Ako sa kladie dlazba a obklady

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod peterpavol » Štv 12. Aug 2010 19:00:38

Kokxo

som tu uplne novy.Ale to co citam o tvojom kladeni podlahy,tak uplne zasnem.

Mohol by si dat na forum nejake foto ako vyzera ta tvoja dlazba?

dik
peterpavol
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 12. Aug 2010 18:57:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod Kokxo » Štv 12. Aug 2010 20:36:19

- mam krizovy laser bosch pcl 20 - kupil som si ho pred obkladanim, tak neviem ako sa obklada bez lasera, ale neviem si to ani predstavit, ze by som obkladal bez neho, ukaze ti to kriz na stenu, mam ho zo stojanom, proste parada,
- pokladacsky plan som nemal, ty musis vediet ci ti bude pasovat a ci sa ti to bude pacit a zariadit sa podla toho
- ja som referencne steny nemal, snazil som sa obkladat tak, aby kazda stena bola oblozena dobre a pekne, kupelku som vzdy zacinal od vane, aby nad vanou bola cela dlazba, vanu som si aj tak osadzoval, aby mi to dobre vychadzalo, musis brat do uvahy dorezy, ako som uz spominal, aby si povedzme nad vanou nemal pasik 1 cm alebo niekde na umyvadlom
- rezacku ma SUPER PRO 900 http://seko.sk/index.php?productID=1278
- pouzivam flexu s diamantovym kotucom na dlazbu, maflik na pilenie 45 stupnovych rohov, vykruzovaky Extol http://www.naradie1.sk/index.php?main_p ... ts_id=1609
- ta nerovnost sa da vyrovnat aj lepidlom pri obkladani
- ako hydroizolaciu treba pouzit tekutu lepenku s pasmi do rohov
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod dodo_mt » Štv 12. Aug 2010 21:01:42

No ja som laser objednal dnes zajtra by mal byt tu tak uvidim ako sa s tym bude robit... Objednal som presne ten isty ako mas ty aj so stativom a drziakom na stenu. Rezacku mam, ale taku lacnu tak dufam ze neposkodim viacej obkladu ako narezem... :| Este sa spytam na tie hrany ako citam tak nikde nedavas listy do rohov. Ako sa zapiluju tie hrany? Cital som ze do 45* uhla a tak 1-2mm od kraja glazury. A potom ked sa lepia tak sa dokladaju presne jedna k druhej alebo sa tam nechava taka ista medzera ako medzi obkladom? Mozes mi to troska popisat blizsie? Nie som si isty ci by som to na prvy krat zvladol zapilovat... Na fore som vide ze mali urobene aj nejake drziaky na flexky...

Idem studovat knizku :)
dodo_mt
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Uto 10. Aug 2010 10:46:15
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod Kokxo » Štv 12. Aug 2010 21:32:14

Tak ako vravis, obklad treba spilit do 45 stupnoveho uhla, niektori to robia rucne, ja som si trochu upravil maflik, nastavil som si na nom 45 stupnovy uhol, obratil som ho hore nohami, pripevnil som ho na dosku, urobil som k nemu doraz a pilil som. Medzery na rohoch som daval take ako mam sparorez, ked bol 2 mm tak som nechal 2 mm, ale vacsinou to robia tak, ze ho davaju na tesno, mne sa to vsak nepacilo, chcel som mat stale rovnaku sparu a vyzera to celkom dobre.

Ani mne sa to nepodarilo na prvy krat, kym som si nastavil doraz a vsetko okolo toho, ucil som sa na odpade, ktory som mal s obkladania.

To peterpavol - fotky urobim a dam tu.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod dodo_mt » Str 18. Aug 2010 21:29:12

Ahoj tak uz zacinam obkladat teda lepsie povedane pocitat ako najlepsie zacat aby to dobre vyzeralo.

- Ide mi o to ze stena ktoru vidim ked vojdem ma nejakych 104cm minus 2cm nad dlazbu teda nejakych 102cm a obklad mam 25cm teda mi tam presahuje 1.5cm ako to rozdelit? Rovnaku sirku obkladu hore a dole? Teda nejakych 14cm hore medzi to 25ky a potom zase 14cm?

- kolko si nechat medzeru medzi spodnym obkladom a dlazbou?

- A este jedna otakza. Nevadi ze ked vojdem do kupelky tak na pravej stene nebudu sediet vertikalne spary s lavou stranou? Asi to bude robit problemy ked budem obkladat dlazbu lebo nebudu sediet spary.... :roll: Dlazba je 30x30... Ide o to ze na lavej stene mam WC a tam chcem obkladat od stredu WC po kraj a tam vyjde asi 10cm odrezok a na opacnej strane tak isto... A zase na pravej stene je sprcac kde chcem mat vedla seba dve 45ky obklady rovno skraj aby boli na stred sprchacu... takze s lavou stranou mi spary nebudu sediet? Ako s tym vybabrat? :)

dik

dodo
dodo_mt
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Uto 10. Aug 2010 10:46:15
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod motylka » Str 18. Aug 2010 21:51:42

špáry musia rezať-ako vertik. tak horizont.Vodovaha 80cm , 200cm,vynkel je zaklad!Prejdi si steny a podlahu(hlavne rohy) situaacia napovie(najvyšši bod) :mrgreen:Na dlažbu rataj cca15-18mm na obklad10-12mm (zaleži od značky a krivosťi podlahy a sťien)Samozrejme može ťi letieť kut aj 5cm :mrgreen: Hlavne si všetko premeraj a potom začni.
Rob presne aby si sa potom neškraabal :mrgreen:
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod dodo_mt » Štv 19. Aug 2010 8:12:14

Je mi jasne ze to musi byt rovne. :)

Nepovedal si vsak kolko sa nechava spara medzi obkladom a dlazbou? Taka ista ako medzi obkladmi? Alebo vacsia? Ja by som nechal nejakych 5mm a potom zasilikonovat. Pretoze tam mam aj podlahove.

A samozrejme ze spari budu bezat aj H aj V na jednej stene. Ale na stene lavej a pravej asi Vertikalne nebudu pretoze by mi vysiel zle bud sprchac alebo Wc. Takze ako by si to riesil?

dodo
dodo_mt
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Uto 10. Aug 2010 10:46:15
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod MiroM » Štv 19. Aug 2010 8:20:31

dodo_mt píše:Je mi jasne ze to musi byt rovne. :)

Nepovedal si vsak kolko sa nechava spara medzi obkladom a dlazbou? Taka ista ako medzi obkladmi? Alebo vacsia? Ja by som nechal nejakych 5mm a potom zasilikonovat. Pretoze tam mam aj podlahove.

A samozrejme ze spari budu bezat aj H aj V na jednej stene. Ale na stene lavej a pravej asi Vertikalne nebudu pretoze by mi vysiel zle bud sprchac alebo Wc. Takze ako by si to riesil?

dodo


Ja mam obklady uplne ineho formatu ako dlazbu. Takze spary na zemi a na stenach nie su priebezne. Nikto si to doteraz nevsimol.
Ja som nechaval medzeru celkom malu, asi tak 1-2mm. Ja som vsak robil podlahu skor ako dlazbu a kedze podlaha bola pekne rovna ,podkladal som to kartonom(samozrejme vrch som sledoval vodovahou). Sparu som nechaval malu preto, aby pri pripadnom poklese poteru nezostali spary prilis velke. Kolegovi sa to stalo, ale len na chodbe pri soklikoch.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod dodo_mt » Štv 19. Aug 2010 10:39:16

Ja mam tiez dazbu iny format ako obklad. Ide mi o steny ci to nevyzera zle ked jedna stena (prava) bude zacinat celym obkladom a druha (lava) polovicnym... Chcem mat sparovacku na stred WC a aj na stred sprchy takze zakonite mi uz nebudu sediet vertikalne sparovacky u tych dvoch pravych a lavych stenach (protilahlich).

A co s tymi dorezkami na tej nizkej stene co som spominal vyssie? Rozdelit toaby aj hore aj dole bol rovnaky dorezok?

dodo
dodo_mt
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Uto 10. Aug 2010 10:46:15
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod motylka » Štv 19. Aug 2010 21:16:41

Je to vsetko o pocite a o logike-Vojdeš do kupelky a pri pohlade na rohy musiš vedieť kde ich nehcaš cele a kde zrežeš :mrgreen:
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod dodo_mt » Štv 19. Aug 2010 22:04:29

Tak dnes som to premeral a pokreslil a vyzera to tak ze v jednom rohu bude dorezok asi 5cm zial neprehovoril som manzelku aby sme to rozdelili :-) zajtra este poriadne vsetko skontrolujem a zacnem obkladat.

dodo
dodo_mt
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Uto 10. Aug 2010 10:46:15
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod Kokxo » Štv 19. Aug 2010 22:28:37

Sparorez by si mal dodrzat, ci uz vertikalny alebo horizontalny, ked je dlazba ineho rozmeru, tak sa to neda, medzeru medzi podlahou a obkladom som nechaval podla sirky spary, ktoru som pouzival, avsak odporuca sa davat 5 mm a tak ako si spomenul zasparovat silikonom. S tym 5 cm kuskom si nelam hlavu, niekedy sa to proste neda, mne tiez vyslo v kute rohovej vane cca 7 cm siroky obklad.

Co sa tyka toho co prvej zacat, lepsie je zacat najprv stenami, aj tak sa nezacina prvym radom, ale aspon druhym, potom sa urobi dlazba a nakoniec si dorezes prvy rad. Je tam riziko mensieho poskodenia dlazby a ked nemas presne rovnu podlahu, tak keby si zacinal obkladat od spodu podlahy, tak by to bolo kua krive :lol: :lol:
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod bigben » Pia 20. Aug 2010 13:50:19

dodo_mt píše:Tak dnes som to premeral a pokreslil a vyzera to tak ze v jednom rohu bude dorezok asi 5cm zial neprehovoril som manzelku aby sme to rozdelili :-) zajtra este poriadne vsetko skontrolujem a zacnem obkladat.

dodo

Dodo, nie som si istý aký odrezok myslíš, ale ak mi vychádza na jednej strane celá obkl. a na konci steny potom 5cm pásik, tak sa to robí tak že z oboch krajných obkladačiek odrežeš po 2,5 cm. Neviem či som to dosť zretedelne napísal :lol:
čo sa týka šírky škár, tak by to malo byť minimálne 1/2 z hrúbky obkladu a dlažby. Teda pri hrúbke obkladu 6mm min. 3mm šírka škáry. V praxi sa to nedodržiava a sú "borci" ktorý túžia po dlažbe bez škár. ale to z hygienických dôvodov nie je dobré. Tenké škáry sa zle škárujú a škárovačka sa nedostane do hĺbky, zostane iba na povrchu. Po čase sa naruší a vypadne von....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod Branox » Sob 21. Aug 2010 13:35:16

bigben píše:
dodo_mt píše:Tak dnes som to premeral a pokreslil a vyzera to tak ze v jednom rohu bude dorezok asi 5cm zial neprehovoril som manzelku aby sme to rozdelili :-) zajtra este poriadne vsetko skontrolujem a zacnem obkladat.

dodo

Dodo, nie som si istý aký odrezok myslíš, ale ak mi vychádza na jednej strane celá obkl. a na konci steny potom 5cm pásik, tak sa to robí tak že z oboch krajných obkladačiek odrežeš po 2,5 cm. Neviem či som to dosť zretedelne napísal :lol:


No s tvojim systemom sa nezbaví 5cm pasiku ale bude mat 10cm pasik :roll:
Branox
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Uto 01. Dec 2009 21:10:49
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako sa kladie dlazba a obklady

Poslaťod dodo_mt » Ned 22. Aug 2010 19:53:53

bigben píše:
dodo_mt píše:Tak dnes som to premeral a pokreslil a vyzera to tak ze v jednom rohu bude dorezok asi 5cm zial neprehovoril som manzelku aby sme to rozdelili :-) zajtra este poriadne vsetko skontrolujem a zacnem obkladat.

dodo

Dodo, nie som si istý aký odrezok myslíš, ale ak mi vychádza na jednej strane celá obkl. a na konci steny potom 5cm pásik, tak sa to robí tak že z oboch krajných obkladačiek odrežeš po 2,5 cm. Neviem či som to dosť zretedelne napísal :lol:
čo sa týka šírky škár, tak by to malo byť minimálne 1/2 z hrúbky obkladu a dlažby. Teda pri hrúbke obkladu 6mm min. 3mm šírka škáry. V praxi sa to nedodržiava a sú "borci" ktorý túžia po dlažbe bez škár. ale to z hygienických dôvodov nie je dobré. Tenké škáry sa zle škárujú a škárovačka sa nedostane do hĺbky, zostane iba na povrchu. Po čase sa naruší a vypadne von....



Ako pise kolega nadomnou spari by som sa nezbavil :) Ale nieco vymyslim hlavne aby to vyzeralo pekne... :)
K tym skaram podla tvojho systemu by som mal davat spary az nejake 4ky? Neviem si to ani predsavit :) bolo by to hrozne.

Este mam otazku. Kupil som si rohove hranate (nie oblukove) hlinikove listy. Ked budem prikladat obklad k rovnej strane listy treba tam nechavat 2mm sparu tak ako medzi obkladmi alebo sa obklad priklada priamo kl iste bez sparovacky? Asi priamo k liste vsak?

Uvazujem aj nad zapilovanim hran ale neviem si to presne predstavit ako sa to robi... Nemate niekde nejake obrazky ako to ma v skutocnosti vyzerat?

Zacal som v piatok a ide to celkom pomaly pri mojej puntickarskej robote usadzujem dlazdicu aj 20 min :D snazim sa aby to bolo co najlepsie.

dodo
dodo_mt
 
Príspevky: 138
Registrovaný: Uto 10. Aug 2010 10:46:15
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 5 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron