Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod Peter12 » Uto 03. Aug 2010 17:03:36

Ludo píše:tepelna pohoda za rozumne peniaze :idea:
ved kto by taketo nieco odmietol ?? :ano:
ale to je len "A",
a to tu pocut nechcem - ja chcem pocut "B"
a to "B" je
co to je za tepelnu pohodu - / pretoze je trocha, no, nazvime ju ina....-bolo by dobre ju v nejakom showroome vyskusat nazivo.../
s akymi obmedzeniami musim pocitat - / nejake tu popisal projektant - napr. nesediet 1 meter od panelu, co dalsie?/
ake budem mat prevadzkove naklady - / aj ked tu to je viac menej jasne ako vsade - kolko tepla stratim, tolko musim dodat /
co ma to investicne bude stat -/tu zvykne byt kamen urazu u predajcu, lebo o cene, o tej sa teda bavit nechcu, najprv ma musia presvedcit o vyhodach infra - chapem tento postup- takto sa predavaju veeeelmi predrazene veci , viem to, velku cast zivota som stravil obchodom/
aka je zivotnost panela - / a to podla mna nevie vobec nikto-snad len marketingove oddelenie vyda stanovisko?! /

chlapci - neviem kto vam urcuje obchodnu strategiu, ani ako ste organizovani, ale jedna vec je ista - marketingove oddelenie vam pracuje celkom dobre, len obchodnu koncepciu by som ale ceeelkom prekopal - predavaju to kdejaki zufalci a podivini, neni to kde vyskusat, veeelmi vela reci a marketingu je okolo toho - a veelmi malo referencnych zakaznikov....
otazkou je ze ci je to preto, ze je obchodna koncepcia zla /aj ked podla mna zlou je/, alebo dokonca ani ten vyrobok neni az takym zazrakom, ako ho predajcovia a marketing ospevuju / a to je uz ten horsi pripad/ - teda cisto obchodne ked som sa na to pozrel.... :idea:



Este raz a prehladne :

"B" - kedykolvek ste vitany u nas, my s tym normalne vykurujeme , co ma to investicne bude stat ? su firmy, ktore bez problemov maju cennik na svojich strankach a poskytuju bezplatne vypracovanie ponuky vratane investicnych a prevadzkovych nakladov, nesediet 1 meter od panelu - to uz som spominal, ze to treba spravne navrhnut, meter urcite nie je vhodne sediet ani pri krbe, pokial sa nechcem " poohrievat" / dufam, ze vyznam tohto slova bude spravne pochopeny/, zivotnost panela z nasho sortimentu-najstarsia mne znama instalacia je z roku 1993, zial je pravda, ze to predavaju aj "podivini" - staci si pozriet starsie prispevky aj na inych forach, a je pre nich velkou neznamou tepelna strata a jej pokrytie a prave vdaka takemuto sposobu predaja sa z salaveho kurenia infrapanelmi stala pomaly nadavka. A referencie- viac ako 200 / nie jednotlivych panelov! /by stacilo ? A zazrak to naozaj nie je, to je nezmysel.
Peter12
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 02. Aug 2010 10:12:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod impietro » Uto 03. Aug 2010 18:20:23

Tu sú ceny za jednotlivé infrapanely z roku 2008 od Fontesu za komplet s reguláciou:
IFG200 (220W) 686,63-€/ks 4 ks
IFG400 (420W) 841,33-€/ks 3 ks
IFG600 (620W) 1009,12-€/ks 2 ks
IFG900 (940W) 1200,71-€/ks 2 ks
Spolu za dodávku 9690,17,-€
Z môjho pohľadu spĺňali moje požiadavky na estetično a boli vtedy na vyššej úrovni ako konkurencia. Ja som tou ponukou neriešil cenu, aj vtedy boli lacnejší. Títo však boli v kvalite pravedenia o triedu až dve vyššie. Teraz keď poznáme ceny za jednotlivé panely môžeme porovnávať. Kto to skúsi? :?: Treba dať nabok všetky rečičky, že ja to mám tak , títo to majú ináč a pod. Predaj je len predaj. Pripomeniem, že nie som proti infra, len som proti obrovskému marketingovému tlaku a neinformovaní potencionálnych kupcov o nevýhodách, česť výnimkám. Chýba mi aj reálne zhodnotenie vykurovacej potreby. Napríklad veď predsa v kúpelni chcem mať teplo od nôh (dlažba) a aj potreba vyššej teploty vzduchu je je komfortnejšia. V spálni tiež nenechám na seba pražiť, keď spím. Chýba mi také laicko-praktické posúdenie. Ako toto riešiť infrapanelmi pri normálnom dome. Samozrejme ak je v dome vzduchotechnika zasa je to o inom. Rady typu veď prídite uvidíte a zažijete, máme to namontované sú zasa marketing. Pre mňa je dosť podstatné, že tu nehovorí, alebo skôr nepíše žiaden spokojný zákazník. Ten by mohol povedať, čo je dobré a čo nie a čo by dnes riešil ináč.... Nepostrehol som ani návrhy možností kombinácií rôznych spôsobov vykurovania RD. Ja by som videl cestu tadiaľ...
impietro
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Str 04. Nov 2009 4:18:49
Bydlisko: BA,TT
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod vvv » Uto 03. Aug 2010 19:03:02

Tiez nemam nic proti infra, ale ked mi pride prilozena ponuka - lepsie povedane nevyziadany spam, suhrn zmanipulovanych a nepravdivych cisel, tak urcite mi to nepripada doveryhodne. Uznam, ze na cloveka, ktory nema prehlad to zaposobi. Ale take praktiky su na urovni dochodcovskych zajazdov s predajnou prednaskou. Letak od fontasu, ci ako sa ta firma vola mi chodi pravidelne, nevyziadane.

Za dalsie, ak sa vyrobok - dobry vyrobok nepresadi na trhu za 17 rokov, tak potom niekde pes bude zakopany a kde ??? V com je problem ???? Cena - sposob predaja - kvalita vyrobku - ??????

Myslim, ze tato diskusia uz ani nema velky vyznam, principy su jasne, a svetu vladne ekonomika, infra ma svoje plusy aj minusy, ako kazdy system vykurovania, ale kym cena nebude na urovni inych vykurovacich systemov, tak sa to bude predavat tak ako sa predava .....
Prílohy
fontes.JPG
fontes.JPG (75.53 KiB) Zobrazené 2740 krát
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod deko » Uto 03. Aug 2010 19:25:46

no a pridam sa aj ja. ja totizto mam skusenost s infra aj nazivo. bol som par krat na navsteve v dome, kde si dal majitel infra.

zateplenie na stenach 15 cm, na povale 40, podlaha 12. plocha na prizemi cca 50 m2.

moj pocit zakazdym: bola mi zzzzima. a to majitel tvrdil, ze tam ma kurenie nastavene na 21 stupnov. a navyse zakazdym sa stazoval, ze ma nejaku cudne velku spotrebu elektriny.

takze :nie:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod Peter12 » Uto 03. Aug 2010 20:25:41

Peter12 píše:
Ludo píše:tepelna pohoda za rozumne peniaze :idea:
ved kto by taketo nieco odmietol ?? :ano:
ale to je len "A",
a to tu pocut nechcem - ja chcem pocut "B"
a to "B" je
co to je za tepelnu pohodu - / pretoze je trocha, no, nazvime ju ina....-bolo by dobre ju v nejakom showroome vyskusat nazivo.../
s akymi obmedzeniami musim pocitat - / nejake tu popisal projektant - napr. nesediet 1 meter od panelu, co dalsie?/
ake budem mat prevadzkove naklady - / aj ked tu to je viac menej jasne ako vsade - kolko tepla stratim, tolko musim dodat /
co ma to investicne bude stat -/tu zvykne byt kamen urazu u predajcu, lebo o cene, o tej sa teda bavit nechcu, najprv ma musia presvedcit o vyhodach infra - chapem tento postup- takto sa predavaju veeeelmi predrazene veci , viem to, velku cast zivota som stravil obchodom/
aka je zivotnost panela - / a to podla mna nevie vobec nikto-snad len marketingove oddelenie vyda stanovisko?! /

chlapci - neviem kto vam urcuje obchodnu strategiu, ani ako ste organizovani, ale jedna vec je ista - marketingove oddelenie vam pracuje celkom dobre, len obchodnu koncepciu by som ale ceeelkom prekopal - predavaju to kdejaki zufalci a podivini, neni to kde vyskusat, veeelmi vela reci a marketingu je okolo toho - a veelmi malo referencnych zakaznikov....
otazkou je ze ci je to preto, ze je obchodna koncepcia zla /aj ked podla mna zlou je/, alebo dokonca ani ten vyrobok neni az takym zazrakom, ako ho predajcovia a marketing ospevuju / a to je uz ten horsi pripad/ - teda cisto obchodne ked som sa na to pozrel.... :idea:



Este raz a prehladne :

"B" - kedykolvek ste vitany u nas, my s tym normalne vykurujeme , co ma to investicne bude stat ? su firmy, ktore bez problemov maju cennik na svojich strankach a poskytuju bezplatne vypracovanie ponuky vratane investicnych a prevadzkovych nakladov, nesediet 1 meter od panelu - to uz som spominal, ze to treba spravne navrhnut, meter urcite nie je vhodne sediet ani pri krbe, pokial sa nechcem " poohrievat" / dufam, ze vyznam tohto slova bude spravne pochopeny/, zivotnost panela z nasho sortimentu-najstarsia mne znama instalacia je z roku 1993, zial je pravda, ze to predavaju aj "podivini" - staci si pozriet starsie prispevky aj na inych forach, a je pre nich velkou neznamou tepelna strata a jej pokrytie a prave vdaka takemuto sposobu predaja sa z salaveho kurenia infrapanelmi stala pomaly nadavka. A referencie- viac ako 200 / nie jednotlivych panelov! /by stacilo ? A zazrak to naozaj nie je, to je nezmysel.



ospravedlnujem sa "Ludo", fraza "Este raz a prehladne : " nepatrila Vam, pri pisani prispevku som vlozil moj text do Vasho textu a nasledne som to chcel uviest na spravnu mieru ...
Peter12
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 02. Aug 2010 10:12:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod tienik » Uto 03. Aug 2010 22:11:15

Fu ale sa to tu rozbehlo :-) Ale uz aspon nie som sam na infra-strane barikady. (obrazne myslene samozrejme).
Pre mna z technickej stranky je to velmi zaujmavy sposob kurenia, ktory prinasa mnohe zajumave moznosti, ale ako kazdy iny aj obmedzenia. Moje skusenosti hovoria, ze ked sa to dobre zrata a spravne osadi v interieri, urcite nie je v tom dome pocit zimy (zvlast ma to zaujmalo ked bolo pod -15, ale vsetko stihalo). Ale tak ako sa da spravit spatne infrakurenie, dak sa da spravit spatne aj akekolvek ine kurenie - vsetko je to podla mna o spravnom pristupe. Nejaky marketing ci uz taky, alebo onaky by som v dnesnej dobe vobec neriesil - naco, ked za chvilu mam cez net ponuky od tolkych firiem, ze sa v tom mozem aj zahrabat.
Z toho co badam, infrakurenie ma svoju rastucu skupinu fanusikov, ludi ktori sa pren z nejakych dovodov rozhodli. Tak ako sa iny rozhodli pre podlahovku, TČ, krb, atd... Takze povedat pausalne ze je to nevyhodne sa asi neda - pre mna osobne je vrcholne nyvyhodny plyn, ale to neznamena ze hned ho pojdem niekam zakopavat pod ciernu zem :-)

PS: A ani ja nie som zastancom myslienky "infrapanel aj do postele". Napriklad ak je moznost, do kupelne odporucan DEVI rohoz. Mozno sa Petrovi12 nebude zdat co napisem, ale podla mna kupelna ma trosku specificke poziadavky na teplo a teplu podlahu. A tu moju predstavu infrapanel naplnit nedokaze.
Takze asi kazde kurenie ma svoje miesto kde sa vie uplatnit.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod Peter12 » Str 04. Aug 2010 7:25:05

vvv píše:Tiez nemam nic proti infra, ale ked mi pride prilozena ponuka - lepsie povedane nevyziadany spam, suhrn zmanipulovanych a nepravdivych cisel, tak urcite mi to nepripada doveryhodne. Uznam, ze na cloveka, ktory nema prehlad to zaposobi. Ale take praktiky su na urovni dochodcovskych zajazdov s predajnou prednaskou. Letak od fontasu, ci ako sa ta firma vola mi chodi pravidelne, nevyziadane.

Za dalsie, ak sa vyrobok - dobry vyrobok nepresadi na trhu za 17 rokov, tak potom niekde pes bude zakopany a kde ??? V com je problem ???? Cena - sposob predaja - kvalita vyrobku - ??????

Myslim, ze tato diskusia uz ani nema velky vyznam, principy su jasne, a svetu vladne ekonomika, infra ma svoje plusy aj minusy, ako kazdy system vykurovania, ale kym cena nebude na urovni inych vykurovacich systemov, tak sa to bude predavat tak ako sa predava .....



V principe suhlasim s Vasim nazorom, a preco sa to nepredava ? Tak tu si dovolim trochu iny pohlad. Dlhodobo existuje u ludi zakorenena informacia, ze elektricke kurenie je drahe, avsak pri dnesnych stavanych domoch a ich narokoch na teplo to uz nie je pravda.A to nehovorim o regulacii. A cena je porovnatelna s inymi sposobmi vykurovania. Skor zakaznik je " mimo " zo zavadzajucich informacii .
Peter12
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 02. Aug 2010 10:12:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod Peter12 » Str 04. Aug 2010 7:29:46

tienik píše:Fu ale sa to tu rozbehlo :-) Ale uz aspon nie som sam na infra-strane barikady. (obrazne myslene samozrejme).
Pre mna z technickej stranky je to velmi zaujmavy sposob kurenia, ktory prinasa mnohe zajumave moznosti, ale ako kazdy iny aj obmedzenia. Moje skusenosti hovoria, ze ked sa to dobre zrata a spravne osadi v interieri, urcite nie je v tom dome pocit zimy (zvlast ma to zaujmalo ked bolo pod -15, ale vsetko stihalo). Ale tak ako sa da spravit spatne infrakurenie, dak sa da spravit spatne aj akekolvek ine kurenie - vsetko je to podla mna o spravnom pristupe. Nejaky marketing ci uz taky, alebo onaky by som v dnesnej dobe vobec neriesil - naco, ked za chvilu mam cez net ponuky od tolkych firiem, ze sa v tom mozem aj zahrabat.
Z toho co badam, infrakurenie ma svoju rastucu skupinu fanusikov, ludi ktori sa pren z nejakych dovodov rozhodli. Tak ako sa iny rozhodli pre podlahovku, TČ, krb, atd... Takze povedat pausalne ze je to nevyhodne sa asi neda - pre mna osobne je vrcholne nyvyhodny plyn, ale to neznamena ze hned ho pojdem niekam zakopavat pod ciernu zem :-)

PS: A ani ja nie som zastancom myslienky "infrapanel aj do postele". Napriklad ak je moznost, do kupelne odporucan DEVI rohoz. Mozno sa Petrovi12 nebude zdat co napisem, ale podla mna kupelna ma trosku specificke poziadavky na teplo a teplu podlahu. A tu moju predstavu infrapanel naplnit nedokaze.
Takze asi kazde kurenie ma svoje miesto kde sa vie uplatnit.


Suhlasim so specifickymi poziadavkami na kupelnu, ak chce zakaznik mat teplu podlahu v kupelni a mat tam len dlazbu, tak mame zakaznikov ktorym som toto riesenie doporucil. Ale to sa musi rozhodnut sam.
Peter12
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 02. Aug 2010 10:12:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod Peter12 » Str 04. Aug 2010 7:43:45

impietro píše:Tu sú ceny za jednotlivé infrapanely z roku 2008 od Fontesu za komplet s reguláciou:
IFG200 (220W) 686,63-€/ks 4 ks
IFG400 (420W) 841,33-€/ks 3 ks
IFG600 (620W) 1009,12-€/ks 2 ks
IFG900 (940W) 1200,71-€/ks 2 ks
Spolu za dodávku 9690,17,-€
Z môjho pohľadu spĺňali moje požiadavky na estetično a boli vtedy na vyššej úrovni ako konkurencia. Ja som tou ponukou neriešil cenu, aj vtedy boli lacnejší. Títo však boli v kvalite pravedenia o triedu až dve vyššie. Teraz keď poznáme ceny za jednotlivé panely môžeme porovnávať. Kto to skúsi? :?: Treba dať nabok všetky rečičky, že ja to mám tak , títo to majú ináč a pod. Predaj je len predaj. Pripomeniem, že nie som proti infra, len som proti obrovskému marketingovému tlaku a neinformovaní potencionálnych kupcov o nevýhodách, česť výnimkám. Chýba mi aj reálne zhodnotenie vykurovacej potreby. Napríklad veď predsa v kúpelni chcem mať teplo od nôh (dlažba) a aj potreba vyššej teploty vzduchu je je komfortnejšia. V spálni tiež nenechám na seba pražiť, keď spím. Chýba mi také laicko-praktické posúdenie. Ako toto riešiť infrapanelmi pri normálnom dome. Samozrejme ak je v dome vzduchotechnika zasa je to o inom. Rady typu veď prídite uvidíte a zažijete, máme to namontované sú zasa marketing. Pre mňa je dosť podstatné, že tu nehovorí, alebo skôr nepíše žiaden spokojný zákazník. Ten by mohol povedať, čo je dobré a čo nie a čo by dnes riešil ináč.... Nepostrehol som ani návrhy možností kombinácií rôznych spôsobov vykurovania RD. Ja by som videl cestu tadiaľ...


Porovnavat ceny je na zakaznikovi/ investicna cena bola spominana v predchadzajucich prispevkoch/, ale co sa tyka porovnania konstrukcie panelu, tak na niektorych strankach sa da najst "rez" panelu, zial na niektorych nie, dokonca ani na vystavach Vam to nechcu ukazat. Rozdielne teploty v dome predsa riesi dobre navrhnuta regulacia. A s kupelnou suhlasim, pokial chcem chodit po teplej podlahe,. ale mi staci teplota podlahy taka, ako je teplota vzduchu / 24 st.C/, tak je tam panel vhodny. Kombinacia sa v praxi osvedcuje stala viac a viac, co ak jeden zdroj vypadne..., osobne preferujem dobre urobeny krb a prieduchy/ pripadne iny adroj na pevne - ak mam dobru cenu na palivo/ a panely. Je to jedna z moznosti a moj subjektivny nazor,ktory nechcem nikomu vnucovat...
Peter12
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 02. Aug 2010 10:12:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod Peter12 » Str 04. Aug 2010 12:03:51

deko píše:no a pridam sa aj ja. ja totizto mam skusenost s infra aj nazivo. bol som par krat na navsteve v dome, kde si dal majitel infra.

zateplenie na stenach 15 cm, na povale 40, podlaha 12. plocha na prizemi cca 50 m2.

moj pocit zakazdym: bola mi zzzzima. a to majitel tvrdil, ze tam ma kurenie nastavene na 21 stupnov. a navyse zakazdym sa stazoval, ze ma nejaku cudne velku spotrebu elektriny.

takze :nie:


k tej zime tazko zaujat stanovisko pokial tam bolo na termostate 21 st.C. Na zvazenie je, kde bol termostat umiestneny na referencne snimanie tepoty, a cudna spotreba na kurenie ? ved to sa da pomerne lahko spocitat s tep.strat, cien a dalsich informacii ktore urcuju poziciu stavbu v ramci lokality SR.
Peter12
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 02. Aug 2010 10:12:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod vvv » Str 04. Aug 2010 16:55:46

Peter12 píše: Dlhodobo existuje u ludi zakorenena informacia, ze elektricke kurenie je drahe, avsak pri dnesnych stavanych domoch a ich narokoch na teplo to uz nie je pravda.A to nehovorim o regulacii. A cena je porovnatelna s inymi sposobmi vykurovania. Skor zakaznik je " mimo " zo zavadzajucich informacii .



Tomu nerozumiem. Kto zavadza zakaznika? A dovolim si tvrdit, ze v dnesnom trhovo fungujucom prostredi si to vacsina zakaznikov az prilis dobre spocita a vysledok je ten aky je. A existuje vela prikladov, kedy aj "dlhodobo zakorenenu informaciu" zakaznik velmi rychlo prehodnotil, ak to pre neho bolo vyhodne.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod emkac » Str 04. Aug 2010 17:11:33

vvv píše:
Peter12 píše: Dlhodobo existuje u ludi zakorenena informacia, ze elektricke kurenie je drahe, avsak pri dnesnych stavanych domoch a ich narokoch na teplo to uz nie je pravda.A to nehovorim o regulacii. A cena je porovnatelna s inymi sposobmi vykurovania. Skor zakaznik je " mimo " zo zavadzajucich informacii .



Tomu nerozumiem. Kto zavadza zakaznika? A dovolim si tvrdit, ze v dnesnom trhovo fungujucom prostredi si to vacsina zakaznikov az prilis dobre spocita a vysledok je ten aky je. A existuje vela prikladov, kedy aj "dlhodobo zakorenenu informaciu" zakaznik velmi rychlo prehodnotil, ak to pre neho bolo vyhodne.



2vvv - ja som to pochopil tak, ze zakaznik je casto zavadzany marketingovymi recami o zazracnych paneloch od neserioznych predajcov. Ze keby sa tomu nerobilo promo typu supermegaspicaizolacna1mm omietka a pod., ale predostreli sa konkretne fakty, tak sa zakaznik rozhoduje podla realnych cisel. Ale obavam sa, ze v tomto ma Ludo pravdu, ze panely sa nepredavaju nielen preto, ze je okolo toho vela "zlej krvi", ale kvoli cene.

2Peter12 - elektricke vykurovanie pre bezny RD je drahe! Pod pojmom bezny RD myslim - "sefe, dame tam 44ku a 5ku polystyren, to tak staci. A do stropu 20 cm, ved presne medzi krokvy." Rovnako je elektricke vykurovanie drahe pre "lepsie" zatepleny RD. Ja mam steny izolovane 15cm grafitom (20cm biely), v strope (myslim) 34 cm akurat podlahu slabsie, nejakych 7cm. Na nasej ulici som jednoznacne najviac zatepleny. A aj pre mna je elektrika draha.
Dobre zateplene domy typu NED a PD uz kurit elektrikou mozu, pretoze investicne naklady do plynu, TC a pod. sa im nevratia.

A prave NED a PD si infra nema dovod davat, pretoze je investicne tak neunosne v porovnani s inym kurenim, ze aj pripadne nizsie spotreby na mensie vykurovanie (lebo podla vyjadrenia pocitovo staci o stupen menej) im tieto investicie nespravia navratne.

A este je tam jedna vec. Vela ludi chce teplu podlahu minimalne v kupelni. Ako to vyriesit? Dat tam droty alebo vodu? Ved to platim dva druhy kurenia, jednako infra, jednako kotol a kable/vodu. Ako to vyriesit, ked ozeliet podlahu v kupeliu nechcem? Nijako. Pri tomto sposobe kurenia MUSIM riesit AJ kotol AJ panely. Co infra opat znevyhodnuje. Pretoze aj ked mam radiatory, aj tak viem teplu podlahu urobit.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod Peter12 » Str 04. Aug 2010 18:20:53

vvv píše:
Peter12 píše: Dlhodobo existuje u ludi zakorenena informacia, ze elektricke kurenie je drahe, avsak pri dnesnych stavanych domoch a ich narokoch na teplo to uz nie je pravda.A to nehovorim o regulacii. A cena je porovnatelna s inymi sposobmi vykurovania. Skor zakaznik je " mimo " zo zavadzajucich informacii .



Tomu nerozumiem. Kto zavadza zakaznika? A dovolim si tvrdit, ze v dnesnom trhovo fungujucom prostredi si to vacsina zakaznikov az prilis dobre spocita a vysledok je ten aky je. A existuje vela prikladov, kedy aj "dlhodobo zakorenenu informaciu" zakaznik velmi rychlo prehodnotil, ak to pre neho bolo vyhodne.


Suhlasim v podstate s emkacom. Je to problem neznanalosti a zial zavadza zakaznikov cast predajcov tohto systemu kurenia. Je to smutne , ale je to fakt . A vyhodnost ? Doporucujem zakaznikom dat si porovnat pripadne ponuky tretej nestrannej osobe a vypocut si aj jej nazor / napr. nezainteresovany a nezavisly projektant atd./. Ale co sa tyka vhodnosti pouzitia el.energie na kurenie v NED tak nesuhlasim, ze je to nevhodne.
Peter12
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 02. Aug 2010 10:12:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod Peter12 » Str 04. Aug 2010 18:31:05

emkac píše:
vvv píše:
Peter12 píše: Dlhodobo existuje u ludi zakorenena informacia, ze elektricke kurenie je drahe, avsak pri dnesnych stavanych domoch a ich narokoch na teplo to uz nie je pravda.A to nehovorim o regulacii. A cena je porovnatelna s inymi sposobmi vykurovania. Skor zakaznik je " mimo " zo zavadzajucich informacii .



Tomu nerozumiem. Kto zavadza zakaznika? A dovolim si tvrdit, ze v dnesnom trhovo fungujucom prostredi si to vacsina zakaznikov az prilis dobre spocita a vysledok je ten aky je. A existuje vela prikladov, kedy aj "dlhodobo zakorenenu informaciu" zakaznik velmi rychlo prehodnotil, ak to pre neho bolo vyhodne.



2vvv - ja som to pochopil tak, ze zakaznik je casto zavadzany marketingovymi recami o zazracnych paneloch od neserioznych predajcov. Ze keby sa tomu nerobilo promo typu supermegaspicaizolacna1mm omietka a pod., ale predostreli sa konkretne fakty, tak sa zakaznik rozhoduje podla realnych cisel. Ale obavam sa, ze v tomto ma Ludo pravdu, ze panely sa nepredavaju nielen preto, ze je okolo toho vela "zlej krvi", ale kvoli cene.

2Peter12 - elektricke vykurovanie pre bezny RD je drahe! Pod pojmom bezny RD myslim - "sefe, dame tam 44ku a 5ku polystyren, to tak staci. A do stropu 20 cm, ved presne medzi krokvy." Rovnako je elektricke vykurovanie drahe pre "lepsie" zatepleny RD. Ja mam steny izolovane 15cm grafitom (20cm biely), v strope (myslim) 34 cm akurat podlahu slabsie, nejakych 7cm. Na nasej ulici som jednoznacne najviac zatepleny. A aj pre mna je elektrika draha.
Dobre zateplene domy typu NED a PD uz kurit elektrikou mozu, pretoze investicne naklady do plynu, TC a pod. sa im nevratia.

A prave NED a PD si infra nema dovod davat, pretoze je investicne tak neunosne v porovnani s inym kurenim, ze aj pripadne nizsie spotreby na mensie vykurovanie (lebo podla vyjadrenia pocitovo staci o stupen menej) im tieto investicie nespravia navratne.

A este je tam jedna vec. Vela ludi chce teplu podlahu minimalne v kupelni. Ako to vyriesit? Dat tam droty alebo vodu? Ved to platim dva druhy kurenia, jednako infra, jednako kotol a kable/vodu. Ako to vyriesit, ked ozeliet podlahu v kupeliu nechcem? Nijako. Pri tomto sposobe kurenia MUSIM riesit AJ kotol AJ panely. Co infra opat znevyhodnuje. Pretoze aj ked mam radiatory, aj tak viem teplu podlahu urobit.



cena panelov nie je vysoka, uz som spominal , ze treba posurfovat na nete a urobit si prehlad,
k bodu 2. - "sefe, dame tam 44ku a 5ku polystyren, to tak staci. A do stropu 20 cm, ved presne medzi krokvy." to asi treba brat do uvahy projektovu dokumentaciu a energeticku narocnost na kurenie, inak doporucujem lopatu a nadaleko ich hnat zo stavby...
k bodu 3. ak mam niekto zaujem o ceny , tie uz boli spominane, ale napr. 5 kW tep.strat bezne vieme pokryt v cene do 1700 Eur vratane regulacie,
k bodu 4, kupelna : toto riesenie nie je najstastnejsie, pretoze bez problemov tam mozete dat el. rohoz a podobne ale kombinovat infra a kotol s radiatorom urcie nie, rieseni kupelni som uz predtym spominal v sulade s prispevkom od 'tienika'
Peter12
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 02. Aug 2010 10:12:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Sálavý panel (infrakúrenie) - má niekto?

Poslaťod tienik » Str 04. Aug 2010 20:04:33

Tak, poniektore riesenia su to trosku pritiahnute za vlasy.

Naco by som daval kotol a trubky len do kupelne, kde to mozem jednoducho a lahko poriesit aj elektrikou - pomocou vyhrievacich rohozi? A vzhladom na to, ze mam regulaciu v kazdej izbe samostatne - aj v kupelni, mozem mat vzdy vecer teplu podlahu aj vtedy, ked uz v ostatnych miestnostiach nekurim :-)

Kurenie elektrikou ako samostatna polozka je drahe, dokonca mozno najdrahsie. Ale ked beriem celkove naklady na chod domu ako takeho (energie, servis, revizie, atd...) tak uz tie cisla zacinaju byt ine. Samozrejme, ked ma niekto 20 hektarov vlastneho lesa, tak to v zivote lacnejsie nebude, ale pre tych co si energie platia v trhovych cenach, to uz zaujmave zacina byt.
Dnes je zvykom pripajat standardny dom k elektrickej pripojke cez 25A istic. Pri troche rozmyslania a spravnom navrhu hlavneho rozvadzaca viem bez zmeny hlavneho istica realizovat aj infra kurenie. Tym padom nezdviham ziadne pausalne naklady a cele je to len o cistej spotrebovanej energi.
Samozrejme nie je to kurenie vhodne pre spatne izolovane domy - v tomto smere urcite 50cm Heluz "splnajuci normu" nestaci. Ale ked sa dom stavia z rozumom, nevidim elektricke vykurovanie ako nevyhodne - ci uz infra, alebo kable.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia