Falosny poplach z alarmu - kde je problem?

Re: Falosny poplach z alarmu - kde je problem?

Poslaťod starec » Pon 17. Máj 2010 11:51:56

Osobne si myslím, že falošná aktivácia môže byť zapríčinená pri zapínaní chladničky impulzom po sieti. Skús ju cvične zapojiť do zásuvky napájanej z inej fázy.
Obrázok užívateľa
starec
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto 28. Júl 2009 10:03:49
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Falosny poplach z alarmu - kde je problem?

Poslaťod emkac » Pon 17. Máj 2010 11:55:58

Uz si presne nepamatam, ale asi niekde nastal skrat.
Prvy krat som zapojil horne poschodie na dlhsie "ostro". Isli sme na chatu. Po hodine prisla sms. Pohyb v lavej izbe na poschodi. Za par sekund znova. Pohyb v pravej izbe na poschodi. Za par sekund znova dve sms. Za par minut znova obe. Potom mi tieto dve sms chodili kazdych par minut, kym tam neprisiel tatko a nevypol to. (ja blb som si zabudol poznacit sms ovladacie kody)
Asi 30 smsiek som vtedy dostal. :)

Ked som prisiel domov, obe cidla som komplet odpojil a zapojil znova. Odvtedy to neurobilo.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Falosny poplach z alarmu - kde je problem?

Poslaťod Jookie » Pon 17. Máj 2010 12:33:48

starec píše:Osobne si myslím, že falošná aktivácia môže byť zapríčinená pri zapínaní chladničky impulzom po sieti. Skús ju cvične zapojiť do zásuvky napájanej z inej fázy.


Ja som nad tym tiez rozmyslal, ale kedze samotny alarm je zalohovany akumulatorom, tak predpokladam ze by to prave take impulzy mohlo vykryt, ale mas recht, skusim - za skusku nic nedam. Sucasne to bezi 4 dni (odvtedy) bez poplachu, tak snad to bolo len nieco drobne :)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Falosny poplach z alarmu - kde je problem?

Poslaťod starec » Pon 17. Máj 2010 12:56:31

Tie spínacie prepätia prídu po sieti minimálne po napájací zdroj alarmu. Bohvie kde sa v tých miestach môžu ešte naindukovať. Cestu cez AKU tiež veľmi nepredpokladám.
Obrázok užívateľa
starec
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto 28. Júl 2009 10:03:49
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Falosny poplach z alarmu - kde je problem?

Poslaťod Jookie » Str 14. Júl 2010 23:03:32

vvv píše:Ztoho dovodu som sirenu vonku ani neosadzoval, dal som ju dnu do stavby. Ak by hukala vonku v noci bolo by to neprijemne, aj tak pochybujem, ze by niekto cudzi isiel v noci chranit moj majetok ;) . A ak sirena dobre zahuka dnu, v neobyvanom dome, kde sa vsetko ozyva, tak toho zlodeja moze aj slak trafit :lol: , minimalne to ma na neho dost vyrazny psychologicky efekt.


Teraz som osadil tu interierovu sirenu, urobil som jeden cca 2 sekundovy poplach (tolko mi trvalo natukanie kodu od chvile kedy som to schvalne spustil), ale cipanabeka, riadny brajgel, som myslel ze mi bubienky vyskocia von z hlavy ;) Inac najvacsia sranda je, ze k tymto veciam sa dostavam az po praci, vacsinou to dokoncim tak o 22:00 a neskor a potom tie skusky sireny maju o to lepsie grady a zrejme aj ohlasy u susedov :-D
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Predchádzajúci

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron