čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod matej9 » Ned 29. Aug 2010 21:36:50

caute poradaci..idem izolovat strop. podkrovie bude neobyvané. trami su od seba vzdialene 0,75m.
zloženie bude asi nasledovne ( od strechy k podlahe ) :
- 20 cm izolacie - medzi trami
- 5 cm napriec tramom
- parozabrana
- sdk konštrukcia a sdk

Neviem sa rozhodnut co mam použit: či mam medzi trami davat sklenu vlnu alebo radsej kamenu vlnu (tie dosky)
naprieč by so masi dal 5 sklenu vlnu v baloch, potom parozabranu a nakoniec SDK.

PORADTE prosim pokial mate s tym niekto skusenosti..co je lepsie :( dosky alebo vata vo valoch )
- ohladom prace
- ohladom izolacnych schopnosti
- ISOVER, NOBASIL, ROCKWOL ?
matej9
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 04. Feb 2010 13:14:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod MiroM » Pon 30. Aug 2010 8:18:08

Izolacne schopnosti - zavisia snad od lambdy samotneho materialu a nie od typu vlny.
Mne sa lepsie robilo s doskami. Precitaj si serial o sadrokartone, je tam aj popisany sposob kladenia vaty.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod emkac » Pon 30. Aug 2010 12:16:43

Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod palo hu » Str 01. Sep 2010 21:37:29

Je vhodna vlna knauf Classic 040 medzi krokvy?Pouzil ju niekto?
palo hu
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Sob 21. Nov 2009 21:57:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod k+k » Štv 02. Sep 2010 9:51:20

palo hu píše:Je vhodna vlna knauf Classic 040 medzi krokvy?Pouzil ju niekto?

Vyrobca ju tam odporuca, ja som ju dal a som spokojny. Hrubsia vrstva (u mna 18 cm) medzi krokvami nedrzala, tensia (u mna 14 cm - pod krovkami, nad rostom) uz bola na tom vyrazne lepsie. Kedze som robil ale najprv cely rost pomocou krokvovych zavesov podla navodu od MiraM, to padanie mi az tak nevadilo, kedze sa to zastavilo na tom roste. Praca s nou bola relativne dobra, stacilo chranit oci a nos (okuliare a ruska). Po sprche som nemal vobec pocit, ze som robil s nejakou vlnou.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod theb » Štv 02. Sep 2010 10:26:19

Ja som pouzival UNI 35 a aj Classic 40. Jednoznacne lepsia praca bola s UNI 35, ale Classic 40 je ovela lepsia ako ine vlny. Mal som totiz moznost robit aj s nejakou zltou (znacku si uz nepamatam) a nedalo sa to porovnat ani voci Classic 40. Podla mna je to dobra volba.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod scott01 » Štv 02. Sep 2010 10:32:05

...ja som tiež použil Classic 040 a všetko v pohode, hrúbku som dával 18+8 cm naprieč, na krokvy som ju prichytával motúzom. Rezal som ju po šírke a nezostal mi žiadny odpad. Pozháňaj cenové ponuky po internete, vyjde Ťa to veľmi lacno......
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod matej9 » Štv 02. Sep 2010 10:58:20

dakujem za rady..pozeral som ten Knauf classic 40...a vypada to že pojdem asi do toho.

...mam este dalsiu otazočku: čo by sa stalo keby som zatial dal iba izolaciu medzi krokvy...nechal to tak...a na jar by som dorobil ostatne. pocas zimi by sa v dome kurilo podlahovkou...stalo by sa nieco s tou izolaciou..alebo by to bolo v pohode. Ak s tym mate skusenosti poradte. dakujem.
matej9
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 04. Feb 2010 13:14:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod scott01 » Štv 02. Sep 2010 11:18:40

.
matej9 píše:dakujem za rady..pozeral som ten Knauf classic 40...a vypada to že pojdem asi do toho.

...mam este dalsiu otazočku: čo by sa stalo keby som zatial dal iba izolaciu medzi krokvy...nechal to tak...a na jar by som dorobil ostatne. pocas zimi by sa v dome kurilo podlahovkou...stalo by sa nieco s tou izolaciou..alebo by to bolo v pohode. Ak s tym mate skusenosti poradte. dakujem.


...môže nastať problém s kondenzáciou vlhkosti na spoji poistná hydroizolácia a vata. Teplo bude vysušovať stavbu a v spojení s chladom na tom spoji sa tam bude tvoriť rozsiahly kondenz vodnej pary. To ti potom znehodnotí celú vatu a aj robotu. Najlepšie keď to urobíš až po parozábranu, tým pádom vlhkosť ostane dnu a odvetráš ju normálnym spôsobom....
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod matej9 » Štv 02. Sep 2010 11:46:54

...no toho som sa bal...takže to budem musiet spravit na kompletku aj s tou parozabranou. mmm...neviete nejaky typ na dobru parozabranu..za rozumnu cenu?
matej9
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 04. Feb 2010 13:14:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod k+k » Štv 02. Sep 2010 11:53:42

scott01 píše:.
matej9 píše:dakujem za rady..pozeral som ten Knauf classic 40...a vypada to že pojdem asi do toho.

...mam este dalsiu otazočku: čo by sa stalo keby som zatial dal iba izolaciu medzi krokvy...nechal to tak...a na jar by som dorobil ostatne. pocas zimi by sa v dome kurilo podlahovkou...stalo by sa nieco s tou izolaciou..alebo by to bolo v pohode. Ak s tym mate skusenosti poradte. dakujem.


...môže nastať problém s kondenzáciou vlhkosti na spoji poistná hydroizolácia a vata. Teplo bude vysušovať stavbu a v spojení s chladom na tom spoji sa tam bude tvoriť rozsiahly kondenz vodnej pary. To ti potom znehodnotí celú vatu a aj robotu. Najlepšie keď to urobíš až po parozábranu, tým pádom vlhkosť ostane dnu a odvetráš ju normálnym spôsobom....

No neviem neviem. Po prve, samotny vyrobca tvrdi (aj ked to tomas g nepotvrdil az tak jasne :)), ze classic 040 parozabranu nepotrebuje. Po druhe, rovnako som bol na tom aj ja, t.j. namontovana vata cez jesen, na jar dokoncena parozabrana a ziadne poskodenie vaty som nespozoroval. Jediny problem bol, ze sa uvolnovali male kusky vaty, ale kedze horne podlazie je stale neobyvane, stacilo to sem tam povysavat kercherom. Takze ak je malo casu a vela inej roboty, osobne by som to zateplil aj bez parozabrany a neminal peniaze na plyn.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod scott01 » Pia 03. Sep 2010 9:06:15

k+k píše:No neviem neviem. Po prve, samotny vyrobca tvrdi (aj ked to tomas g nepotvrdil az tak jasne ), ze classic 040 parozabranu nepotrebuje. Po druhe, rovnako som bol na tom aj ja, t.j. namontovana vata cez jesen, na jar dokoncena parozabrana a ziadne poskodenie vaty som nespozoroval. Jediny problem bol, ze sa uvolnovali male kusky vaty, ale kedze horne podlazie je stale neobyvane, stacilo to sem tam povysavat kercherom. Takze ak je malo casu a vela inej roboty, osobne by som to zateplil aj bez parozabrany a neminal peniaze na plyn.


...ak by nekúril, tak je to OK...teploty sa trocha vyrovnajú....Moja skúsenosť je taká, že keď som v zime robil vatu bolo -20 a kúril som v krbe, kde som to vytiahol na 13-15°C, na druhý deň som vopchl ruku až na fóliu a boli tam zmrznuté kvapky vody. Keď tej vody nie je veľa a máš kvalitnú difúznu fóliu tak sa odparí, ale ak nedáš parozábranu, začneš bývať a kúriť v zime stále na 21-22°C, tak ti bude voda stekať po sadrokartóne do izby ......a to mi ver, pretože som také 2 stavby videl a nechci zažiť pohľad, keď strhli ten sadroš :o ,zmáčaná a plesnivá vata !!!!!
čo sa týka parozábrany ako tip....ja som použil Jutafol N 170 AL reflexnú, veľmi dobre sa s ňou robilo, spoje som preliepal hliníkovou páskou a na stenu som ju lepil lepidlom na parozábrany profi...dá sa to zohnať lacno cez internet..na tomto sa fakt neoplatí šetriť.......
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod k+k » Pia 03. Sep 2010 14:25:12

scott01 píše:...ak by nekúril, tak je to OK...teploty sa trocha vyrovnajú....Moja skúsenosť je taká, že keď som v zime robil vatu bolo -20 a kúril som v krbe, kde som to vytiahol na 13-15°C, na druhý deň som vopchl ruku až na fóliu a boli tam zmrznuté kvapky vody. Keď tej vody nie je veľa a máš kvalitnú difúznu fóliu tak sa odparí, ale ak nedáš parozábranu, začneš bývať a kúriť v zime stále na 21-22°C, tak ti bude voda stekať po sadrokartóne do izby ......a to mi ver, pretože som také 2 stavby videl a nechci zažiť pohľad, keď strhli ten sadroš :o ,zmáčaná a plesnivá vata !!!!!
čo sa týka parozábrany ako tip....ja som použil Jutafol N 170 AL reflexnú, veľmi dobre sa s ňou robilo, spoje som preliepal hliníkovou páskou a na stenu som ju lepil lepidlom na parozábrany profi...dá sa to zohnať lacno cez internet..na tomto sa fakt neoplatí šetriť.......

hovorime o dvoch veciach. ja hovorim, ze som mal len vlnu (samozrejme nezakrytu sadrosom, kedze ten nemam namontovany doteraz). a nemam s vlnou problem doteraz. predpokladam, ze na toto sa pytal matej9, teda ci moze dat len vlnu bez parozabrany a sadrosu. jedine ze by som ho zle pochopil.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod matej9 » Sob 04. Sep 2010 17:16:09

to K+K : nie pochopil si uplne spravne...len problem je uplne v inom, aby som to opravil a objasnil...aj ja som sa zle vyjadroval..v rychlosti. nechcem zateplit krokvy ale iba strop ( tramovy ) a o to mi islo. či možem dat zatial na zimu iba tepelnu izolaciu...napr. KN clasic 040 medzi trami..a ked tam budem kurit v podlahovom kureni..či to bude mat nejaky vlpiv na tu izolaciu...a na jar by som dokoncil zbytok..dalsiu izolaciu naprieč stropnym tramom, parozabranu, konštrukciu a SDK.
alebo to mam hned spravit cele...až po tu parozabranu.
matej9
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 04. Feb 2010 13:14:16
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: čo radšej sklenu vlnu alebo mineralnu vlnu

Poslaťod Adam » Štv 09. Dec 2010 0:11:27

Robili ste už niekto s izoláciou zo sklenenj vlny Knauf TP 112 (Ekoboard), alebo ste ju aspoň držali - videli na živo? Neviem sa rozhodnúť či zobrať túto (lepšia cena), alebo radšej Nobasil MPE, ktorý drží tvar bez problémov. Ďakujem.
Adam
 
Príspevky: 223
Registrovaný: Uto 23. Feb 2010 21:48:23
Bydlisko: LV
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 14 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron