Posudenie projektu filipino

Posudenie projektu filipino

Poslaťod filipino » Pon 26. Júl 2010 18:29:03

ahoj,

sme v stadiu kreslenia studie RD. Vyberali sme sa z viacerych alternativ rozlozeni domu na pozemku s vybrali sme tento obdlznikovy variant s orientaciou "obyvacich" okien na juhozapad az zapad.
Regulativy su: 3,5m od plotu, 6m ulicna ciara, 25% zastavanost.

Garaz mat nebudeme, len maly skladik na naradie s vchodom z vonku. Momentalne si uz ideme s architektom dohodnut definitivne rozvrhnutie miestnosti (priecok) a okien. S tym, ze tento prvy nastrel nam celkom vyhovoval. Len by som vas chel poprosit ci nemate nejake zasadne negativne pripomienky, o ktorych by bolo treba popremyslat, nez sa pusti architekt do vaznejsej roboty.

diky
Prílohy
poschodie.jpg
poschodie.jpg (42.73 KiB) Zobrazené 2012 krát
prizemie.jpg
prizemie.jpg (79.11 KiB) Zobrazené 2012 krát
Naposledy upravil emkac dňa Pon 26. Júl 2010 23:29:14, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Posudenie projektu"
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat




Re: Posudenie projektu

Poslaťod bobco » Pon 26. Júl 2010 19:49:33

filipino najprv uvediem, že tento projekt je z iného súdka, ako preferujem :drink
Koľko ľudí ho bude obývať :?: Pravdepodobne len traja.
ad prízemie:
- sklad na náradie vo vnútri tepelnej obálky domu :nie:
- kuchyňa s plochou 5,5 m2 :? , pre tri osoby možno dostatočná, ale ak ju zariadiš ( chladnička, mikrovl. rúra, rýchlovar. konvica ...), zostane ti aj nejaká pracovná plocha? Ľuďom z paneláku možno vyhovuje, mne by bola asi malá. Vzdialenosť medi linkami odporúčam aspoň 140 cm.
- komora asi iba pod schodami , treba počítať aj s priestorom pre vysavač, mop, žehliaca doska ...
- čo bude v spodnej kúpelni ako je 1,11 m, pravdepodobne zásobník TUV a kotol :?:
- schodisko s podestvou tu viacerí schvália. Jeho presklenie je zbytočne masívne. Obzvlášť na posch. z troch strán, vzhľadom na tep. straty, komínový efekt a možnosť umývania týchto okien :nie: ( priložený pohľad by viac napovedal )

ad posch.:
- z racionálneho a finančného pohľadu mať na pôdoryse 90 m2, dve miestnosti s rozlohou 30 m2 + kúpeľňa, by bolo pre mňa neprípustné.
- robiť na posch. terasu o ploche 13 m2, vzhľadom na to, že mám voľných 75 % pozemku :?
- za cenu zastrešenia terasy a plochy vedľa spálne môžeš získať samostatné šatníky, samostatné kápelne, miestnosti alebojaneviemčo
- komplikované izolácie ( HI ako aj tepelné) na terase ako vedľa spálne :nie:
- umývadlo v kúpelni je pod oknom - kde bude zrkadlo :shock:

Celkovo nezabudnúť optimalizovať veľkosť okien na Z a SZ z pohľadu tep. strát ako aj riešenie tienenia v letných mesiacoch ( zamedziť prehrievaniu interieru)

Celkovo by som takýto dom (vzhľadom na posch.) nestaval. Ale ako som písal je z iného súdka ako preferujem :drink
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat

Re: Posudenie projektu filipino

Poslaťod filipino » Uto 27. Júl 2010 9:19:29

Vďaka za rady. Áno je to pre tri osoby.

Na vysvetlenie: na poschodí terasa nebude. Viacej miestností (namiesto nezastavanej strechy) tam je zbytočné dávať, lebo ich nepotrebujeme. Ja sa nesťahujem z paneláku, ale z iného RD, tak celkom dobre viem čo využijem a čo nie. Ak by som chcel mať poschodie úplne zastavané, tak by som musel pridať miestnosť, alebo ubrať na prízemí. Na prízemí to zmenšiť nejde, lebo kanceláriu medzi spálne dať nechceme. A hore by mi boli miestnosti naviac zbytočné. Šatník nechceme. Z finančného hľadiska je lepšie nestavať miestnosti, ktoré nepotrebujem, ako využiť tú strechu. Ak teda nechcem zmenšovať prízemie.

Čo sa týka toho skladíku, tak ak ho nechcem mať ako drevený záhradný domček, tak s tým nič nevymyslím.
V tej kúpeľni bude kotol a zásobník, ale navrhnuté oddeľujúce priečky asi zrušíme.
Tie okná na schodisku som si tiež všimol, že je ich tam veľa. Necháme len jedno smerom k susedovi.
Kuchyňa: teraz máme menšiu, tak sa mi to zdalo dostačujúce. Ale popremýšľam.
Komora pod schodami: toho som si vedomý. Ale ak by sme na prízemí ešte pridávali nejakú miestnosť, tak sa nám zväčší zastavaná plocha. Na poschodí zas nemá význam dávať takéto veci a potom stále lietať pre mop a kompóty po schodoch :-)
To zrkadlo v kúpeľni na poschodí ma nenapadlo. Pôvodne to vychádzalo pekne, ale dali sme oddeliť WC od kúpeľne. Tá sa zmenšila a tak sa tam umyvadlo dalo k oknu.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Posudenie projektu filipino

Poslaťod MartinH » Uto 27. Júl 2010 10:37:20

filipino píše:Na vysvetlenie: na poschodí terasa nebude. Viacej miestností (namiesto nezastavanej strechy) tam je zbytočné dávať, lebo ich nepotrebujeme. ..... Z finančného hľadiska je lepšie nestavať miestnosti, ktoré nepotrebujem, ako využiť tú strechu.

V tomto pripade je podla mna financna uspora prilis mala na odovodnenie takehoto kroku. Ak by miesto "terasy" bola miestnost, nebude treba viac metrov stvorcovych obvodoveho muriva, zateplenia, strechy, zakladov. Rozdiel je len vo vnutornej priecke, vnutornych omietkach, podlahe a pod. Mat za takuto cenu dalsiu miestnost hoci len do rezervy pre buducnost by ma lakalo viac.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Posudenie projektu filipino

Poslaťod filipino » Uto 27. Júl 2010 14:49:36

nebude treba viac metrov stvorcovych obvodoveho muriva, zateplenia, strechy, zakladov.

hm, to je pravda.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia