Pracovna doska namiesto obkladaciek

Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod sasa » Str 07. Júl 2010 12:12:57

Ahojte, mohli by ste mi prosim poradit aky je postup prac ak chcem medzi linku a horne skrinky namiesto
obkladaciek umiestnit dosku - pouziva sa na to pracovna doska, kt. je aj na kuch. linke? alebo nejaka ina?
Ma sa na stenu privrtat alebo nalepit (cim?). Aku hrubku dosky pouzit?
Montuje sa az po osadeni linky? alebo predtym (tak ako obkladacky)?
Dakujem za rady
sasa
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str 03. Jún 2009 13:23:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod cmelo » Str 07. Júl 2010 13:15:10

no mne najprv osadili vrchné skrinky, zadnú dosku a potom pracovnú s rohmi. Ale na zadnú časť nepoužili pracovnú ale priamo na to určenú dosku malo to cca 1cm, a malo to aj povrchovú úpravu kvôli plynovej platni, a nalepilo sa to len silikonom na bývalé obkladačky..... a drží
cmelo
 
Príspevky: 175
Registrovaný: Sob 01. Aug 2009 17:20:56
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod 2mm » Str 07. Júl 2010 14:51:57

Zadná doska sa dáva z drevotriesky s hrúbkou 8mm. Povrchová úprava je samozrejme možná aj v tom istom dezéne ako pracovná doska (podľa výrobcu). Jej rozmery by mali byť prispôsobené rozmerom medzi skrinkami a prac. doskou resp. inými limitmi. Najlepšie je spodok zadnej dosky pri pracovnej doske zapustiť do rohovej lišty. Čo sa týka vrchu dosky a styku s vrchnou skrinkou, treba skrinku osadiť na doraz. Do steny sa lepí, prípadne pre možnosť výmeny na hmoždinky dole (pod rohovou lištou) a hore bodovo alebo líniovo prichytiť k vrchnej skrinke. Existujú aj uchytávacie lišty.
2mm
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 12:26:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod joko » Str 07. Júl 2010 17:22:31

Tak ako už chlapi písali. Zadná doska hrubá cca 10 mm, povrchová úprava totožná s pracovnou doskou. Ja som najprv zavesil horné skriňky, následne som prirezal zadnú stenu, pod pracovnou doskou som predvrtal, diery naznačil na stenu a navrtal hmoždiny. Následne som na stenu naniesol husenice lepidla - akrilu, a dosku pritlačil, a dole tromi skrútkami zaistil. Takto nevidieť skrutky, a nemal som obavy že by sa to sklzlo pri lepení. Spodné skriňky a pracovnú dosku som prikladal už k hotovej zadnej stene ako k obkladu. Zakončil lištou s dizajnom pracovnej dosky. :drink
Ak zadná stena ide v rohu na obe strany, tak treba si zvoliť, ktorá strana je od vchodu, alebo zo strany, kde je viac vidieť, a tá by mala byť z vrchu, nech sa škára v rohu je čo najmenej vidieť. Ja som to ešte prekryl transparentným silikonom. :ano:
Ešte jedna perlička tam môže byť, otvor na digestor. Dosť často digestor je vyššie ako vpodky vrchných skríň. Tam som musel prirezať ešte malý obdlžník, a ten spoj je vidieť do dnes, lebo je osvetlené zo svetla digestoru a je vidieť aj tá 1 mm nerovnosť čo sa mi tam podarilo spraviť. :cry:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod MiroM » Štv 08. Júl 2010 12:23:41

Ja som pouzil sklo a naozaj velka spojonost. Vsetci ma odradzali(vratane mojho svagra, ktory kuchyne navrhuje), ze bude to stale spinave a pod. Ale zodpovedne prehlasujem, ze na skle neni vidno nic, a to varime denne. Staci to raz za cas pretriet. Mame biely Lacobel 6mm. Ten lacobel tie necistoty nejako maskuje, co sa o obkladoch neda povedat. Takisto na pracovnej doske vidno kazdy fliacik(a som rad, ze som si ju nedal aj na zastenu).
Stolari osadili spodne skrinky. Potom som ja nalepil sklo na stenu a nakoniec prisli osadit velku hornu skrinku.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod 2mm » Štv 08. Júl 2010 13:07:26

Áno, Lacobel je veľmi krásny, umývateľný, dá sa okrem lepenia osádzať aj do líšt, takže ak by náhodou praskol, výmena je jednoduchá.
2mm
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 12:26:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod deko » Štv 08. Júl 2010 17:32:44

ja som tam dal pred 6 mesiacmi plavajucu podlahu. vzor sibirska borovica, alebo tak nejak. bal som sa, ze sa to pri umyvadle bude oduvat, pripadne ze to sporak opali. figu drevenu. som s tym maximalne spokojny. a vyzera to perfektne. a v neposlednom rade - stalo ma to celkovo 4 eura. a to som kupoval v hornbachu :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod Jarka » Pia 09. Júl 2010 1:32:35

MiroM píše:Ja som pouzil sklo a naozaj velka spojonost. Vsetci ma odradzali(vratane mojho svagra, ktory kuchyne navrhuje), ze bude to stale spinave a pod. Ale zodpovedne prehlasujem, ze na skle neni vidno nic, a to varime denne. Staci to raz za cas pretriet. Mame biely Lacobel 6mm. Ten lacobel tie necistoty nejako maskuje, co sa o obkladoch neda povedat. Takisto na pracovnej doske vidno kazdy fliacik(a som rad, ze som si ju nedal aj na zastenu).
Stolari osadili spodne skrinky. Potom som ja nalepil sklo na stenu a nakoniec prisli osadit velku hornu skrinku.


Prosím Ťa, cena a plocha?
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod MiroM » Pia 09. Júl 2010 7:33:20

Jarka píše:Prosím Ťa, cena a plocha?

2,33x0,6m , cena za 6mm-ovy lacobel bola asi 100Eur aj s lepidlom a silikonmi, 4mm-ovy bude lacnejsi. Ale v kuchynskych studiach pytali vsade za to od 200-250Eur.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Pracovna doska namiesto obkladaciek

Poslaťod sasa » Pia 09. Júl 2010 8:01:40

to MiroM: da sa prosim ta do toho aj vrtat - napr. nejaky drziak, "policka", alebo sa na to da len lepit?
....este jeden dotaz - kde si to prosim kupoval?
dakujem
sasa
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Str 03. Jún 2009 13:23:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron