izolovanie venca nad oknom

izolovanie venca nad oknom

Poslaťod slavoN » Pia 30. Júl 2010 22:58:44

Mam otazku ako je to so zateplovanim venca nad oknom. Okno bude osadene priamo pod ZB vencom. Stena je 30 a veniec 25 a veniec bude zvonku zatepleny 5 cm EPS alebo kombidoska. Dom bude zatepleny 15 EPS. Okno bude osadene zarovno tehly. Sirka ramu okna je cca 75-88mm. Nad ramom bude 5 cm EPS a zvysok bude veniec. Cast vonkajsieho ramu okna bude prekryta EPS.
Ma vyznam zateplovat spodnu cast venca nad oknom? Takmer cely veniec sa bude nachadzat za oknom a iba mala cast 2.5-4cm nad oknom.
Pre nazornost pripajam obrazok.
Ak sa ma zateplovat spodok venca tak aku hrubku izolacie pouzit?
Ma nejaky vyznam pouzit kombi dosku na zateplenie vonkajsej, pripadje aj spodnej casti venca alebo staci EPS? Nebude problemom lepenia izolacie EPS na EPS vo venci?
Prílohy
detail okna.gif
detail umiestenie okna pod vencom
detail okna.gif (4.26 KiB) Zobrazené 1369 krát
slavoN
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 23. Apr 2010 21:32:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: izolovanie venca nad oknom

Poslaťod MartinH » Pia 30. Júl 2010 23:15:47

Pre dom zateplený 15cm EPS je popísané riešenie plne vyhovujúce. Styk rámu a venca nie je priamy, medzi nimi bude ešte vrstva PUR peny.

Stačí si uvedomiť, že určite je to lepšie ako častý prípad, keď 5cm EPS nad vencom nie je a taktiež je to lepšie zateplené ako okno so žalúziami alebo roletou.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: izolovanie venca nad oknom

Poslaťod slavoN » Ned 01. Aug 2010 21:50:30

Este ma napadol vylepseny sposob zateplenie venca nad oknom. Pridal by som kusok polystyrenu (na obrazku zelenou farbou), aby priamo nad oknom bol iba polystyren a ziadny beton. Potom tepelny odpor medzi vonkajskom a betonom bude vacsi ako odpor okna. Otazka, ci to ma nejaky vyznam k narocnosti realizacie. Musel by som posuvat armovanie vo venci a ci taky maly kusok polystyrenu 3x4cm by tam drzal. Miesto toho polystyrenu by som mohol nastriekat aj penu. Na celu spodnu stranu venca podla mna nema zmysel davat izolaciu.

Dalej by ma zaujimalo, ako riesit kaslik pre vonkajsie zaluzie v tomto pripade. Chcem miesto zateplovacieho EPS 15 dat kaslik. (kaslik bude dovonkajska nad oknom) Sice mi tam este ostane 5 cm EPS, ale bude to podstatne menej (4x slabsia izolacia) ako na inych miestach venca kde kaslik nebude alebo na stene. Da sa to riesit aj inac?
Prílohy
detail okna2.gif
detail okna2.gif (3.68 KiB) Zobrazené 1331 krát
slavoN
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 23. Apr 2010 21:32:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia