Je to vhodny pozemok?

Re: Je to vhodny pozemok?

Poslaťod embe » Štv 02. Sep 2010 10:08:27

emkac píše:mna sa nepytaj
ako som uz niekde pisal, pre mna dobra orientacia domu znamena, ze terasa a velke terasove obyvackove okno su otocene skor na vychod pripadne sever ako na juh
nech sa da v lete existovat na dvore


Ano ano, uz si spominam emkac :) ze ty nejsi na juznu orientaciu....

Majo 2 píše: normálne zvykne byť v územnom pláne napríklad z jednej strany vzdialenosť domu od hranice pozemku 2 metre a z druhej 5 metrov a nie že kto prvý stavia, to by som si poriadne overil.


...preverim....

Deko píše:ja osobne by som nebral nic odtial. ale moj pohlad je skresleny tym, ze zhanam nejaku (polo)samotu, kde si mozem robit co chcem bez toho aby som obmedzoval susedov a nie hentaku nahradu petrzalskej kralikarne, v ktorej je problem umiestnit dom bez toho, aby som susedom videl rovno do hrncov...


No tuto to nie je az take hrozne v porovnani s Ciernou Vodou, Dunajskou Luznou alebo Mostom pri Bratislave. Za pozmekami smerom na juhozapad je existujuca stara obec a stara vystavba. Oprito smerom na severovychod bude 1 rad novych domov...a potom pole. Samozrejme ze v budcnosti tam toho moze byt viac o tom niet pochyb. Ale pokial by som chcel samotu niekde blizko BA tak by som si musel pripravit velmi tucny obnos. Uz tieto pozmeky su predrazene...

Dreamer píše:no neni moc z coho vyberat, na tyh roznych pozemkoch nebudete mat sukromie
subjektvine - jednoznacne 30, taky poschodovy sliz si tam viem predstavit,
30tka ma aj vyhodu ze na 31 je dostavane a stoji tam bungalov, ktory nebude tienit
otazka je ci vam sused 29 dovoli postavit poschodovy sliz, co mu bude tienit pozemok, to si preverte dopredu!


Dik Dreamer, to ozaj moze sused povedat ze nebude mozne postavit poschodovy dom? Ked to vezmem opacne, ja ked kupim 30tku od developera a nepaci sa mi ze postavil na 31 pozemku bungalov 2m od hranice pozmeku tak stejne s tym nemozem nic urobit - jedine nekupit...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Je to vhodny pozemok?

Poslaťod PrasinaPE » Štv 02. Sep 2010 10:13:18

č.30 vyzera dobre, nekonfliktne. Na pomery BA (a blizke okolie) je to pozemok priestranny az az. Da sa tam postavit aj bungalow aj poschodovy dom.
Treba sa tam ist poprechadzat viacej-krat a predstavit si ako to bude umiestnene. Z jedneho obrazka tazko radit. Ked je lokalita vyhovujuca, tak potom treba poriadne zistit co s kanalzaciou, vodou a elektro atd. Tu vidim zadrhel, lebo cena pozemku sa mi zda trochu nizsia - mozno budu komplikacie s InzinirskymiSietami. Tie pozemky su urcite lepsia volba ako kupit radovu zastavba napr. v Bernolakove.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Je to vhodny pozemok?

Poslaťod kilojablk » Štv 02. Sep 2010 10:44:06

zly priklad s Bernolakovom. V Bernolakove sa tiez predavaju pozemky na stavbu volne stojacich
rodinnych domov.Aj s kanalizaciou.
kilojablk
 
Príspevky: 59
Obrázky: 1
Registrovaný: Uto 02. Jún 2009 9:19:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Je to vhodny pozemok?

Poslaťod PrasinaPE » Štv 02. Sep 2010 10:47:48

kilojablk píše:zly priklad s Bernolakovom. V Bernolakove sa tiez predavaju pozemky na stavbu volne stojacich
rodinnych domov.Aj s kanalizaciou.


Ja viem, mal som na mysli vyhradne radovu zastavbu - v minulosti sa mi pacila ale teraz by som urcite voli samostatne stojaci dom.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Je to vhodny pozemok?

Poslaťod k+k » Štv 02. Sep 2010 11:43:02

embe píše:to ozaj moze sused povedat ze nebude mozne postavit poschodovy dom?

o tom hovori uzemne rozhodnutie, kde je stanoveny max pocet podlazi, max vyska domu, nie sused. sused sice moze namietat, ale pokial to nie je v rozpore s uzemnym rozhodnutim, nepomoze si.

K pozemkom. Ja osobne za suseda radsej suseda ako cestu, takze do uvahy by pripadal len pozemok c. 30. Rozmerovo je dobry, orientacia je uz pre mna horsia. Ale kedze povodne bola pozadovana juzna orientacia, tak je asi ok, ja terasy na juh/zapad moc nemusim.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Je to vhodny pozemok?

Poslaťod embe » Štv 02. Sep 2010 14:02:17

k+k píše:
embe píše:to ozaj moze sused povedat ze nebude mozne postavit poschodovy dom?

o tom hovori uzemne rozhodnutie, kde je stanoveny max pocet podlazi, max vyska domu, nie sused. sused sice moze namietat, ale pokial to nie je v rozpore s uzemnym rozhodnutim, nepomoze si.


To som preveroval uz davnejsie - nie je tam nejaka regulacia co sa tyka typu domu, tvaru strechy....pocet nadzemnych podlazi som nepreveroval ale stoja tam uz 2 poschodove domy. jedine co teda musim preverit je ze kolko od hranice pozemku mozem stavat a este sa uistit ze kolko od hranice pozemku stoji uz existujuci bungalov.

EDIT: hovoril som s majitelom pozemkov a ze jedine co treba dodrzat je stavebny zakon. Tiez potvrdil slova, ze sused moze frflat ale ze nemoze nic pokial je vsetko podla stavebneho zakona. Samzorjeme sused je prakticky na cely zivot takze nechcem hned nazaciatku robit problemy....
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Je to vhodny pozemok?

Poslaťod embe » Štv 02. Sep 2010 15:54:59

PrasinaPE píše:č.30 vyzera dobre, nekonfliktne. Na pomery BA (a blizke okolie) je to pozemok priestranny az az. Da sa tam postavit aj bungalow aj poschodovy dom.
Treba sa tam ist poprechadzat viacej-krat a predstavit si ako to bude umiestnene. Z jedneho obrazka tazko radit. Ked je lokalita vyhovujuca, tak potom treba poriadne zistit co s kanalzaciou, vodou a elektro atd. Tu vidim zadrhel, lebo cena pozemku sa mi zda trochu nizsia - mozno budu komplikacie s InzinirskymiSietami. Tie pozemky su urcite lepsia volba ako kupit radovu zastavba napr. v Bernolakove.


Zlacnovali z 87 na 79 EUR/m2. Pochopitelne...ceny su premrstene, pozmekov je vela relativne, otvaraju sa nove a nove lokality...

Co sa IS tyka, tak dokonca starostka odporucala tento projekto oproti inym v dedine. Tento ma skolaudovane IS, maju pekne cesty, kvalitne, narozdiel od druheho projektu vedla. Kanalizacia tam je len neni napojena cela dedina takze to bude trvat, planovali sa pripojit na Velky Biel ale zistili ze to kapacitne nezvaldne, takze novy projekt a idu samostatne. Za prachy EU ale detaily si nepamatam. Budme mat zumpu, mne to nevadi...
Ostaten siete su 100% OK.
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Je to vhodny pozemok?

Poslaťod embe » Pia 03. Sep 2010 7:20:49

embe píše:@ esde, Deli, Miro KE, Emkac, Majo, Ludo,xaxa,Miro M,deko

ktory pozemok, ak vobec niektory, by ste si na zaklade vyssie uvedeneho vybrali? Povodne som chcel uplne dokonalu juznu orientaciu takze asi viete co som planoval zhruba, tak ako pisem vyssie, momentalne dostupne pozemky nie su uplne takto orientovane, vedeli by ste to vy s podobnymi pozadavkami "prekusnut" a naprojektovat dobry dom v danych podmienkach? Napiste mi vase nazory - je to pre mna velmi dolezite - ako som pisal - stoji to kopec prachov a zrejme e to na cely zivot...Dik!


Privital by som este nejake nazory...chcem to uzavret a rozhodnut sa finalne...diiik vopred a dik za vsetky doterajsie nazory!
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia