rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod hasak » Pon 22. Dec 2008 22:16:05

daval som si robit rozpocet na vykurovanie a zdravotechniku a chcem sa informovat, ci cena ktoru mi majster zahlasil je v poriadku.
Takze rozpocet na vykurovanie vysiel na 160000 s DPH, pricom je v tom kondenzacny kotol 28kko lev + b120s, radiatory, tlakova skuska a kompletna montaz.

Co sa tyka zdravotechniky, tak tam to vyslo na 90000 s DPH, kompletna montaz vody a kanalizacie vratane geberitu a reviznej spravy.
Majster je to skuseny, mam na nho velmi dobre referencie,takze tohto sa neobavam...
usporiadanie si mozete pozriet tu: http://www.ostavbe.sk/viewtopic.php?f=5&t=207
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod deko » Pon 22. Dec 2008 22:23:14

fuu prave som dorobil komplet kurenie (rekonstrukcia). mam kotol Baxi 1.120, zasobnik vody som zatial neriesil. mam 5 radiatorov, daval som komplet nove rozvody z plasthliniku. cele komplet ma to vyslo na 88000 s dph. boli to 2 dni cistej prace. takze bud som vdaka samopomoci usetril strasne vela penazi alebo strasne vela pyta ten monter. vyber si...

mimochodom, to naozaj mas tepelne straty domu na urovni 28 kw?? reku ci tam nemas prilis silny kotol, ktory sa ti ovela rychlejsie opotrebi ako spravne dimenzovany...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod emkac » Pon 22. Dec 2008 22:32:00

Konkretizuj.
Vykurovanie: Kolko radiatorov? Akych? Je v tom okrem montaze aj zapojenie a nastavenie kotla a uvedenie o prevadzky? Aj komin? A cirkulacka? Aj okruh na nu bude?
Zdravotechnika: Co je to "geberit"? Jeden kus, viac? Iba hruba montaz, alebo komplet aj osadenie sanity? Akej? A iba vnutorne rozvody alebo aj vonkajsie? Kanalizacna sachta? Napojenie na vonkajsi vodovod a kanalizaciu?

Nedal si vela informacii. ;)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod hasak » Pon 22. Dec 2008 22:50:27

Vykurovanie: radiatory budu ocelove panelove a bude ich dokopy 10 kusov, je v tom aj zapojenie kotla aj uvedenie do prevadzky, cirkulacne cerpadlo a aj plastovy dymovod nad strechu. Inac je v tom aj vonkajsi plynovod, ktory mi pojde od plynomeru do domu co je cca 30 metrov, takze aj tam sa to dost predrazilo

Zdravotechnika: Geberit bude jeden a bude to hruba montaz bez sanity a je to iba vnutorna kanalizacia a vodovod
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod deko » Pon 22. Dec 2008 23:03:29

hasak píše:Inac je v tom aj vonkajsi plynovod, ktory mi pojde od plynomeru do domu co je cca 30 metrov, takze aj tam sa to dost predrazilo



u mna 12 metrov plynu po fasade: 2000 material (kupoval som sam bezosve 3/4 rury, este mi ostali 3 metre), 5000 zvaranie a 1000 revizna sprava (zvaranie robil jeden clovek, spravu robil druhy).

este raz sa pytam, ake mas tepelne straty domu?
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod MiroM » Pon 22. Dec 2008 23:25:34

hasak píše:daval som si robit rozpocet na vykurovanie a zdravotechniku a chcem sa informovat, ci cena ktoru mi majster zahlasil je v poriadku.
Takze rozpocet na vykurovanie vysiel na 160000 s DPH, pricom je v tom kondenzacny kotol 28kko lev + b120s, radiatory, tlakova skuska a kompletna montaz.

Co sa tyka zdravotechniky, tak tam to vyslo na 90000 s DPH, kompletna montaz vody a kanalizacie vratane geberitu a reviznej spravy.
Majster je to skuseny, mam na nho velmi dobre referencie,takze tohto sa neobavam...
usporiadanie si mozete pozriet tu: http://www.ostavbe.sk/viewtopic.php?f=5&t=207


K cene kurenia sa vyjadrovat nebudem. Ale ten kotol mi neda. Lev, co sa tyka parametrov (modulacny rozsah vykonu a pod.) nepatri ku spicke. Aka je to stavba, do ktoreho sa tento kotol instaluje? Pretoze tento kotol by bol velky aj do rodicovskeho domu - poschodova kocka a nie do beznej novostavby. Aky teplotny spad kurenia mas navrhnuty? Aby sa nestalo, ze kondenzacny kotol nebude pracovat v pasme kondenzacie.

Ta cena za zdravotechniku je z mojho pohladu zavratna. Za tych par HT rurok,tvaroviek, pripadne PVC v halierovych cenach, niekolko desiatok metrov PPR trubiek taktiez v halierovych cenach (myslene obrazne, ak by ma chcel niekto brat za slovicka), 1ks geberitu, nejaka izolacia, potom mi cena za pracu vychadza nehorazna :!:
Ti novodobi instalateri su riadny zlatokopovia.

Poviem ti moju instalatersku odyseu a mozes si o tom urobit svoj obraz. 3ks geberitu, cca 100m Pert-Al-Pert trubiek 16-ky /20-ky, lisovacie T-kusy, kolena , nastienky, izolacia abnormalnej hrubky 2cm, jeden rozdelovac na teplu vodu, kopa mosadnych srobeni, pochromovanych T-kusov, kolien, klapiek, redukcny ventil s filtrom(bol celkom masny, stal skoro ako Geberit), gulove ventily atd. atd. Rozvody som si navrhol samozrejme sam (spoliehat sa na nejakeho typka, ktory mi drbne rozvody krizom-krazom cez miestnosti, na to som naozaj nemal zaludok, hovorim ako to dokur*vili u svagra). Poziska kliesti zopar sto korun, robota svojpomoc spolu s bratom. Vysledna cena 30k.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod hasak » Uto 23. Dec 2008 15:00:39

tepelne straty podla projektu mam 6,3 kw, no tomu velmi neverim ale tie skutocne som si este neratal. Bude to maly dom podorys 8x10 + podkrovie, sedlova strecha, 24cm izolacia, okna plastove 3-skla, podlaha 10cm EPS, mury budu z Ytong Lambda, nezateplene.
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod MiroM » Uto 23. Dec 2008 23:58:58

hasak píše:tepelne straty podla projektu mam 6,3 kw, no tomu velmi neverim ale tie skutocne som si este neratal. Bude to maly dom podorys 8x10 + podkrovie, sedlova strecha, 24cm izolacia, okna plastove 3-skla, podlaha 10cm EPS, mury budu z Ytong Lambda, nezateplene.


Nevravim, ze je to super dom, co sa tyka zateplenia, ale napriek tomu chces do takehoto domu dat kotol, ktory ma regulacny rozsah 5-29kW? Poviem to tvrdo,ten kurenar je diletant. A ked bol schopny navrhnut takyto kotol, tak neverim, ze plochy radiatorov ti naddimenzoval, aby kondenzacny kotol pracoval v kondenz. rezime. Takze kondenzacny kotol ti bude naprd. Poobzeral by som sa po kotly, ktory ma regulacny rozsah cca 2-12kW.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod Ferdo » Štv 25. Dec 2008 23:12:34

Ten kurenár je asi taký, že pozná jeden kotol a ten dáva všade, bez ohľadu na tepelné straty. Daj si to prerátať aj niekomu inému.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: rozpocet ustredneho kurenia a zdravotechniky

Poslaťod joko » Sob 27. Dec 2008 23:55:30

Ja sa vyjadrím len k sanite. Spomínaný Geberit - najdrahší model Špecial stojí 6,5k montáž 2 hod. Nech vody robí tri dni, nech materiál okrem Wc okolo 30k :?: :?: Spomínaný redukčný ventil stojí 6k, ale nie je podmienkou :?: Zdá sa mi o 15-20k premrštené. Samozrejme nepočítam do toho Ibox, alebo batérie. Prípojka bez vodomeru, len jeden guláč + filter
P.S. Nech ti dá priblýžny výpis materiálu, ceny sám zistíš, rabat za materiál nech je jeho , a máš hneď že koľko chce za robotu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia