zaklady domu - zakl.pasy nad uroven terenu

zaklady domu - zakl.pasy nad uroven terenu

Poslaťod homzik » Pia 16. Júl 2010 8:03:21

Ahojte, idem stavat základy rodinneho domu , problem ale je ze sa potrebujem dostat do min. urovne najlbizzsej pristupovej komunikacie. Neostava mi nic ine len zdvihnut zaklady napr. debniacimi tvarnicami min. 3rady. Zakladanie je na zákl. pásoch na ktorých su potom polozené DTcka a potom na to podklany beton vystuzeny kari sietou hr.dosky 150mm, a krytie kari 30mm od spodnej hrany dosky.
Je mozne urobit základ. pás nad úroven povodneho terenu ako je to na obrazku. to jest iba vykopat do zeme na sirku zakl. pasu do hlbky 150mm a podsypat kamenivom a zhutnit a na to potom urobit debnenie 40cm do ktoreho sa bude nalievat beton B15?
Standardne riesenie znamena vykopat zakl.pas do 40cm + 15cm podsyp. to vsak znamena dalsie min.2rady DTciek . Co je samozrejme navysenie ceny.
Je mozne to takto riesit? mate niekto skusenosti s takymto riesenim tzv. pásy robit nad terénom?

s pozdravom
homzik
Prílohy
01.jpg
01.jpg (98.95 KiB) Zobrazené 3023 krát
homzik
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Str 02. Jún 2010 15:51:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: zaklady domu - zakl.pasy nad uroven terenu

Poslaťod PeterHr » Pia 16. Júl 2010 8:47:11

homzik,

myslim, ze tym dalsim dvom radtom DTciek sa nevyhnes. Samotne zakladove pasy musia byt v rastlom terene.
sam riesim podobnu situaciu. Z pozemku zhrniem ornicu 20 cm, nasledne vykopem zakladove pasy do rastleho terenu a na uroven pristupovej komunikacie sa dostanem polozenim 5 radov DTciek.

- prisposob sirku DTciek sirke nosnych murov
- vypocitaj si vysku zakladovych pasov podla roznasacieho uhla betonu tg63.5 = sirka/vyska (sirka znamena o kolko zaklad precienva na jednej strane ked od sirky zakladoveho pasu odratas sirku muru), v tvojom pripade 60-40/2 a tg63.5 sa rovna 2)

prosim ta radsej si to este over, ja nie som ziadny odbornik

P
PeterHr
 
Príspevky: 68
Registrovaný: Štv 04. Mar 2010 11:34:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: zaklady domu - zakl.pasy nad uroven terenu

Poslaťod mendo » Pia 16. Júl 2010 8:59:28

Ja mam podobnu situaciu, tiez som kadeako spekuloval. To ze zakladove pasy musia byt min. 50cm v rastlom terene mam od staticky potvrdene
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: zaklady domu - zakl.pasy nad uroven terenu

Poslaťod caki » Pia 16. Júl 2010 14:08:47

no 15 cm do zeme by som neriskoval - spodok zakladoveho pasu musi byt v nezamrznej hlbke. Mas tam sice uroven buduceho terenu vyssie no muselo by to byt zasypane este pred tym nez pridu mrazy. Inak to moze pod zakladom zmrznut a vsetko nadvihnut . A to musia poradit odbornici ci to vydrzi ak sa tam zemina len navozi. Ja mam prevysenie 1.5m a aj v hornej aj v dolnej casti asi pojdem minimalne 80 cm pod zem.
caki
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Str 10. Feb 2010 12:47:38
Bydlisko: bude v okoli PO
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron