Geberit mi zle splachuje - preco?

Geberit mi zle splachuje - preco?

Poslaťod miro123 » Ned 08. Aug 2010 18:23:30

Chcel by som Vás poprosiť o radu, či sa dá nejako nastavovať splachovanie u Geberit závesného WC. Máme dve WC. Jedno zle splachuje od začiatku a od istého času začalo zle splachovať i to druhé. Je potrebné 3-4 krát spláchnuť aby toaletný papier zmylo do WC,
Naposledy upravil emkac dňa Pon 09. Aug 2010 9:28:31, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Geberit mi zle splachuje"
miro123
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 08. Aug 2010 18:06:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Geberit mi zle splachuje

Poslaťod Dodo » Pon 09. Aug 2010 1:20:08

Je pravdou, ze vyraz splachovanie sa pouziva vo vseobecnosti s WC, ale tu by bolo dobre ujasnit, o co konkretnejsie ide.
Problem je v nadrzke alebo v odtoku?
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Geberit mi zle splachuje

Poslaťod miro123 » Pon 09. Aug 2010 8:17:47

No ja si myslím že v nádržke, pretože voda odteká okamžite bez nejakého zvyšovania hladiny v mise.
miro123
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 08. Aug 2010 18:06:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Geberit mi zle splachuje

Poslaťod MiroM » Pon 09. Aug 2010 8:25:34

Nerobilo to od zaciatku? Problem bude skor v mise, alebo v odpade.Aku mas znacku WC? Viem, ze niektore mali s tymto problem.
Mne v pohode splachne aj pokial pouzijem polovicnu davku vody.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Geberit mi zle splachuje - preco?

Poslaťod joko » Pon 09. Aug 2010 18:55:27

Ak je to Geberit, ako píšeš v nadpise, a nie kópia, tak tam oprava spočíva vo vyčistení od vodného kameňa. Ak je dostatok vody v nádžke - a to sa dá tiež nastaviť, tak to vypustí naraz buď 3 alebo 6 litrov. Jedine, že by bolo tlačítko zle nastavené - osadené. Pri Geberitoch nebývajú s tým problémi.
Ak beriem do úvahy misu, tak tam je možné upchatie jednotlivých kanálov , kde sa voda dostáva do misy. Zoslabne prietok, a tým pádom nemá dostatočnú silu, aby voda strhala sebou nečistoty.
Ak to nieje originál zn.Geberit, tak ku konštrukcii nebudem vyjadrovať.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Geberit mi zle splachuje - preco?

Poslaťod jezo » Uto 10. Aug 2010 7:17:31

Ak sa problem tyka toho nizsieho stupna splachovania, tak mnozstvo vody sa da nastavit. Ja som tiez trochu pridaval, inak papier ostaval dole. Bolo to cca 5 rokov dozadu, tak presne nepamatam. Tusim je tam taka dlha plastova skrutkovica a cimsi sa da otacat...

Ak by nesplachovalo dobre pri vyssom stupni, tak problem bude zrejme niekde inde.
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Geberit mi zle splachuje - preco?

Poslaťod miro123 » Str 11. Aug 2010 8:29:36

Mam original Geberit u oboch wc.Čo sa tyka misy tak u oboch je Jika.
miro123
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 08. Aug 2010 18:06:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Geberit mi zle splachuje - preco?

Poslaťod miro123 » Str 11. Aug 2010 8:33:42

S tym vodnym kamenom to bude asi najpravdepodobnejsie a aj mojho montaznika to napadlo, ked som to s nim telefonicky konzultoval. Mame v obci dost tvrdu vodu. Cim sa to cisti, treba nejake chemikalie ? Da sa tomu nejako predchadzat ?
miro123
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned 08. Aug 2010 18:06:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Geberit mi zle splachuje - preco?

Poslaťod joko » Str 11. Aug 2010 9:30:06

miro123 píše:S tym vodnym kamenom to bude asi najpravdepodobnejsie a aj mojho montaznika to napadlo, ked som to s nim telefonicky konzultoval. Mame v obci dost tvrdu vodu. Cim sa to cisti, treba nejake chemikalie ? Da sa tomu nejako predchadzat ?

Ak je problém tvrdá voda, tak podomietkový systém otvoriť, vybrať komponenty a v prvom rade mechanicky vyčistiť plasty od vodného kameňa. následne buď položiť do octa, alebo ošetriť koncentrovanejšou chemikáliou typu napr. Cilit na vodný kameň. Pozor však na dobu aplikácie a koncentráciu použitého roztoku, nech nepoškodí tesniace časti.
Misu jedine demontovať, a taktiež chemicky odstrániť vodný kameň. Tam nehrozí poškodenie, misy by mali byť odolné voči takým zásahom. Tam však môžu byť dutiny, ktoré mechanicky nevyčistíš, tak tú aplikáciu viackrát opakovať, alebo nechať pôsobenie na dlhšiu dobu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Geberit mi zle splachuje - preco?

Poslaťod WYSIWYG » Str 11. Aug 2010 10:17:20

miro123 píše:S tym vodnym kamenom to bude asi najpravdepodobnejsie a aj mojho montaznika to napadlo, ked som to s nim telefonicky konzultoval. Mame v obci dost tvrdu vodu. Cim sa to cisti, treba nejake chemikalie ? Da sa tomu nejako predchadzat ?


Chemikalie? NaOH ergo hydroxid sodny zaliat horucou vodou. Pozor! Burliva reakcia. Alebo pre opatrnost a dostupnost radsej pouzit granulovane Sifo od Tatrachemy, co je vlastne tiez NaOH s vo vhodnej koncentracii. A pre uplne opatrnych soda bikarbona + ocot, pripadne ocot samotny. Cim netechnickejsia chemikalia, tym slabsi vysledok. Ale cim vyssia opatrnost, tym mensie potencialne skody z nepozornosti ;-)
V mise - keramike, samozrejme, nie v nadrzke!!!
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Geberit mi zle splachuje - preco?

Poslaťod nový prispivateľ » Str 11. Aug 2010 10:23:33

WYSIWYG píše:
miro123 píše:S tym vodnym kamenom to bude asi najpravdepodobnejsie a aj mojho montaznika to napadlo, ked som to s nim telefonicky konzultoval. Mame v obci dost tvrdu vodu. Cim sa to cisti, treba nejake chemikalie ? Da sa tomu nejako predchadzat ?


Chemikalie? NaOH ergo hydroxid sodny zaliat horucou vodou. Pozor! Burliva reakcia. Alebo pre opatrnost a dostupnost radsej pouzit granulovane Sifo od Tatrachemy, co je vlastne tiez NaOH s vo vhodnej koncentracii. A pre uplne opatrnych soda bikarbona + ocot, pripadne ocot samotny. Cim netechnickejsia chemikalia, tym slabsi vysledok. Ale cim vyssia opatrnost, tym mensie potencialne skody z nepozornosti ;-)
V mise - keramike, samozrejme, nie v nadrzke!!!


Na vodný kameň (soli kyseliny uhličitej) je dobré použiť kyselinu - kyselina octová (ocot - obsah cca 8 % - na "leštenie" nerezu sa používa cca 2 % roztok kyseliny) octovej, kyselina citrónová (moja obľúbená :D ).
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron