vyber lepidla na xps

vyber lepidla na xps

Poslaťod ospaly » Pon 02. Aug 2010 12:48:35

Zdravim.
Ktore lepidlo pouzit na lepenie xps dosiek. Niektori predajcovia odporucaju "take iste ako na eps" co v niektorych pripadoch sedi, ale niekedy to je priam skodlive. Nasiel som Baumit KlebeSpachtel cena cca 11-12e/vrece, KVK SuperKleber cca 12e odporucal ho techn poradca z KVK, od Quickmix RKS (zastupca vyrobcu tvrdil ze je vysokozatazove, pouziva sa na lepenie tehlovych pasikov, zataz az 60kg na m2) , produkt manazer terranovy mi odporucil weber.therm.eclusive, (ale v popise je uvedeny na lepenie mineralnych dosiek) Viem, ze pred mesiacom tu bola podobna tema, ale isla troska inym smerom (pur lepenie) ja chcem pouzit lepidlo, lebo to bude vnutorna strana betonoveho bazenu a je predpoklad, ze tam bude niekedy aj nejaka vlhkost. P.S. pre admina ak mozte chvilu nechat temu samostatnou a potom ju pripadne zlucte s "Otázky okolo lepenia EPS a XPS" Dakujem.
ospaly
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 23:28:29
Bydlisko: KE okolie
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: vyber lepidla na xps

Poslaťod raven » Pon 02. Aug 2010 18:16:33

Ja som XPS lepil okolo okenných otvorov a som si na to kúpil nízkoexpanznú PUR penu.
Na 20 m2 som minul 2 tuby, pričom jedna ma vyšla na nejakých 6,50€...
Cenovo to s rôznymi klebermi zrovnávať neviem, avšak čo sa týka sily lepenia samotného spoja, tak potreboval som pri tom lepení okolo okenných otvorov dať dole jeden pás XPS, asi 1mx25cm. Veľmi som sa snažil ho dať dole v celku, ale bez poškodenia XPS to proste nešlo... :(.
Neviem však, že ako sa to bude správať vo vlhkom prostredí (chceš to dať okolo bazéna)... :?:
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: vyber lepidla na xps

Poslaťod AndyBe » Pon 02. Aug 2010 23:00:07

myslim ze vlhkot kvalitnej PUR pene nebude vadit. Ja osobne by som siel to PUR peny
AndyBe
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 09. Júl 2010 17:28:11
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: vyber lepidla na xps

Poslaťod Bobo NR » Uto 03. Aug 2010 7:25:32

Aj ja som dlho riesil vyber klebru na lepenie XPS.
Minuly tyzden som lepil cca 60 m2 XPS na sokli Baumit Klebespachtlom. Perfektne drzi, ak nechces ist do PUR peny, tak odporucam Klebespachtel.
Len ta cena je trosku vysoka, mne sa ho podarilo zohnat za cca 10 €/25 kg vrece.
Bobo NR
 
Príspevky: 83
Registrovaný: Pon 26. Jan 2009 15:10:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: vyber lepidla na xps

Poslaťod MiroM » Uto 03. Aug 2010 7:38:21

Nevidim problem pouzit PUR na lepenie XPS aj v bazene. Vlhkost nemoze tomu uskodit. BTW, ta vlhkost by tam nemala byt aj tak ziadna, ved by to malo byt vodotesne.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron