aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod buduci mukl » Sob 30. Máj 2009 22:00:09

Zdravim stavbari,
zatial robim 6radu ytongu, dumam nad stropom,v projekte je keramicky ale aj betonovy, betonovy zevraj lepsie izoluje zvuk ale je tazsi ako aj stropne vlozky betonove su tazsie.
Aky ste dali Vy a kolko Vas vysiel ? A aky by ste dali ? dreveny nechcem mam 40m od domu vlak.
dik za vase komentare
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod marina » Ned 31. Máj 2009 9:59:25

Ahoj,
my parve robime strop. Bungalov 13x13 a davame Premaco. Cena nosnikov a vloziek 3730€, plus zelezo,robota a minimalne jeden domiesavac 9m3 s pumpou cca: 730€
marina
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 18:04:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod mendo » Ned 31. Máj 2009 13:11:07

co mam ponuky ja na strop na dom 9x10 tak premaco cca .42000sk a predpaty strop s PM nosnikmi 56000sk (+ doprava 500eur) ak doriesim dopravu tak budem velmi rozmyslat ,len sa mi este nikto nevyjadri skusenostami na predpaty strop PM
Co som tak zbezne prerataval tak pri tychto cenach sa mi neoplati riesit monolit ,kedze stavam svojpomocne
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod esde » Pon 01. Jún 2009 9:58:13

Kde chodite na tie napady, ze bungalow a tuhy strop? Ved tym uspesne eliminujete jednu z vyhod bungalovu, ziaden strop, ziadne problemy zo stropom, menej penazi, menej starosti. Tie prachy vrazte radsej do krajsej kupelne, kuchyne alebo na dovolenku.
Ak uz, do bungalowu zaveseny strop.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod buduci mukl » Str 03. Jún 2009 19:51:32

neverim ze nikto nemate betonovy pripadne keramicky strop na bungalove.

niekde na samote muze byt mozno dobry aj dreveny ale v rusnom meste, ved tiez dreveny urcite prepusti viacej hluku ako keramicky pripadne betonovy.

esde ty mas aky strop, neviem ale teda ci mas bungalov ? A preco tak velmi brojiis proti inym ako drevenym ci predsadenym stropm na bungalove ?
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod ria » Štv 04. Jún 2009 0:59:05

My máme prízemný rod. dom, nehovorím tomu bungalow, pretože nemá tie kadejaké výklenky a záhyby a čojaviemčo, je to obyčajný obdĺžnik, no a máme keramický strop. Pôvodne mal byť drevený, no všetci - teda projektantka, stav. dozor, murári nás prehovorili na keramický. Vyšiel nás vlani na cca 150 tis.- materiál, betón, železo, robili sme si ho sami. Omietkari ho teraz omietli a je hotový, krásny, rovný, max 1cm priehyb na 5 m. Zhora ho zateplím a hotovo. S dreveným by som sa musela veeeľa a dlllllho trápiť a neviem, či by som ho ja s manželom zvládla sama. Asi ťažko. No a bála som sa možných priehybov na drevených trámoch, na ktorých by bolo zavesené SDK, či by to nepraskalo. Viem, že SDK, ak sa správne urobí, nepraská, ale ak sa prehnú tie drevené trámy, neviem, čo by to urobilo. Toľko môj názor, každý nech si dá, aký chce.
ria
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob 13. Dec 2008 0:58:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod Ivan » Štv 04. Jún 2009 13:07:22

Ja mám keramický strop na bungalove,keď som tu o tom písal v podobnej téma všetci ma sprdli (že strácam najväčšiu výhodu bungalovu, nepremyslené rozhadzovanie a podobne).
Už ho mám hotový a nelutujem,drevený+sadrokartón ozaj nemusím.
je drahší? ano je!ale nedá sa porovnávať iba cena za m2 keramiky a dreveného,sú tam aj iné položky...viac vnútorného nosného muriva+viac betónu a železa na veniec+pod nosnými priečkami základ,no a tým sa cenový rozdiel medzi keramikou a dreveným zmenšuje.
čo sa týka ceny: nosniky+vložky=87000Sk
kary 150/150 6mm =16000Sk(kupované minulý rok za veľké ceny)
roxor 10mm na výstuž nosníkov(fajky)=2000Sk
betón 6cm B20 frakcia 16mm+doprava+betónpumpa =42000Sk
veniec v cene nieje,ten robíš tak či tak
Ivan
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 21:34:36
Bydlisko: HC
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod esde » Štv 04. Jún 2009 13:40:39

buduci mukl: nebrojim proti akymkolvek stropom v bungalowe len nechapem ich ucel. Zoberme si podkrovny dom, preco v podkrovi ludia (v SR) nedavaju velmi keramicky alebo betonovy strop? Mimochodom v stredomori velmi oblubena varianta (z nutnosti).

Vacsinou je strop v podkrovi SDK, tatran, heraklit,... Proste sa vyuzije nosna cast krovu na nesenie stropu. Ak by niekto (v nasich klimatickych podmienkach) daval v podkrovi betonovy strop a na to krov asi by ste sa nanho divne pozerali.
A to iste robim aj ja, divne a nechapajuco sa pozeram na ludi co do bungalowu daju tuhy strop (je jedno ci keramika, betonovy monolit alebo dreveny) a na to krov. Pretoze bungalow ma oproti podkrovnemu vacsie naklady na m2 uzitkovej plochy (zaklady nesu len 1m2 oproti takmer 2m2, strecha to iste,...) je divne takto este umelo navysovat naklady na m2. Tuhy strop vam NIC neprinesie ale zato vam odoberie z penazenky.

Ku kvalite: odflaknut sa da akykolvek strop a akykolvek strop moze byt krasny, kvalitny,... ak je urobeny poriadne.
T.j. porovnavat napr. odflaknuty monolit so spravne urobenym drevenym (a naopak) je nezmysel.

Preto je poradie pre bungalow:
- zaveseny na konstrukcii krovu (tym padom nema preco praskat, najlahsie sa riesia tepelne mosty, izolovat sa da do bezvedomia => najmensia zvukova priezvucnost (najmensi hluk))
- ak uz sa neda prezit bez priestoru na bordel, potom dreveny (rovnaka technologia ako krov, znesitelna cena pri bezne pozadovanej unosnosti,...)
- tuhy, je jedno ci keramika alebo beton len v pripade, ze bungalow je len prva etapa a pocita sa, ze za niekolko rokov z toho bude podkrovny.

Ale kombinacia finalny dom a tuhy strop je neracionalna. Ine su samozrejme emocie (maju tak susedia, chceme, nech to stoji co chce, paci sa nam,atd...) ale to je nutne uviest. Aspon sam pred sebou.

Predajcovia projektov uprednostnuju tuhe stropy, lebo vyssia cena. Je to ako s obvodovymi murmi, predajca sa tiez bude dusovat za xtherm 44 alebo Ytong lambada minimalne 50 cm :-)
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod jaseco » Štv 04. Jún 2009 14:52:35

Suhlasím s esde,

poznám dva bungalowy a oba maju dreveny strop...
jaseco
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:05:34
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod ria » Ned 07. Jún 2009 0:25:29

Esde:
Pôvodne sme mali mať drevený strop, ako som už písala, no prehovorili nás na keramický a som rada. Neviem, akým spôsobom sa presne robí ten strop zavesený na krove, no ak sa to robí len pomocou nejakých závesov,na ktoré sa prichytí SDK, tak si fakt neviem dosť dobre predstaviť, ako takýto strop vyzerá za nejaký rok, dva. Ide mi o to, že krokvy aj trámy pokiaľ nie sú 100% vysušené, tak sa krútia, a tým pádom sa musí pohnúť takýto SDK strop a praskať, aj keby bol perfektne pretmelený a vystužený.
My sme mali mať ten drevený a zvrchu záklop, no aj toho som sa bála, že keď budem chodiť po povale, tak by sa to mohlo popraskať. Pretože povalu chcem využívať, keď už je tam. No a keďže si všetko robím sama s manželom, tak nám bolo oveľa jednoduchšie urobiť keramický, ako naťahovať sa s SDK.
Keď som si pri rozhodovaní prepočítala financie a prácnosť týchto dvoch stropov, jednoznačne vyhral keramický.
Nosníky sme vyložili hore s mojím bratom, vložky boli hore za pobedie, samozrejme podopretie, armovanie, betón putzmeistrom a strop bol hotový. Na druhej strane dávať závesy do vodováhy, SDK držať nad hlavou, kým to manžel privŕta, tmeliť, brúsiť a stierkovať, robiť záklop a pár krát sa po povale prejsť a tŕpnuť, že to praskne, to naozaj NIE.
ria
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob 13. Dec 2008 0:58:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod NED » Ned 07. Jún 2009 16:15:25

Ak robite strop s drevenou konštr.na spodok dajte cestris.cena ako sadros, ale kvalitatívne je niekde inde.A cetris ma same akcie.Napr.tabula 3350x1250mm hr.14mm cena 86 kc/m2..........Mne ho maju robit od soboty, tak sa mozte pytat...
NED
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 12:33:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod deko » Ned 07. Jún 2009 16:20:18

ako je to s porovnanim hmotnosti cetrisu a sdk? a schopnostou akumulovat vodne pary? a paropriepustnostou?
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod esde » Pon 08. Jún 2009 11:14:56

> Na druhej strane dávať závesy do vodováhy,

PCL1 a je to detska hracka

>SDK držať nad hlavou,
Stacia montazne podpery, predavane napr. v lidli (treba chytit spravnu vlnu, myslim ze na jar). Drzat v rukach je blbost, po hodine vam ruky trpnu. A podpery vyuzijete (uz asi nie) aj na ine prace.

>tmeliť, brúsiť a stierkovať,

To naozaj nie je problem.

>po povale prejsť a tŕpnuť,

Po povale sa ma chodit bez trpnutia. Verte, ze stropu je vase trpnutie, celkovo psychicke rozpolozenie, uplne ukradnute ;-)

KAZDY strop zly ak je zle urobeny. KAZDY strop je dobry ak je urobeny dobre.

Vy ste sa rozhodli a mate co ste chceli. A to je len dobre.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: aky ste davali strop na bungalov a kolko vas vysiel

Poslaťod day » Uto 10. Aug 2010 23:06:24

cetris ma niekto, skusenosti?
deko vies nieco o cetrise ako si sa rozhodol?

dakujem
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron