ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod AndyBe » Ned 25. Júl 2010 22:16:55

Ano tieto vsetky veci su mi zname. Lenze co ked nam sa s manzelkou ziadna bleda farba nepaci. Viem ze HBW ma ta farba 12, co je proklate nizko.
Mate niekto skusenosti z tmavym odtienom omietky? Ak ano? Aky?
AndyBe
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 09. Júl 2010 17:28:11
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 11 krat




Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod juro_b » Ned 25. Júl 2010 22:23:20

Ja mam vybranu svetlu farbu,prave kvoli eventualnym problemom s tmavymi.ale mna by hlavne zaujimali najvyhodnejsie farby ohladom pomeru cena/kvalita,a vase skusenosti...
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod tomas g » Ned 25. Júl 2010 22:25:23

AndyBe píše:Mate niekto skusenosti z tmavym odtienom omietky? Ak ano? Aky?


To, co som popisal, su vlastne skusenosti - tiez som ju s oblubou pozival na projektoch, ked som zacinal. Dalsim zdrojom skusenosti, z ktoreho cerpam, je riesenie reaklmacii.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod mimo » Štv 05. Aug 2010 16:27:04

tomáš, tá farebná nestálosť, to je špecialitka červenej, alebo vo všeobecnosti tmavých farieb?... my plánujeme odtieň hnedej, jemne až do vínovej bordovej, v kombinácii so svetlejšou farbou...

tak ako písal fabka, svetlé omietky na dome sú háklivé na špinu... hm, ani jedna cesta dobrá? ;)
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod tomas g » Štv 05. Aug 2010 17:20:33

mimo píše:tomáš, tá farebná nestálosť, to je špecialitka červenej, alebo vo všeobecnosti tmavých farieb?... my plánujeme odtieň hnedej, jemne až do vínovej bordovej, v kombinácii so svetlejšou farbou...

tak ako písal fabka, svetlé omietky na dome sú háklivé na špinu... hm, ani jedna cesta dobrá? ;)

Je to celkovo problem tmavych farieb. Ako som uz pisal, rozhodujuci je index HBW. Ja som na sokel daval sedu, ale taku, aby HBW este vyhovovalo pre zateplovak a spinenia sa velmi nebojim, ak sa spravi strkovy okapovy chodnik. Ake ine spinenie myslis? Prach s vodou? Ved prave to je vyhoda silikonu, ze sa lahsie vystrieka s wapkou a svetlejsich odtienov, ze sa spina nezapecie.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod Bobo NR » Pon 09. Aug 2010 10:51:37

Prispejem svojou troskou do mlyna. Mam skoro bielu omietku, uz som to niekde pisal, daval som Ceresit CT 174 - silikon-silikat, a na jednom mieste mi na bok balkona zatiekla pri dazdy z vlniteho papieru ktorym som mal zakrytu dlazbu na na blakone spina a ostal flak. Vizeral dost zazrato vo farbe, aj som sa bal, ze to budem musiet premalovat, ale islo to umyt uplne bez problemov, trosku jari s vodou a kefka. Niekde mam omietku ofrkanu od blata pretoze okapove chodniky su este v nedohladne, a aj to ide umyt bez problemov. Dokonca ked som rozoberal lesenie, tak som hrzdavou rukou suchol o omietku a aj ten flak isiel dole v pohode. Neviem ci by to tak islo dole aj z akrilu, nech napisu ti co ho maju. Silikon-silikat som dal aj z dovodu udrzby a zatial sa mi to osvedcilo, tak tu investiciu nelutujem. A druhy dovod bola vysia odolnost proti plesniam, tak ako pisal tomas g, lebo mam dom pod lesom, nie je tam extra vlhko, je to juzny svah, ale nechcel som riskovat s akrilom, ale odolnost proti plesniam este odskusanu nemam, kedze omietka ma cca 3 mesiace.
Bobo NR
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Pon 26. Jan 2009 15:10:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod luha » Str 13. Okt 2010 12:57:00

My sme najprv rozmýšlali nad silkónovou Baumit,Ceresit alebo Knauf to je " podľa mna " top 1....ale tie ceny!!! Nakoniec som sa dala presvedčiť na xxxxxx silikonovú... cena polovičná!...ak nepotrebuješ papier tak ešte nižšia :-))) nebol problém Slovenská firma...i ked na predajni to bol samí Maďari.... ochota, rýchlosť no a opakujem bezkonkurečne najnižšie ceny... Najprv sme sa báli, tá cena nás odrádzala no boli sme pozrieť domčeky a na nete som nenašla žiadne zlé referencie.. tak sme to riskli... vyzerá super... je na ňu normálne záruka... A majstri hovorili, že sa im s ňou parádne robí....sami boli prekvapení... ked sa mi podarí pridať foto budem rada ...ozaj.. 2 zrno ryhovaná..umývatelná detska o dom hádžu loptu a drží.... xxxxxxxxx :D


emkac: vzhadom na az moc pozitivny a oslavny prispevok a vzhladom na to, ze som osobe luna uz raz zmazal inzertnu ponuku na stavebne prace sa domnievam, ze ide o reklamu.... tak som nazov a link zaixkoval... ak mate zaujem o tento material, kontaktujte sa cez SS
p.s. cena bez papierov znamena, ze nikto nic nekupil a nikto nic nepredal... takze kde je tu zaruka?

ak sa mylim, tak si sypem popol na hlavu..... ale nechat znacku a link na firmu od osoby s 5 prispevkami.... pride mi to skratka podozrive
luha
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 13:02:39
Bydlisko: MA
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod rumcajz » Str 13. Okt 2010 20:16:49

Minulu sobotu sme davali omietku, bola to 2mm ryhovana silikonova od Weber Terranova, velmi dobre sa s nou robilo, spotreba dobra aj cena mozem len odporucit :ano:
rumcajz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 20:42:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod luha » Pia 15. Okt 2010 8:29:01

luha píše:My sme najprv rozmýšlali nad silkónovou Baumit,Ceresit alebo Knauf to je " podľa mna " top 1....ale tie ceny!!! Nakoniec som sa dala presvedčiť na xxxxxx silikonovú... cena polovičná!...ak nepotrebuješ papier tak ešte nižšia :-))) nebol problém Slovenská firma...i ked na predajni to bol samí Maďari.... ochota, rýchlosť no a opakujem bezkonkurečne najnižšie ceny... Najprv sme sa báli, tá cena nás odrádzala no boli sme pozrieť domčeky a na nete som nenašla žiadne zlé referencie.. tak sme to riskli... vyzerá super... je na ňu normálne záruka... A majstri hovorili, že sa im s ňou parádne robí....sami boli prekvapení... ked sa mi podarí pridať foto budem rada ...ozaj.. 2 zrno ryhovaná..umývatelná detska o dom hádžu loptu a drží.... xxxxxxxxx :D


emkac: vzhadom na az moc pozitivny a oslavny prispevok a vzhladom na to, ze som osobe luna uz raz zmazal inzertnu ponuku na stavebne prace sa domnievam, ze ide o reklamu.... tak som nazov a link zaixkoval... ak mate zaujem o tento material, kontaktujte sa cez SS
p.s. cena bez papierov znamena, ze nikto nic nekupil a nikto nic nepredal... takze kde je tu zaruka?

ak sa mylim, tak si sypem popol na hlavu..... ale nechat znacku a link na firmu od osoby s 5 prispevkami.... pride mi to skratka podozrive


Možno by nezaškodilo byť trochu menej paranoidný ....a kto tvrdí, že ja som omietku kúpila bez papiera...ale tak ako všade inde predajú ti ju aj bez papiera ked máš záujem...A nehnevaj sa na mna teraz na čo je ten moj príspevok ked sa tam nikto nedozvie o akú omietku ide? Najlepšie urobíš keď ho celkom zrušíš! Myslím že ti to určite spraví radosť....s pozdravom Ľudmila Hasoňová
luha
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 13:02:39
Bydlisko: MA
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod -rq- » Pia 15. Okt 2010 8:51:51

luha píše:My sme najprv rozmýšlali nad silkónovou Baumit,Ceresit alebo Knauf to je " podľa mna " top 1....ale tie ceny!!! Nakoniec som sa dala presvedčiť na xxxxxx silikonovú... cena polovičná!...ak nepotrebuješ papier tak ešte nižšia :-))) nebol problém Slovenská firma...i ked na predajni to bol samí Maďari.... ochota, rýchlosť no a opakujem bezkonkurečne najnižšie ceny... Najprv sme sa báli, tá cena nás odrádzala no boli sme pozrieť domčeky a na nete som nenašla žiadne zlé referencie.. tak sme to riskli... vyzerá super... je na ňu normálne záruka... A majstri hovorili, že sa im s ňou parádne robí....sami boli prekvapení... ked sa mi podarí pridať foto budem rada ...ozaj.. 2 zrno ryhovaná..umývatelná detska o dom hádžu loptu a drží.... xxxxxxxxx :D


manipulativny marketingovy text ako vysity:
ale tie ceny!!!, nakoniec som sa dala presvedcit, cena polovicna!, ochota rychlost bezkonkurencne najnizsie ceny, najprv sme sa bali, ziadne zle referencie, tak sme to riskli!, vyzera super!, majstri...prekvapeni, decka hadzu loptu a drzi... 8-)

na druhej strane ked mozu byt vymenovane znacky ktore boli vymenovane preco nemoze byt menovana aj znacka ktoru tu marketinguje pani Ludmila, ved kazdy vyrobca propaguje to svoje a kde je napisane, ze to je pravda a kde je napisane ze to nie je pravda 8-)
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod emkac » Pia 15. Okt 2010 8:59:25

diskusiu o tom, ci som mal/nemal zmazat znacku a LINK na nejaky vyrobok presunte sem: reklama-v-prispevkoch-t931.html
tam som ochotny na tu temu diskutovat

to pokracujte v diskusiach o omietke
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod Kokxo » Pon 27. Feb 2012 21:55:03

Zdravím páni, čaká ma fasada, chcem baumit silikon top - ryhovaná 2 mm. Mohli by ste poradiť, kde kúpiť prípadne zohnať za dobrú cenu. U nás v stavebninách je vedro 30 kg za 51 Eur. Potrebujem 22 vedier + 4 vedra pentráku. Dík za radu.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod sigma » Pon 27. Feb 2012 22:04:31

Ja som to kupoval v Nitre. Cena nic moc, ale doprava sa dala zniest... Jak Ti mam poradit a nemenovat firmu? Ved tam, kde si vsetko doteraz na stavbu kupoval, tam vyskusaj cenovu ponuku a potom u najvacsej konkurencie v okrese a uvidis, ako si niektori vazia loyalitu...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod Kokxo » Pia 27. Apr 2012 21:02:00

Zdravim vas, aku penetraciu pouzit pod fasadnu omietku baumit silikon top, treba original od baumitu alebo staci hlbkova penetracia od den bravenu?
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: ktorá je kvalitná silikónová fasádna omietka ?

Poslaťod Jookie » Pia 27. Apr 2012 21:30:59

Kokxo píše:Zdravim vas, aku penetraciu pouzit pod fasadnu omietku baumit silikon top, treba original od baumitu alebo staci hlbkova penetracia od den bravenu?


Ak chces aby to urcite vydrzalo, tak k original od Baumitu. Niekedy je lepsie znacky nemiesat ;) Navyse penetracie pod silikonove odmietky su uz vo farbe omietky (i ked redsie / trochu svetlejsie), kym hlbkova penetracia od Den Braven je len priesvitna (mliecna).
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron