Projekt Alfa 137

Projekt Alfa 137

Poslaťod edo1 » Štv 01. Júl 2010 13:30:36

Ahoj stavebníci. potreboval by som radu. S manželkou sme si vybrali projekt http://www.domnamieru.sk/projektyDomov. ... FA&typ=137, projekt je ale realizovaný z tehly 38cm s keramickým stropom. Strop je riešený s stropným žb vencom a so zosilnenými nosnými časťami z železobetónu v miestach uloženia stolíc strechy- dúfam, že som to dobre vysvetlil. Ja by som chcel ale stavať z Ytongu 30tky+ ytong preklady+ strop- pôvodne som chcel ytong, ale teraz neviem, či je to možné z neho realizovať, neobjavil som tam menšie stropné vložky, aby nad ne mohol ísť žb veniec. Chcel by som sa spýtať ako postupovať- je nutné zadať zemnu materiálu projektantovi, či by stačilo len vyjadrenie statika. Radšej potom skombinovať ytong a keramický stop podla projektu? Ďakujem. e
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: Projekt Alfa 137

Poslaťod emkac » Pon 19. Júl 2010 14:38:27

Snad to bude este aktualne po tej dobe. ;)
Urcite sa spytaj projektovej kancelarie, ci je OK zmena muriva.
Mne osobne telefonicky povedal ich statik, ze pri mojom projekte zmena z tehly 38 na tehlu 30 nie je problem. Projekt je skratka naddimenzovany.
Mozno je to podobne aj u teba a skor nejaky staticky prepocet nebude treba.

Co sa tyka prekladov, viacero ludi sa vyjadrilo, ze Ytongacke su zle. A ze davali kombinaciu Ytong steny a keramicke preklady. Na mojom zahradnom domceku to budem riesit rovnako.

Pozri aj temu zmena-obvodoveho-muru-z-38-na-30-preklady-na-ne-t1082.html a stavat-z-tehly-38-alebo-30cm-t827.html
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt Alfa 137

Poslaťod edo1 » Uto 27. Júl 2010 8:39:12

Chcel by som sa spýtať- veľmi uvažujem nad šírkou chodby- v projekte mám 120cm chodbu, bude to dosť- je to chodba smerom do prava, od vchodových dverí plánujem dať roldor, čím zúžim vstupnú chodbu na 160cm. Nebude to malé?
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Projekt Alfa 137

Poslaťod edo1 » Uto 27. Júl 2010 8:43:37

Nechcem zakladať novú tému, mohli by ste vyjadriť Vaše názory na tento projekt, čo zlepšiť. Ďakujem.
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Projekt Alfa 137

Poslaťod emkac » Ned 01. Aug 2010 1:50:10

Budem sa obcas opakovat, zopakujem moje klasicke vyhrady a komentare:

a) vstup - kde je satnik? zmesti sa tam?
b) WC hned pri vchode - prsi, je blato, pridete domov - ako asi bude vyzerat chodba? a teraz si predstav, ze cez to mas chodit na WC
c) rozvody vody a kanalizacie su relativne blizko seba, to je OK
d) kde bude kotol? pracka? sprchac?
e) je vcelku dobre oddelena denna a nocna cast

Dom sa mi viac paci ako nepaci, aj ked ja by som spekuloval s tym, ze by som z neho spravil obdlznik a zjednodusil si tak zivot a strechu. Sice by to vyvolalo asi staticky prepocet, ale..... Uznavam, dom by bol skaredsi ako toto Lko s peknou strechou, aj o tu terasu skrytu by sa prislo, ale bude ta terasa na tom mieste spravna? Lebo je z nej vidiet do obyvacky a dvoch izieb. Ake izby su to? Spalna? Decka s partiou sedia na terase a kukaju do spalne. Nic moc. 8-) Detska izba? Stari paprdi s navstevou sedia na terase a kukaju mladym do izby. Nic moc. 8-)
Keby to bola iba jedna izba, mohla by to byt pracovna, ale ak su to dve, jedna z nich musi byt detska alebo spalna.

A to s tou chodbou nechapem. V projekte mas sirku 236,5 cm. Akych 120cm?
Ja osobne mam prvu chodbu siroku 243 cm, v nej mam z jednej strany 70 cm vstavanu skrinu, z druhej strany 40cm botnik. (zostatok 133cm) Mne sa ta chodba zda OK, zene je moc uzka, aspon 30 cm by chcela navyse. Idealne aj viac.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt Alfa 137

Poslaťod edo1 » Ned 01. Aug 2010 17:10:48

Zaujímavé postrehy. Stále hovorím o zrkadlovom obraze- vid príloha. Vstavaná skrina bude napravej stene od dvrí- je tam 65cm priestoru- čiže 60tka, myslel som chodbu smerujúcu do prava k izbám, tá je projektovaná 120cm. Pracka je projektovaná v kuchyni, ja ju chcem dať do kúpelne, s tým že nedám rohovú vanu, ale klasickú a za nu pojde práčka- kotol, no mám dostupnú len elektriku, preto sa rozhodujem elektrokáble, alebo elektrokotol.
Obdlžnik- som najprv chcel obdĺžnik, ale ani jeden projekt nám nevyhovoval, týmto lkom využijeme aj solárne zisky, lebo juh je spojnica špajzy a východu obývačky na terasu/ak som to dobre vysvetlil/. Ta terasa pred izbami je fakt, to ma nenapadlo. No pouvažujem, možno by stálo za to spraviť 2terasy jednu pred obývačkou. To malé WC chcem torchu natiahnut/ubrať z kuchyne a spajzi a dať tam sprcháč. Tá chodba- to by som nevidel až akú takú tragédiu, teraz bývam v rodd. dome, a ked je blato je vždy pohotovostná hanra a tou sa spina utir pri vchode. Ale je to samozrejme negatívum. Mal som si radšej vybrať poschodák :D
Prílohy
np1kz.jpg
np1kz.jpg (67.21 KiB) Zobrazené 1314 krát
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Projekt Alfa 137

Poslaťod edo1 » Ned 01. Aug 2010 17:53:46

MOjim naj problémom je kde dať nádrž soláru a rekuperáciu. Zvažujem ju uložiť pod strechu nad nosnú priečku s tým, že by som nam vytvoril malú miestnosť so zaizolovaním aby sa neochladzovala. Tam by som dal aj rekuperáciu a ak by bol aj elektrokotol. Myslíte že by to šlo?
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron