brusena vs. nebrusena tehla

brusena vs. nebrusena tehla

Poslaťod misko.foto » Pia 18. Jún 2010 11:15:29

Ahojte,

Mam velmi dobru ponuku na nebrusenu tehlu. Odporucili by ste mi ju? Povodne som chcel Heluz 44STI nanasanu na celoplosne lepidlo. Ak kupim nebrusenu, tak musim ist na maltu. Je to horsie, alebo lepsie? Ako to potom bude s tepelnym odporom? Ako by ste to spravili ?
misko.foto
 
Príspevky: 17
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 13. Dec 2009 18:23:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: brusena vs. nebrusena tehla

Poslaťod mPeto » Pia 18. Jún 2010 11:34:44

No najprv na tvoju otázku, ak chceš iba tehlu tak si daj radšej brúsenu (s prihliadnutim na tep. odpor). A kedze si sa pytal na nazor, moj je asi taky, ze daj tehlu na normalnu maltu, hrubku podla moznosti co najmensiu, povedzme 25 cm a zatepli. Pri hrubej tehle je to len volba mensieho zla (ak sa teda jedna o tepelný odpor, je tam spusta slabých miest, preklady, vence, parapety a pod.) Je to len na tebe a nezabudni, ty dýchaš nosom a dom oknami :ano: alebo cez hadice :)

S týmto príspevkom autora mPeto súhlasil
Jarka
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: brusena vs. nebrusena tehla

Poslaťod borco » Ned 18. Júl 2010 9:52:32

to Misko.foto

Nenapisal si na co to potrebujes - dom?? budes zateplovat?? ,ak na dom ak chces z tehli by som dal urcite brusenu na celoplosne lepidlo - koli tep. vlastnostiam.
borco
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto 13. Júl 2010 14:42:50
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: brusena vs. nebrusena tehla

Poslaťod mendo » Ned 18. Júl 2010 10:11:12

Ked zateplovat, tak lacnejsiu tehlu a na klasicku maltu. ak nezateplovat tak brusenu a robit si to sam!
Ja som daval na maltu ( piesok 0-4 + unimalt) a robil by som to znova. Co mam z brusenej , ked je brusena len na vysku aj to nieje 100%
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: brusena vs. nebrusena tehla

Poslaťod Kokxo » Ned 18. Júl 2010 13:28:59

Skus robit s brusenou, ziadna malta, iba lepidlo namiesane vrtackou, ziadne prehadzovanie malty do kalfasa alebo zdvihanie furikov na lesenie, ziadny piseok, miesacka, cenovy rozdiel nieje az taky velky a ovela menej sa narobis. Aj keby si zateploval, tak by som staval z brusenej tehly.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Obvodové múry

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron