Projekt Prodom Premier 189

Projekt Prodom Premier 189

Poslaťod abriel » Ned 18. Júl 2010 14:08:29

Ahojte nemá niekto nejake informacie ohľadom stavby RD s katalogu prodom domček : premier 189?
Naposledy upravil emkac dňa Pon 19. Júl 2010 14:17:02, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "premier 189"
abriel
 
Príspevky: 1
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 18. Júl 2010 14:04:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Projekt Prodom Premier 189

Poslaťod emkac » Pon 19. Júl 2010 14:20:02

chcel som pripojit obrazky, ale je tam len flash
tak aspon link
http://prodom.sk/?p=projekty&project=27 ... cf7d5fc57c

2 abriel - daj orietnaciu, ako to ma byt postavene, pripadne skus odtial zobrat podorysy a vloz ich sem
inac ti asi malokto poradi
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt Prodom Premier 189

Poslaťod bobco » Štv 22. Júl 2010 19:14:48

@ abriel
-domu stačia aj štyri rohy, ale zasa nie každý dom musí byť nutne iba štvorec-obdĺžnik, takže aj s vysunutou obývačkou OK
-pri vstupe mi chýba zádverie ( je tam možnosť vymurovať priečku na úrovni schodov) a vešiaková skriňa
- stĺp pri vstupe do kuch. a obývačky je asi nutný staticky, ale radšej by som aj pri otvorenej dispozícii prízemia volil dva samostatné menšie vchody, aby tam niekto neprišiel k úrazu
-obývacia izba je masívne presklená, takže určite by som nepoužil tie 3 strešné okná. Ušetríš 1000 € a problémy s ich tienením, rosením, umývaním ... Inak neviem si predstaviť z pohľadu interieru ako by tam naväzoval strop ( bol by tam vytvorený akýsi svetlík)
- neviem či pri danom rozmiestnení bude možné sledovať TV počas slnečného dňa :roll:
- osobne som za otvorenie a spojenie kuch. a obývacej izby, ale za použitia kuch. v tvare U. Vzniknutý pult aspoň opticky oddelí tento priestor a z pohľadu od pohovky schová prípadný bordel v kuchyni pri nečakanej návšteve. Komora 1,4 m2 :?
- na prízemí je zbytočne veľká chodba pred schodami, na úkor množstva odkladacích priestorov ( mop, vysavač, žehliaca doska), pod schodami pravdepodobne bude kotol a zásobník TUV ( príp. na posch. v kúpelni :?: )
- na poschodí by som sa pokúsil zväčšiť okná v obvodových múroch a snažil sa minimalizovať strešné okná
-chodba na poschodí 7 m2 :nie: , ale v danej dispozícii sa asi nedá inak
- nezabudnúť na posch. na dostatočnú nadmurovku, aby bol aj pod šikminou využiteľný priestor ( strecha má sklon 30 st.)

Aj keď to tak nevyzerá, ale vcelku sa mi ten dom páči ;)
Prílohy
abriel2.jpg
poschodie
abriel2.jpg (29.21 KiB) Zobrazené 1196 krát
abriel1.jpg
prízemie
abriel1.jpg (34.83 KiB) Zobrazené 1196 krát
Obrázok užívateľa
bobco
 
Príspevky: 380
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 16:21:43
Bydlisko: okr. HC
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 28 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron