, realizovaná napr. vápennými farbami, farbami na báze vodného skla a silikátovými farbami, nie je vhodná na povrchovú úpravu podkladu zo sadrových dosiek." Ak ale das penetrak + kleber a sietku, uz sa to da. V kazdom pripade, ak na SDK pojde obklad, nie je dovod davat omietku.

S týmto príspevkom autora tomas g súhlasili - 2
bladerunner, Dodo
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Sadrokarton v kupelni a omietka

Poslaťod bladerunner » Sob 04. Sep 2010 14:07:58

súhlas s tomas g. tiež sa mi tam tých vrstiev zdá veľa - SDK, lepidlo+sieťka, omietka, obklad ???? :shock:
no ale keď sú zvyšné peniaze a chuť do roboty .... :yahoo
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia