V akej vyske mate nastenne svetla?

V akej vyske mate nastenne svetla?

Poslaťod mlaco » Uto 31. Aug 2010 11:49:45

Ahojte,

v projekte mam nastenne svetla vo vyske 1700mm. Zatial neviem ake svietidla pouziem. Sekam drazky na husie krky, tak dumam v akej vyske necham trcat kable z omietky. Ja meriam 175 cm. 1700mm sa mi zda primalo. Ale zas, keby bolo difuzne. Hm, co ja viem...

Aka je typicka vyska pre nastenne svietidlo? Lisi sa to od typu svietidla? Ako to mate vy, viete pls. pridat foto?

V projekte mam 1700mm nastenne svietidla v tychto pripadoch:
- v obyvacke 4 ks doplnkove svietidla
- v malom podkrovnom satniku
- v kupelni za umyvadlom (chrbtom k osobe pri umyvadle)
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: V akej vyske mate nastenne svetla?

Poslaťod Vydra » Uto 31. Aug 2010 17:12:39

Už som to písal aj v inej téme, ja som veľa vecí, ak sa dalo skúšal reálne na mieste. Papierové makety namiesto skriniek, krbu a pod. Takisto aj niektoré svetlá som takto skúšal. Zober objímku so žiarovkou alebo nejaké staré svetlo, zaves a zapoj. Uvidíš, či ti to bude vyhovovať alebo nie. Takto som prišiel na mnoho vecí, ktoré na papieri vidieť nebolo. A ak ešte presne nevieš, aké svetlo kde pôjde, tak myslím, že pár cm hore – dole nehrá úlohu. Je mnoho typov na výber, takže sa dá vždy doladiť výška typom svietidla.

K samotnej otázke – ja mám od 160 až po 210 cm. Najnižšie je nad gaučom, najvyššie na chodbe. Foto nemám, aj mne zatiaľ iba trčia káble z trubiek alebo mám niekde objímky :)
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: V akej vyske mate nastenne svetla?

Poslaťod MartinH » Uto 31. Aug 2010 22:20:41

Zalezi od typu, ci svieti iba hore, hore/dole alebo vsetkymi smermi. Vacsinu mam droty az vo vyske 210 cm, aby svietidlo nesvietilo do oci a neprekazalo vo vyske hlavy a tvare.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť