Kumbál pod strechou

Kumbál pod strechou

Poslaťod tlčhuba » Str 14. Júl 2010 0:28:32

Realizujeme prizemnu pristavbu k domu, nad ktorou malo byt neobytne podkrovie. Uvazujem ale vytvorit tam malu nevykurovanu miestnost na sezonne veci a pripadne na umiestnenie rekup. jednotky. Strop bude dreveny s doskovym zaklopom. Ako vyriesit tepelne izolacie, ked nechcem aby vsetko teplo z dolnej miestnosti pod kumbalom utekalo hore, ale zaroven by som chcel dosiahnut, aby hore v kumbale neklesala teplota pod O stupnov? :netusim Ked zateplim v znizenom strope, hore bude zima. AK zateplim ned kumbalom (medzi krokvy a steny) tak budem nechtiac naplno vykurovat aj horny priestor. Dat izolaciu aj hore aj do stropu? (Ostatny prisetor bude zatepleny polozenim min. vaty na strop). Dik.
tlčhuba
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Štv 03. Jún 2010 15:41:35
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Kumbál pod strechou

Poslaťod theb » Str 21. Júl 2010 11:41:14

Ja som musel riesit podobny problem. Ja som to spravil takto:
Kumbal: Podlaha - 10 cm izolacia, na to poter, zateplenie medzi krokvy + zateplene podbytie.
Neviem vsak ako to bude reagovat, ale myslim, ze do nejakeho hlbokeho minusu sa tam nedostanem.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Kumbál pod strechou

Poslaťod tlčhuba » Pon 26. Júl 2010 22:45:19

theb píše:Ja som musel riesit podobny problem. Ja som to spravil takto:
Kumbal: Podlaha - 10 cm izolacia, na to poter, zateplenie medzi krokvy + zateplene podbytie.
Neviem vsak ako to bude reagovat, ale myslim, ze do nejakeho hlbokeho minusu sa tam nedostanem.


Daval si pod tu spodnu vrstvu izolacie (10 cm) aj parozabranu?
Ja pravdepodobne zateplim iba medzi krokvy a budem teda vykurovat aj ten podstresny priestor. Predsa len to nie je az tak vela kubikov...
tlčhuba
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Štv 03. Jún 2010 15:41:35
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Kumbál pod strechou

Poslaťod theb » Str 04. Aug 2010 9:58:37

Daval si pod tu spodnu vrstvu izolacie (10 cm) aj parozabranu?

Nie, polozil som tie dosky na podlahu (bez akejkolvek izolacie). Hydroizolaciu na poschodi nie je potrebne mat a parozabrana mi tam, myslim si, bola zbytocna, kedze ten kumbal je pod vstupnou miestnostou (predsien).
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron