Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Jookie » Sob 03. Júl 2010 23:21:21

Zdar,

poznate nejake rozumne sietky proti hmyzu na stresne okna (Velux GGL)? Vyrobca okna ponuka nejake sietky proti hmyzu, ale nepacia sa mi, kedze su ako vnutorna roleta a teda okno nie je mozne poriadne otvorit (len tak uzucko) a navyse hmyz ma moznost vletiet medzi okno a sietku, co by vyuzil pri naslednom vytiahnuti sietky pri zatvarani okna na infiltraciu. Ak by nebolo nic hovote, tak ma napadlo vyrobit nieco vlastne, nieco ako vonkajsia klietka so sietkou polozenou na streche v lete ked je vela hmyzu, co by sice bolo horsie montovatelne ako ta roletka, ale zase by to odstranilo tie predosle dva nedostatky. Mate s tym nejaku skusenost?

Takto to ponuka vyrobca okien:
Obrázok

Takto by som si to predstavoval 'po mojom'. Modre je konstrukcia (lahky kov alebo drevo) a na to natiahnuta sietka. Okno by slo otvorit podstatne viac a hmyz by sa k oknu nedostal.
sietka.png
sietka.png (8.06 KiB) Zobrazené 2927 krát
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Wlado » Ned 04. Júl 2010 7:59:20

Čo tak to vyrobiť ako polkruh namiesto tých zlomov a to by išlo aj z plastu len sko zatesníš dosadaciu plochu na strešný reliéf.
Prílohy
sietka.png
sietka.png (11.61 KiB) Zobrazené 2922 krát
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Jookie » Ned 04. Júl 2010 9:23:43

Aj to by sa dalo, len netusim ako :) Predsa len tie rovne hrany staci odrezat (napr. z dlhej latky). Co sa tyka zatesnenia dosadacej plochy, tak som rozmyslal ze by tam slo pouzit nejaky molitan alebo nieco tomu podobne - samotne stresne okno je takto utesnene ku skridli.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Wlado » Ned 04. Júl 2010 13:23:17

Treba si nechať v nejakej kovovýrobe ohnúť jekláč alebo pásovinu a potom privariť na rám natrieť alebo žiarovo pozinkovať a nalepiť sieťku.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Jookie » Ned 04. Júl 2010 20:35:41

Wow, normalne ze postup :) Akurat rozmyslam, ako to urobit rozoberatelne (aby to bolo na okne len v case hmyzu, v zime by to ponicil sneh), takze uplne zvaranie nepojde, ale zoskrutkovat by to slo... Dik :)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod bobco » Ned 04. Júl 2010 21:40:46

Jookie potom prilep foto ako krásne vyzerá aspoň 3 mesiace v roku tvoja strecha s takýmito kupolami :roll:
Pravdu povediac aj toto je jeden z dôvodov prečo nepočítam so strešnými oknami na budúcom dome.
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Jookie » Ned 04. Júl 2010 21:47:45

bobco píše:Jookie potom prilep foto ako krásne vyzerá aspoň 3 mesiace v roku tvoja strecha s takýmito kupolami :roll:


Malo by to byt len na jedinom okne a aj to nie je od cesty vidiet :) (a od zahrady to uvidi max. moja babka)

bobco píše:Pravdu povediac aj toto je jeden z dôvodov prečo nepočítam so strešnými oknami na budúcom dome.


V potom by som ostal v spalni bez okna :)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Wlado » Pon 05. Júl 2010 7:26:07

Jookie píše:Wow, normalne ze postup :) Akurat rozmyslam, ako to urobit rozoberatelne (aby to bolo na okne len v case hmyzu, v zime by to ponicil sneh), takze uplne zvaranie nepojde, ale zoskrutkovat by to slo... Dik :)

Myslel som celý rám nejako prípevniť nad okno, alebo niečo takéto a možno by to šlo aj sklápacie iba tá sieťka musí byť z materiálu ako záclona.
Prílohy
Sieť.jpg
Sieť.jpg (54.72 KiB) Zobrazené 2894 krát
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Miro Ke » Uto 06. Júl 2010 8:21:36

mam na str. okne uchytenu sietku z vnutornej strany, nie original velux len sietovinu uchytenu na osteni s prekrytim sietka cez sietku, okno sa da bez problemov otvorit a pri mojej hlbke ostenia prakticky je to na doraz
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Jookie » Pon 02. Aug 2010 20:23:38

Takze som tu sietku vyrobil z drevenych latiek, potiahol sietkou kupovanou na metre, prichytil ju sponkami (elektrickou sponkovackou) a spodok drevenych latiek kvoli dotesneniu na strechu podlozil pasom molitanu. Na strechu som to vytiahol motuzikom ;) (a aj z izby, kde som to robil, som to musel vylozit cez normalne okno, lebo cez dvere mi to LTT nepreslo)

stresna_sietka.jpg
stresna_sietka.jpg (52.54 KiB) Zobrazené 2816 krát
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod ninaclaudius » Pon 02. Aug 2010 21:08:22

gratulujem, je to super a teraz si to mazaj rychlo patentovat :-)
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Dodo » Pon 02. Aug 2010 21:55:57

ninaclaudius píše:gratulujem, je to super a teraz si to mazaj rychlo patentovat :-)


Presne toto iste ma napadlo,...dokresat zopar detailov a Velux ma dalsi doplnok :roll:
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Sietka proti hmyzu na stresne okno?

Poslaťod Jookie » Pon 02. Aug 2010 22:59:56

Dodo píše:
ninaclaudius píše:gratulujem, je to super a teraz si to mazaj rychlo patentovat :-)


Presne toto iste ma napadlo,...dokresat zopar detailov a Velux ma dalsi doplnok :roll:


Podla mna vo Veluxe a v im podobnych firmach taketo riesenie urcite mali alebo aspon zvazovali, ale z viacerych dovodov je pre nich vyhodnejsie vyrabat tie interierove sietky, resp. o toto by ludia nemali dostatocny zaujem (ved aj k tomuto sa tu ludia vyjadrili, ze 'potom prilep foto ako krásne vyzerá'), takze asi vedeli co robili, ked toto nerobili ;)

Kazdopadne dakujem za gratulacie, kvety som odlozil do vazy a uz som si aj pripil na novu sietku :-D
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť